FB pixel
Zdroj: Sony Pictures
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Peterovu tajnou identitu zná celý svět
Zdroj: Sony Pictures

Peterovu tajnou identitu zná celý svět

Poté, co se na DailyBugle.net objevily záběry, které jej obviňují z Mysteriovy smrti, stal se ze Spider-Mana vyděděnec. A právě v takovéto pozici jej uvidíme ve většině třetího dílu. Spideyho tajná identita vyšla najevo v celé řadě komiksů, pavoučí hrdina ale vždy nějak dokázal své tajemství obnovit. A zdá se, že přesně o to mu půjde i v novém Wattsově filmu.

J. Jonah Jameson u toho nemůže chybět
Zdroj: Sony Pictures

J. Jonah Jameson u toho nemůže chybět

I když J.K. Simmons sehrál desítky skvělých rolí, podle svých vlastních slov si nejvíce cení svých komiksových angažmá. Mezi nimi jednoznačně vyčnívá role neurotického novináře J. Jonaha Jamesona, šéfredaktora Daily Bugle, kterého mistrně ztvárnil už ve Spideyho trilogii od Sama Raimiho. Před třemi lety se Simmons k Jamesonovi vrátil a tentokráte jej představil jako šéfeditora internetového portálu DailyBugle.net, jenž se snaží očernit pavoučího muže. Na sklonku filmu Daleko od domova odhalil Jonah světu Peterovu tajnou identitu a objeví se i ve trojce. Je navýsost jasné, že Spideymu ani tentokráte nedá pokoj.

Steve Ditko
Zdroj: Sony Pictures

Steve Ditko

Na začátku traileru, hned v jeho prvním záběru, vidíme za ležící dvojicí na zídce graffiti nápis "Ditko". Ten samozřejmě odkazuje na jednoho ze svaté trojice marvelovských komiksových bohů, tedy na Steva Ditka. Ditko v roce 1962 spolu se Stanem Leem Spideyho vymyslel a později stvořil i mocného čaroděje Doctora Strange.

Vrátí se Matt Murdock?
Zdroj: Sony Pictures

Vrátí se Matt Murdock?

Když je Spidey v jednom ze záběrů vyslýchán, stojí nad ním pravděpodobně jeho právník. Fanoušci v internetových diskuzích už směle komentují, že se jedná o samotného Matta Murdocka alias Daredevila, jehož by si měl znovu zahrát Charlie Cox. O Murdockově zapojení do MCU se čile mluví, nikdo ale dosud nic nepotvrdil. Pravdu o totožnosti Parkerova právníka se tak nejspíše dozvíme až při premiéře filmu.

One More Day…
Zdroj: Sony Pictures

One More Day…

Vzhledem k tomu, že nechce, aby jeho tajemství znal celý svět, vyhledá Peter pomoc mocného Stephena Strange, největšího světového čaroděje, aby mu pomohl. To nápadně odkazuje na kontroverzní komiks One More Day..., ve kterém Peter ztratí svou tetičku May a je ochoten vymazat své manželství s Mary Jane výměnou za její oživení. Rozdíl je jen v tom, že ve zmíněném komiksu se Parker dohodne s Mephistem, což je přece jen někdo ještě mocnější než Strange.

Hurá do multivesmíru!
Zdroj: Sony Pictures

Hurá do multivesmíru!

Poté, co se Strangeovi ve vyvolání zaklínadla pravděpodobně něco nepovede, otevřou se zčistajasna brány multivesmíru! Třetí Spidey by měl sloužit coby úvodní film, ve kterém se s konceptem vícero vesmírů v MCU poprvé seznámíme a nejspíše nás tak připraví na druhého Strange, kterého točí Sam Raimi (to je ironie, co!?). Dočkáme se už ve Spideym nějakého náznaku toho, proč se brány do multivesmíru otevřely? Může za to opravdu Sylvie, která ve finále seriálu Loki zabila "hodnou verzi arcilotra Kanga"?

Spidey v černé
Zdroj: Sony Pictures

Spidey v černé

V krátkém záběru jsme se v rámci traileru dočkali i potvrzení toho, že Peter bude střídat nejrůznější obleky. A chybět nebude ani fanoušky oblíbený černý kostým. Nazve Parker sám sebe znovu "Night Monkeym"?

Plejáda zloduchů
Zdroj: Sony Pictures

Plejáda zloduchů

Kdo bude hlavním záporákem nového snímku, prozatím nevíme, do akce se ale vrací minimálně dvě okoukané tváře. Na samém konci traileru vidíme Alfreda Molinu po sedmnácti letech znovu coby Dr. Otto Octavia alias Dr. Octopuse, potvrzen je i návrat Electra s tváří Jamieho Foxxe. Electro je pak v traileru naznačen krátkým záběrem na blesky, bomby v dýňovitém tvaru a zlověstný smích pak symbolizují i příchod Green Goblina, jehož by si měl znovu střihnout legendární Willem Dafoe. Z traileru můžeme rovněž usuzovat, že se objeví i Sandman a Lizard, prozatím nejistý je návrat Michaela Keatona v roli Vulturea. Zdá se, že díky propojení s filmy jako Venom nebo Morbius z vesmíru Sony's Universe of Marvel Characters bychom se konečně po letech mohli dočkat i snímku Sinister Six.

Kam vyráží Wong?
Zdroj: Sony Pictures

Kam vyráží Wong?

Trailer potvrdil, že ve filmu uvidíme i Strangeova pobočníka Wonga, kterého si už ve třech dřívějších snímcích zahrál Benedict Wong. V krátkém rozhovoru se Strangem vidíme, že Wong nesouhlasí s doktorovými plány na kouzlení, načež se mystický bojovník portálem odebere na cestu. Je možné, že cestuje na turnaj, ve kterém jej v blížícím se Shang-Chimuvidíme bojovat proti Abominationovi.

Kde jsou dřívější Spider-Mani?
Zdroj: Sony Pictures

Kde jsou dřívější Spider-Mani?

Zcela logicky jsme se v traileru nedočkali ani jednoho ze dvou předcházejících Spider-Manů. Jejich výskyt ve filmu je stále nepotvrzen a Marvel dělá všechno pro to, aby fanoušky uklidnil, že se žádná podobná sešlost nekoná. Jenže úniky informací mluví o něčem jiném a naznačují minimálně cameo roličky Andrew Garfielda a Tobeyho Maguira.

ROZBOR: Co všechno odhalil nový trailer na Spider-Man: Bez domova?  |  Zajímavosti  | 

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako ROZBOR: Co všechno odhalil nový trailer na Spider-Man: Bez domova?

Zajímavosti  |  před 7 dny

Odhalil trailer nové Hry o trůny návrat kvality? Tohle všechno jste minuli

První upoutávka na House of the Dragon představila mocné vládce, nové frakce, starobylé zbraně, komplikované rodokmeny a samozřejmě legendární ohnivé bestie, které v těchto dobách nahradily úlohu bohů. číst více

Zajímavosti  |  před 19 dny

10 žhavých kandidátů na nového Bonda: Cavill i Hemsworth mají své slabiny

Čas se nachýlil a éře jednoho Bonda odzvonilo, je tedy čas podívat se po nových tvářích, které by se mohly stát agentem s povolením zabíjet. Přinášíme výběr deseti nejžhavějších kandidátů na nového 007. číst více

Zajímavosti  |  před 20 dny

7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?

Snímek Eternals se blíží a už za měsíc se jej dočkáme exkluzivně v kinech. Jelikož se jedná o zcela novou partu hrdinů, kterou ve filmovém vesmíru Marvelu uvidíme, jsou její členové a jejich příběhy pro mnoho fandů velkou neznámou. Proto si pojďme představit několik základních informací. číst více

Zajímavosti  |  před 29 dny

10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu

Málokterý seriál nás v posledních letech zvedl ze židle jako španělský heist Papírový dům. Podívali jsme se na zoubek těm největším a nejšílenějším překvapením, která pro nás tvůrci připravili a která nás stejnou měrou iritují jako baví. Dopředu upozorňujeme na hromadu spoilerů. číst více

Zajímavosti  |  před 1 měsíci

ROZBOR: 9 věcí, které odhalil první trailer Matrixu 4

Snad žádný trailer poslední doby neotřásl internetem jako upoutávka na nový Matrix. Pojďme se podívat na to, co všechno se v ní skrývá. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist