FB pixel

Když Ross Rachel podváděl...

Snad ani samotní tvůrci seriálu se neshodnou na tom, zda byli Ross a Rachel „on the break“. Ale všimli jste si, že ve scéně, kdy Ross podvádí Rachel (se slečnou „od kopírky“), hrají v klubu píseň „With Or Without You“ od U2? Stejnou píseň hrála během jejich prvního polibku a stejnou píseň nechal Ross zahrát pro Rachel v rádiu jako omluvu za nelichotivý seznam jejich vlastností, který si sepsal, když se rozcházel s Julií.

Je Russ Ross?

Je Russ Ross?

Rachel si v druhé řadě vyjde na rande s mužem jménem Russ. Je Rossovi podobný nejen vzhledem, ale i charakterem. V titulcích je jako postava herce uvedeno jméno Snaro. Jedná se však o vymyšlenou přezdívku Davida Schwimmera, představitele Rosse, který chtěl, aby diváci hádali. A ano, je to on. Russ JE Ross, jen s trochou make upu a dodělanou bradou navíc.

Uhádl Ross jména svých budoucích přítelkyň?

Uhádl Ross jména svých budoucích přítelkyň?

První série, gynekologická ordinace. Společně s Carol a Susan dávají dohromady návrhy na jména budoucího dítěte. Ross navrhuje Emily a Julie. Jedná se o jména jeho pozdějších přítelkyň.

Koupili Monica a Chandler dům z filmu Sám doma?

Koupili Monica a Chandler dům z filmu Sám doma?

Ano i ne. Dům z filmu Sám doma se nachází v Chicagu, zatímco Chandler s Monicou kupují dům v okolí New Yorku. Ale několik pozorných fanoušků si všimlo, že výhled z domu, který v posledních epizodách kupují, se shoduje s výhledem domu z filmu Sám doma. Současní vlastníci domu tuto domněnku potvrdili. Jak je to tedy možné? Tvůrci seriálu při natáčení prostě použili ten stejný záběr, jako se nachází ve filmu Sám doma. Štáb potvrdil, že používání už hotových záběrů z jiných filmů, není nic neobvyklého.

Joye si barvil vlasy

Joye si barvil vlasy

Matt LeBlanc měl šediny, už když začali natáčet první díly. Po celou dobu seriálu si tedy vlasy barví na černo. Stejně tak i ve vlastním seriálu, Joey.

Jennifer a její vztahy

Představitelka Rachel, randila se třemi muži, kteří se v seriálu objevili. Jennifer Aniston chodila i v reálném životě s Joshuou (Tate Donovan). S tím randila po dva roky a rozešli se těsně před společným účinkováním v Přátelích. Protože bylo pro oba velmi zničující předstírat zamilovaný pár před kamerami těsně po rozchodu, byla jeho role v seriálu zkrácena. Druhým partnerem Jennifer byl pak samozřejmě Brad Pitt, za kterého byla vdaná, už když se v seriálu objevil. Krátce randila i s přítelem Phoebe, Paulem Ruddem.

Pravé příjmení Jennifer v seriálu

Příjmení Jennifer Aniston je odvozeno z původního jména její rodiny Anastassakis. Ti se do USA přestěhovali z Řecka. Její původní příjmení je zobrazeno v sedmé řadě na svatbě Moniky a Chandlera, když se snaží najít náhradního kněze pro jejich obřad.

Jennifer Aniston váhala s desátou sérií

Jennifer Aniston váhala s desátou sérií

V době, kdy se točila poslední série, byla Jennifer Aniston velmi vytížená. Měla roztočené filmy (Hodná holka a Božský Bruce), stály se na ni fronty s rozhovory a vůbec byla jednou z nejobletovanějších celebrit seriálu. Přátele chtěla dotočit, ale sama říkala že neví, kolik z Rachel v ní jeětě je. Říká se, že kvůli ní bylo v poslední sérii méně epizod, než tvůrci původně zamýšleli.

Lisa Kudrow byla opravdu těhotná

Porod v seriálu byl herečce ušit na míru. Protože byla Lisa Kudrow opravdu těhotná, nemohla se zúčastnit natáčení v Londýně. Štáb tedy potřeboval její nepřítomnost na Rossově svatbě v seriálu zdůvodnit. Byla tedy vytvořena zápletka s trojčaty. Lisa si své těhotenské bříško po dobu natáčení ještě vycpávala.

A taky nesnášela kytaru

Nástroj, který k Phoebe neodmyslitelně patří, však její představitelka moc nemusela. Hraní jí nešlo a nepomohl ani najatý učitel. Lisa se naučila jen několik akordů a usoudila, že Phoebe to bude stačit. Stačilo.

Courtney Cox byla těhotná v poslední řadě seriálu

Na rozdíl od Lisy s tím ale tvůrci nepočítali. Její těhotenství tak maskovali volnějším oblečením, což je v posledních dílech docela poznat.

Otec Chandlera si zahrál otce Joshui

Otec Chandlera si zahrál otce Joshui

V epizodě, kde Rachel předstírá, že její noční košilka jsou běžné šaty, si roli otce Joshui zahrál otec Matthew Perryho.

Mathew Perry se po dobu natáčení léčil v ze závislosti na drogách a alkoholu

Představil Chandlera přiznal, že si téměř nevybavuje natáčení dílů mezi třetí a šestou řadou. Takže vlastně vše v Londýně, i to, jak se dal s Monikou dohromady. To vše kvůli své závislosti na drogách a alkoholu, ze které se později léčil. Už během natáčení pobýval v léčebnách, ze kterých jej pouštěli na natáčení. Sám otevřel malé centrum pro závislé na alkoholu ve svém domě v Malibu.

Proč se všichni přejmenovali na Arquette?

Proč se všichni přejmenovali na Arquette?

V první epizodě šesté řady mají všichni herci v titulní znělce přiřazené druhé příjmení – Arquette. Byla to gratulace představitelce Moniky, Courtney Cox, která se v té době vdala za Davida Arquette. Ten se mimochodem mihl v Přátelích jako Phoebin “stalker”. V té době však spolu s Courtney ani nerandili.

Rezervace

Rezervace

Říkali jste si někdy, jak je možné, že mají Přátelé vždy své místo na pohovce jisté? Po celou dobu je totiž na stole cedulka "Rezervace". Ve většině dílů však není vidět a i v těch, kde se mihne, je potřeba opravdu dávat pozor. Mimochodem, gauč dostal nový potah každý měsíc a původně se jednalo o nevyužitý kus nábytku, nalezený někde ve sklepě studia.

Přátelé (89%)

Šestice přátel (Joey, Chandler, Ross, Monica, Pheobe a Rachel) z New Yorku a jejich milostné a rodinné eskapády. Hrají: Matthew Perry, Matt LeBlanc, Courteney Cox, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow
Online na Netflix od 1. 1. 2018

Přátelé: 15 detailů, které unikaly i těm největším fanouškům  |  Tipy na film  |  2018  |  4327 přečtení  |  74 líbí se

Iveta Ryšavá

Komentáře k článku Přátelé: 15 detailů, které unikaly i těm největším fanouškům

Další články jako Přátelé: 15 detailů, které unikaly i těm největším fanouškům

Tipy na film  |  dnes 0:00

10 velikonočních tipů na filmy a seriály až zmizí všichni koledníci

Jako každé svátky, i Velikonoce jsou pro spoustu z nás obdobím spíše shonu než odpočinku. Pokud ale potřebujete zabavit sebe poté, co jste uspokojili všechny koledníky, anebo jen potřebujete posadit děti k televizi, máme pro vás 10 filmových a seriálových tipů, které by vám měly pomoci. číst více

Tipy na film  |  včera 15:00  |  42

Fenomén Steven Seagal: Mistr aikida, který se stal svérázem akčňáků 90. let

Stevena Seagala pamatujeme jako spoustu věcí. Jako zástupce šerifa, který se s ničím příliš nepárá, jako amerického velvyslance pro Rusko, muzikanta, nebo jako obtloustlou hvězdu laciných východoevropských béček. Nic z toho by nás ale nezajímalo, kdyby nebyl hrdinou akčních nářezů 90. let. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  13

Jak na sebe navazují snímky z hororového vesmíru Conjuringverse?

Do kin vstupuje horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je součástí rozrůstajícího se filmového vesmíru Conjuringverse. Následující článek mapuje celé univerzum a vysvětlí vám, jak jdou jednotlivé filmy chronologicky za sebou. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  44

Co všechno můžeme čekat od Avengers: Endgame?

Na konci Infinity War hrdinská sestava prohrála a způsobila nám infarktové čekání na pokračování. Rok se však s rokem sešel a do premiéry zbývá jen pár dní. Sesbírali jsme proto informace ze všech koutů internetu, přidali pár vlastních tužeb a nabízíme vám desítku důvodů, proč se uvidíme v kině. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  32

10 nejlepších komiksových krváren pro dospělé

Do kin právě vstoupil nový Hellboy, jenž přináší na plátna komiksová jatka a mydlí všemožné pekelné příšery. Podívejme se při této příležitosti na další komiksové snímky s omezenou přístupností pro odrostlejší publikum, jež jsme měli tu čest v minulých letech vidět v kinech. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist