FB pixel TP pixel
První recenze nového Spider-Mana: Na tohle prostě nejste připravení! © Marvel Studios

První recenze nového Spider-Mana: Na tohle prostě nejste připravení!

Nejočekávanější blockbuster letošních Vánoc se nezadržitelně blíží do kin a už teď můžeme prozradit, že fanoušky čeká v kinech neskutečná jízda. Marvel doručil i to, co ani neslíbil.

14. 12. 2021 13:30 | Filmové recenze

O novém Spider-Manovi s podtitulem Spider-Man: Bez domova se v uplynulých měsících namluvila a napsala spousta věcí. Tou nejlepší metodou však bylo posečkat, vrazit si do zornic předchozí díly a doufat, že Marvel skutečně doručí multivesmírnou pavoučí jízdu, ve které možná dorazí i předchozí Pavoučí muži v podání Andrew Garfielda a Tobeyho Maguira, případně další hrdinové, o nichž Marvel odmítal před premiérou mluvit. A ne, nebudeme vám teď říkat, jestli ve filmu jsou, či nikoliv. Můžeme vám ale říct, že filmoví kritici, kteří měli možnost film vidět, jásají, a my jsme mezi nimi. Na serveru Rotten Tomatoes v tuto chvíli svítí 45 recenzí od zámořských kritiků a všechny jsou pozitivní. Spider-Man si tak prozatím odnáší stoprocentní hodnocení v pozitivních reakcích, přičemž průměrné hodnocení je 8,1 z 10 možných bodů.

Unisono přitom zaznívá chvála na Marvel a režiséra Jona Wattse, který dokázal spolu se scenáristy vysoustružit velkolepý blockbuster, který v trailerech ukázal překvapivě velmi málo a to nejlepší si skutečně nechává až do kina. Důraz je podle recenzentů kladen nejen ne spektákl, ale i na emoce, přičemž řada recenzí zmiňuje pružnost komiksového giganta namíchat ambiciózní eskapistický koktejl, aniž by chuť ujížděla nepožadovaným směrem. Řada kritiků rovněž dodává, že má film našlápnuto být nejlepším Spider-Manem vůbec a Tom Holland za sebou má trilogii, jejíž odkaz je v rámci blockbusterové mašinérie nesmazatelný. Dokonce někteří doporučují odejít na vrcholu. Zmiňována je i touha vidět film při odchodu z kina znovu, neboť je permanentně zábavný a plný detailů pro fanoušky, které bude bavit film rozebírat na mikrosoučástky.

Čeští recenzenti měli možnost vidět film dnes dopoledne a za Filmtoro můžeme říct pouze to, abyste si nic nezjišťovali a kupovali si lístky na první možné představení. Úroveň spoilerů po představení bude totiž nepředstavitelná. Marvel skutečně doručil, co slíbil, a dokonce i to, co ani nesliboval. Co vypadalo jen jako akční střet s předchozími padouchy v rámci sérií od Sony se přerodilo v nesmírně odvážný a scenáristicky vyvážený kus mainstreamové zábavy, který vás odrovná, ať už od něj očekáváte cokoli. Fungují dokonale nejen veškeří padouši, ale i všechny postavy spolu s hlavním hrdinou, emoce jsou na nejvyšší možné úrovni a zadržovat slzy dojetí a nadšení v podstatě nelze zhruba od prvních třetiny filmu. Jon Watts a spol. totiž neustále přichází s něčím, co vás dostane do kolem a u čeho si řeknete pověstné wow. Ať už jsou to vizuální hrátky s multivesmírem, anebo samotné dno, na které si Peter musí po svém odhalení identity sáhnout. Posledních zhruba 90 minut je v podstatě vrcholem toho, co Marvel zatím dokázal. A pokud jste byli mezi těmi, kteří tleskali finále Avengers: Endgame, připravte se na další z podobných zážitků. Neskutečná poklona Marvelu za film, o kterém je radost psát, mluvit a žít jím i po projekci. A samozřejmě neodcházejte z kina do konce titulů. Především poslední dáreček vás naláká na další dobrodružství marvelovských hrdinů vrchovatě.

 11 986 zobrazení   86 se líbí
Beata Mrazíková
Filmový vkus má pokřivený aktivním pohybem ve filmovém průmyslu, radost tak navzdory špatným marketingovým kampaním a hrozně nasazeným postsynchronům přináší především nekonečný přival reality shows a festivalové lahůdky. Kdyby se ztratily peníze ze světa, stále jí můžete platit v arašídových košíčcích a batátových hranolkách.
Torontský deník #5: Doctor Strange miluje kočky a Jan Žižka boxuje o život
Torontský deník #5: Doctor Strange miluje kočky a Jan Žižka boxuje o život
24.09.2021 12:00:00 | Filmové recenze

Poslední zpravodajství ze 46. ročníku Toronto International Film Festivalu je tu!

Torontský deník #4: Netflix natočil melodrama, které byste neměli minout
Torontský deník #4: Netflix natočil melodrama, které byste neměli minout
21.09.2021 7:00:00 | Filmové recenze

Po kratší odmlce se vám opět hlasíme se zpravodajstvím z Mezinárodního filmového festivalu v Torontu!

Torontský deník #3: Doručil Netflix konečně filmovou pecku podzimu?
Torontský deník #3: Doručil Netflix konečně filmovou pecku podzimu?
16.09.2021 7:00:00 | Filmové recenze

Mezinárodní filmový festival v Torontu je v plném proudu a naše zpravodajství z největší filmové online události roku pokračuje!

Torontský deník #2: Jak se povedl thrillerový napínák Viník od Netflixu?
Torontský deník #2: Jak se povedl thrillerový napínák Viník od Netflixu?
13.09.2021 19:00:00 | Filmové recenze

Otevírací víkend Toronto International Film Festivalu je za námi. A to znamená velkou nálož reakcí na premiérové filmy. Mezi nimi i nový thriller s Jakem Gyllenhaalem!