FB pixel

Michael Jackson jako upírský pasák ve filmu Blade II

Druhý díl upírského comicsu Blade je často považován za ještě lepší film než ten první, především díky ujetému stylu, který mu dodal režisér Guillermo Del Toro. A jak se zdá, nadšení pro trochu té upírské divočiny nakazilo i slavného zpěváka Michaela Jacksona, který projevil zájem si zahrát ve filmu malou roli. Scénáristé pro něj měli i vymyšlenou scénku - ihned poté, co Blade a zabijácké komando vtrhnou na upírskou diskotéku nazvanou “House of Pain”, najde jeden z nich v dalším patře zvrhlého pasáka. Michael Jackson ale do svého rozvrhu čas na natočení nenašel, možná se mu nechtělo do Prahy, kde se film natáčel. Scéna sice natočená byla, s českým hercem, ale nakonec se ani do finálního střihu nedostala.

Spider-Man v X-Menech

Dávno před tím, než se comicsové filmy roztrostly do propojených vesmírů a cameo jednoho superhrdiny ve filmu toho druhého patří k základnímu vychování a také dávno před tím, než se jednotlivá studia zabarikádovala na svých licencích, se málem uskutečnila nevídaná comicsová výměna. Během natáčení X-Menů vznikl i tento vtípek, kdy se během závěrečné bitky objeví na place i Spider-Man. To se psal rok 1999 a první velká celovečerní adaptace pavoučího muže na nás ještě čekala, pod maskou se ale ukrývá herec a kaskadér Scot Leva, původně uvažovaný do titulní role pavoučího muže v osmdesátých letech. Na X-Menech pracoval jako kaskadér a byl to nápad režiséra Bryana Singera, aby si tento vtípek střihl. Ale přeci jen svým stylem do napínavé závěrečné bitky nesedl, a proto se také ve filmu neobjevil.

Wolverine ve Spider-Manovi

Jestliže účast Spider-Mana v X-Menech byl víceméně jen vtip, tak Wolverina jsme ve Spider-Manovi mohli vidět na vážno. V roce 2004 se natáčel v New Yorku druhý díl Spider-Mana, už v hlavní roli s Tobey Maguirem a ve stejnou dobu pobýval na stejném místě i herec Hugh Jackman, jakožto slavný Wolverine z X-Menů. Studia si plácli, že se Wolverine objeví v jedné scéně v pozadí, ale všechno nakonec zkazila zdánlivá maličkost - v New Yorku nebyl k nalezení Wolverinův kostým (není jasný zda civilní či bojový, prostě nebyl) a z natočení scény sešlo. Bohužel jsme tak přišli o vtípek, který by mohli závidět i v současném Marvelu, protože teď se oni k X-Menům jen tak nedostanou.

Captain America v Neuvěřitelném Hulkovi

V roce 2008 se marvelácký filmový vesmír pomalu, ale jistě rozjížděl a v hlavách šéfů studií už existoval plán, jak na čerstvě rozjetého Iron Mana brzy navážou další postavy. Pro druhý film univerza, Neuvěřitelného Hulka, vznikla i scéna, kde Bruce Banner alias Hulk utíká pryč od civilizace a po určitou dobu žije stranou někde za polárním kruhem. A která postava se v té době mohla vyskytovat nedaleko? Správně, kapitán Amerika. Přesnějši řečeno - zmrzlé tělo kapitána Ameriky, které tam zůstalo od druhé světové války (zápletka sice filmově ještě nevymyšlená, ale comicsové mnohokrát recyklovaná). Finální scéna se do filmu nakonec nedostala, ale ve vystřižených scénách najdeme kratičký záběr, kdy při cestě Hulka za zimou se urve obrovský ledovec a bere s sebou i zmrzlé tělo Stevea Rogerse.

Nathan Fillion ve Strážcích Galaxie 2

Málokterý herec se může pyšnit takovým fanouškovským kultem jako je Nathan Fillion a přestože se nejedná o superhvězdu typu Roberta Downey Jr, jen samotný nápad pro něj mít extra postavu v marveláckém filmu přivedl fanoušky do varu. Režisér James Gunn pro Filliona měl připravenou roli Wonder-Mana v druzích Strážcích Galaxie, začal ho promovat na plakátech, a propagovat spolu s filmem, ale nakonec scéna skončila na podlaze střižny, aby film “neztrácel tempo a cíl”. Mimochodem, Fillion namluvil už jednu postavu v prvním dílu a to vězně, který má svojí chloubu tak trochu jinde, než byste čekali.

Loki v Avengers 2

Ti méně zkušení comicsoví diváci si možná během sledování druhého dílu Avengers říkali, kam se poděl “sympatický” padouch z prvních Avengers, když Loki byl pouze chycen a nikoli zabit. Alespoň taková byla představa tvůrců, a tak skutečně alespoň na chvilku propašovali do filmu i Lokiho. Jenže efekt byl přesně opačný, testovací publikum na projekcích řešilo, proč ve filmu není víc a zda má on sám něco společného s řáděním hlavního padoucha dvojky - Ultrona. Studio se nakonec rozhodlo scény s Lokim vystřihnout úplně a nechat jej pouze do filmových příběhů s jeho polo-bratrem Thorem.

Storm ve Wolverinovi

Do samostatného filmu popisující zrození legendy Wolverina se dostalo hodně mladších verzí ostatních mutantů ze ságy X-Men (Cyclops, Toad a samozřejmě Xavier), nechybělo málo a poznali bychom ještě mladou Storm. Africká vesnice, kam Stryker, Wolverine a další, vyrazí pro adamantium, obývá také i mladá holčička se světlými vlasy. Není příliš jasné, proč se scéna s mladou Storm do finálního střihu nedostala, možná se tvůrcům už nechtělo vysvětlovat, jak to s ní dál pokračovalo, ale každopádně to zklamalo fanoušky. Mladá Storm se totiž dostala do jednoho z trailerů, ve filmu ji ale diváci hledali marně. Mimochodem jeji vystřižení vytvořilo i chybu v logice vyprávění, proč by jinak uprostřed klidné africké džungle začalo při odchodu Wolverine najednou hřmět a blýskat se?

Stan Lee v Bladeovi

Vypsat všechny marvelácké filmy, kde se objevuje jejich tvůrce Stan Lee, už by zabralo pěknou chvilku, ale najdeme i pár, kde se neobjevil. Kromě většiny X-Menů chybí Stan Lee i v prvním Bladeovi, tedy zřejmě prvním povedeném filmu podle Marvel comicsů než vypukla aktuální horečka. Stan Lee ovšem scénu pro Bladea natočil, zahrál si jednoho z policajtů, kteří přijdou po úvodním Bladeově řádení vyčistit taneční klub a najdou ohořelá těla některých upírů. Jenže scéna je sestříhaná a přestože policajtů najdete v této úvodní scéně dost, není jim většinou vidět do obličeje a Leea tak nepoznáte.

Coolio v Daredevilovi

V roce 2004 to fungovalo trochu jinak než dnes, jednak jsme znali pouze jedinou verzi Daredevila (tu méně povedenou s Ben Affleckem) a pak jsme také ještě mohli znát tehdy populárního rapera a zpěváka jménem Coolio. Ten se proslavil především písníčkou Gangsta Paradise a později se pokoušel o hereckou dráhu. Jednu z dobrých příležitostí málem dostal v Daredevilovi, kde si zahrál feťáka jménem Dante Jackson, kterého Matt Murdock obhajuje. Jenže jeho postava ani scény se do finální verze nedostaly. Můžete ho ale najít ve speciální režisérské verzi, které je delší o 30 minut, je mnohem krvavější a dala se dříve sehnat v USA na dvdčkách.

Deadpool v Loganovi

Wolverine a Deadpool se už jednou ve filmu potkali, ale fanouškům to moc nevonělo, nicméně, když Deadpool v roce 2016 složil reparát a nadchnul svým celovečerním filmem, přání fanoušků tyto dvě postavy propojit opět ožilo. A příležitost byla hned po ruce - v té době se dokončoval třetí samostatný film věnovaný Wolverinovi. Právně ani časově tomu nic nebránilo, ale režisér James Mangold se nakonec rozhodl lákavé nabídky nevyužít. Hláškující drsňák podle něj příliš nezapadal do civilní, skoro až starosvětské atmosféry Logana a podobně jako už před tím odepsal scénu s dalšími mutanty (zřejmě pozůstatky z X-Menů), nevyužil ani Wade Wilsona. Deadpool tak před premiérou Logana pouze debutoval trailerem na druhý díl a vzhledem k oslňujícímu úspěchu Logana možná dojde i zvrácení definitivního “nikdy neříkej nikdy”, kterým se Hugh Jackman letos s postavou Wolverina rozloučil.

Proč nebyl Deadpool v Loganovi a dalších 9 supehrdinských cameo, které nevyšly  |  Tipy na film  | 

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako Proč nebyl Deadpool v Loganovi a dalších 9 supehrdinských cameo, které nevyšly

Tipy na film  |  před 3 dny  |  43

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina května je tady a zdá se, že nás po pár dnech veder čeká pořádně deštivý víkend. Netflix jako by to vytušil a přichystal si pořádnou seriálovo-filmovou nabídku. A konkurence také nespí! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  11

10 skvělých filmů na HBO, které jste určitě přehlédli a je to chyba

V záplavě velkofilmů se snadno ztratí film, ve kterém není každých 5 minut exploze a ani v něm nehraje žádná megahvězda s milionovým platem. Výjimkou není ani HBO, která nabízí řadu povedených a často skvělých snímků, které byste rozhodně neměli minout, přestože nejsou viditelné v hlavním menu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  93

To je nálož! Netflix do konce týdne přidá 10 parádních filmů a seriálů

My víme, že jsou venku tropická vedra a očividně to ví i Netflix. Ten totiž tahá z rukávu filmy a seriály, které nás nutí neopustit byt! číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  57

10 seriálových hitů na Netflixu: Které z nich budou pokračovat?

Netflix v posledních týdnech konečně vypustil do světa některé ze svých letošních předpokládaných hitů, které se okamžitě dostaly do nejsledovanější desítky. Přesto to na novou řadu stačit nemusí. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny  |  35

11 největších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Druhý květnový víkend přináší pořádnou kupu nových filmů a seriálů ke sledování. Největší novinkou je bezpochyby komiksovka Jupiter's Legacy z dílny Marka Millara. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist