FB pixel
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios
Multivesmír a Doctor Strange
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Multivesmír a Doctor Strange

Doctor Strange se ve snaze Spider-Manovi pomoct dopustí hrozného činu a otevře brány Multivesmíru. Z poslední scény traileru vidíme, že se mu všechno postupně vymyká z rukou a to vede i k tomu, že se výrazně zhoršuje i jeho vztah s Peterem. Jak asi ovlivní děj No Way Home chystaný sequel Doctor Strange in the Multiverse of Madness?

Úmrtí padouchů

Jak říká Strange, z celého Multivesmíru začínají do primárního vesmíru pronikat padouchové, kteří dříve stáli proti Spider-Manovi. A jak Strange dodává, všichni mají společné to, že zemřeli v boji s pavoučím superhrdinou. Otázkou už zůstává jen to, v jaké fázi svého příběhu proniknou do primárního MCU?

Happy a May
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Happy a May

V traileru krátce vidíme i Starkova řidiče a bodyguarda Happyho Hogana v podání Jona Favreaua i stále sexy tetičku May (Marisa Tomei). Peter se May svěřuje s tím, že není dost silný, aby zažehnal multidimenzionální hrozbu a následuje záběr na evidentně vyčerpaného a vystrašeného Happyho. Podle leaků a spekulací minimálně jedna z těchto postav zemře.

J. Jonah Jameson u toho nemůže chybět
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

J. Jonah Jameson u toho nemůže chybět

Jedna z nejoblíbenějších postav Raimiho trilogie, excentrický novinář J. Jonah Jameson v podání J.K. Simmonse, se na samém konci předchozího dílu stal součástí MCU. Simmons si svou roli následně zopakoval i v letošním druhém Venomovi a chybět nemůže ani ve Wattsově snímku. Otázkou zůstává, zda se rovnou nedočkáme dvou Jonahů. Zatímco na videích ze začátku traileru totiž vystupuje J.J. z internetové stránky DailyBugle.net, v záběru na Jonaha s kloboukem Simmons připomíná spíše svou verzi z filmu Spider-Man 2 z roku 2004.

Doctor Octopus
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Doctor Octopus

Už od oznámení návratu Alfreda Moliny do role Otta Octavia se čile spekulovalo, jak velký prostor dostane. A podle všech dostupných materiálů to vypadá, že Doctor Octopus bude jednou z hlavních postav. V posledním traileru je Otto vysmíván za své jméno, používá chapadla s ironmanovským upgradem a dokonce odmaskuje Spider-Mana. A právě jeho hláška o tom, že Holland není Peter Parker, patří mezi to nejzajímavější v celém traileru. A zdá se, že právě kvůli tomu, že Holland není Octaviův Spidey, by se Octopus mohl s pavoukem, Nedem a MJ spojit...

Electro
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Electro

Octopus samozřejmě není jediný superpadouch z budoucí Sinister Six, který se vrátí do akce. Jamie Foxx dostane druhou šanci coby Matt Dillon alias Electro. Postava, kterou si Foxx zahrál už v The Amazing Spider-Manovi 2, prošla menším upgradem. Namísto modrého designu a modrých blesků z ultimate vesmíru připomíná nově svůj původní komiksový předobraz. Tak třeba pavoukovi více zatopí!

Green Goblin
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Green Goblin

Návrat čeká i ústředního zloducha Raimiho trilogie. Toho si samozřejmě opět zahraje Willem Dafoe, jehož démonický hlas a smích jsme měli možnost v traileru taktéž zaslechnout. Spolu s Normanem Osbornem se vrátí i ikonické bomby a jeho kluzák.

New Goblin?
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studioss

New Goblin?

Vedle Normana Osborna se v traileru vyskytuje ještě jeden Goblin. Dříve se sice mluvilo o návratu Jamese Franca, ten se ale z (ne)pochopitelných důvodů prostě vrátit nemůže. Nabízí se tedy otázka, jestli znovu neuvidíme Danea DeHaana, představitele Harryho Osborna z Amazing Spider-Mana 2, který se na konci filmu stal Goblinem a počítalo se s ním i do Goddardovy Sinister Six. Fanoušci by si ale přáli přeměnu Neda Leedse (Jacob Batalon) v Hobgoblina. Poslední leaky ale naznačují, že může jít pouze o Normana, jehož kostým bude v průběhu filmu poničen a dostane pořádný facelift.

Sandman

Ve filmu bude i Sandman, jeden z klasických spider-manských padouchů, který se nakonec v komiksech dokonce napraví a stane se členem Avengers. I když prozatím nebylo potvrzeno, zda si jej znovu zahraje Thomas Haden Church ze Spider-Mana 3, víme, že spojí síly minimálně s Lizardem a Electrem. A jelikož se umí zvětšit do libovolné velikosti, je rozhodně velkou hrozbou!

Lizard
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Lizard

Kromě Rhina a Gentlemana potvrdil trailer výskyt všech padouchů ze série The Amazing Spider-Man. Ukáže se i doktor Curt Connors alias Lizard, kterého si v jedničce zahrál Rhys Ifans. Watts a spol. zatím nepotvrdili, zda se Ifans vrátí, Lizardova přítomnost ale rozhodně taktéž indikuje sestavení Sinister Six.

MJ padá
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

MJ padá

V závěru traileru vidíme MJ padat z konstrukce, pravděpodobně kvůli bitvě Pavouka se Sinister Six. Její pád nápadně připomíná smrt Gwen Stacy v Amazing Spider-Manovi 2, kde po útoku Harryho Osborna Peter nedokázal svou lásku zachránit.

Jasně, budou tam všichni tři!

I když se v traileru značné přesile budoucí Sinister Six postavil Hollandův Spidey sám, v několika cizojazyčných verzích je jasně vidět, že Lizard dostává ránu od "neviditelné síly". Tou by pak mohl být Andrew Garfield. Ten sice tvrdošíjně prohlašuje, že ho ve filmu neuvidíme, ale známe tyhle sliby. Marvel už několikrát v trailerech použil poněkud pozměněné záběry, jichž jsme se pak ve filmu nedočkali, vzpomeňme například na Hulka ve Wakandě v Infinity War.

ROZBOR: 5 padouchů i další hrdinové. Co ukázal trailer Spider-Mana?  |  Zajímavosti  |   |  20 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako ROZBOR: 5 padouchů i další hrdinové. Co ukázal trailer Spider-Mana?

Zajímavosti  |  před 7 dny  |  490

10 důvodů, proč je Jason Momoa naprosto boží

Khal Drogo, Arthur Curry a Duncan Idaho. Všechny je spojuje jedno jméno a jedna z největších (doslova dvoumetrová) postav Hollywoodu - Jason Momoa. Přes své drsné vzezření se však jedná o jednoho z největších miláčků filmového průmyslu a my vám přinášíme desítku důvodů proč. číst více

Zajímavosti  |  před 8 dny  |  162

Kdo se objeví v seriálu Hawkeye? Nejvtipnější Avenger má pár překvapení

Premiéra dalšího marvelovského seriálu se kvapem blíží a už 24. listopadu si fanoušci užijí vánoční dobrodružství milovaného lučištníka. Pojďme se proto před premiérou podívat na postavy, na které se v Hawkeyeovi můžeme těšit. číst více

Zajímavosti  |  před 19 dny  |  220

ROZBOR: Co ukázal trailer Zaklínače? Lešij, Vereena i mučení Yennefer

Zatímco se fanoušci Zaklínače stále pesimisticky dívají na své kalendáře a snaží se smířit s faktem, že k nim Geralt na obrazovky dorazí až za celých 5 týdnů, nám to nebrání ponořit se znovu do téměř 3minutového oficiálního traileru, abychom se mohli těšit ještě víc. číst více

Zajímavosti  |  před 28 dny

9 důvodů, proč se těšit na Dunu 2. O čem bude pokračování sci-fi roku?

Pomalé a meditativní sci-fi umí i dnes zbořit kina. První část plánovaného dvoudílného spektáklu nechala spoustu otevřených konců. Na co se můžeme těšit do druhého filmu? číst více

Zajímavosti  |  před 1 měsíci

Eternals: Které mocné superhrdiny uvidíme v nové marvelovce a které ne?

Snímek Eternals se blíží a už za pár týdnů se seznámíme s mocnými hrdiny, kteří chrání Zemi před Devianty. Pojďme si proto představit desítku nejsilnějších představitelů této nadlidské rasy. Které z nich ve filmu nakonec uvidíme? číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist