FB pixel TP pixel
Stranger Things: 4. řadu neuvidíme najednou. Netflix s 5. řadou seriál ruší © Netflix

Stranger Things: 4. řadu neuvidíme najednou. Netflix s 5. řadou seriál ruší

Netflix oficiálně zveřejnil data uvedení čtvrté řady seriálového hitu Stranger Things. A fanoušci nebudou mít radost, protože seriál se blíží ke svému konci. Netflix k tomu má dobré důvody.

17. 2. 2022 19:00 | Filmové novinky

Nejdříve pozitivní zprávy. Netflix oznámil, že čtvrtá řada Stranger Things konečně dorazí na streamovací službu po třech letech 27. května. Fanoušci ale nebudou mít radost, protože uvedení proběhne jinak, než byli dosud zvyklí. Netflix totiž seriál uvede ve dvou částech s tím, že zbylé díly dorazí 1. července 2022. Důvod je prostý, epizody stále nejsou hotové a bratři Dufferové se dohodli se streamerem, aby byla část epizod uvedena s předstihem a nečekalo se na dokončení zbylých epizod. Ostatně podobnou strategii Netflix uplatňoval i u seriálů Lucifer nebo Papírový dům, které rovněž měly problémy kvůli covidu.

Netflix spolu s oběma tvůrci rovněž potvrdil, že 5. řada bude definitivně poslední, i když je zde potenciál pro sequel s jinou dějovou linkou, anebo rovnou odtržený spin-off. Nic z toho ale nebylo dosud oficiálně potvrzeno. Dufferovi tvrdí, že vždy plánovali dějový oblouk na čtyři až pět řad, nicméně The Hollywood Reporter informuje, že podle zákulisních informací stojí za zrušením seriálu i frustrace Netflixu s oběma tvůrci a především jejich požadavky a extrémními produkčními nároky. Velkým problémem je podle všeho délka natáčení mezi jednotlivými řadami, kvůli nimž se vše zdražuje. Čtvrtá řada ovlivněná pandemií pak dosáhla přímo extrémních nákladů, které měly podle všeho masivně překročit původní rozpočet. Od třetí řady navíc zásadně vzrostly platy hlavních herců, kteří nyní pobírají od 250 000 do 350 000 dolarů za epizodu. Ani nemluvě o samotných Dufferových a producentu Shawnu Levimu, kteří s Netflixem rovněž podepsali velmi výhodné dohody na další projekty. Ukončení seriálu je tak i hodně byznysovým rozhodnutím.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejdrsnější seriálový hrdina současnosti bude pokračovat. Kdy se vrátí?
Nejdrsnější seriálový hrdina současnosti bude pokračovat. Kdy se vrátí?
16. 2. 2022 14:15:00 | Filmové novinky

Dobré zprávy pro všechny příznivce Jacka Reachera. Druhá řada této seriálové novinky dostala zelenou. Vznik seriálu přitom nebyl jednoduchý a musel se vyrovnat se stínem filmových adaptací s Tomem Cruisem.

Na Netflix míří další české filmy. Trhákem bude Troškovo Slunce, seno
Na Netflix míří další české filmy. Trhákem bude Troškovo Slunce, seno
15. 2. 2022 14:30:00 | Filmové novinky

Na Netflix se řítí další české filmy. Po dnešním nástupu dramat Bez doteku a Hany nás čeká mimo jiné oblíbená trilogie komedií Zdeňka Trošky.

Bridgertonovi konečně mají trailer druhé řady. Obejdou se bez hlavní hvězdy
Bridgertonovi konečně mají trailer druhé řady. Obejdou se bez hlavní hvězdy
15. 2. 2022 10:00:00 | Filmové novinky

Jeden z nejúspěšnějších netflixovských seriálů na motivy slavné knižní série se už brzy vrátí na obrazovky. Nová série se zaměří na nejstaršího ze sourozenců Bridgertonových Anthonyho a ukáže, jak i on najde svou lásku v alternativním viktoriánském Londýně. A větší roli dostane i Lady Whistledown.

Nový trailer Doctora Strange činí z reality noční můru a přivádí X-Meny
Nový trailer Doctora Strange činí z reality noční můru a přivádí X-Meny
14. 2. 2022 9:30:00 | Filmové novinky

Při zápase Super Bowlu vypustil Marvel trailer na letošní otvíračku mnohovesmíru. Doctor Strange a Scarlet Witch v něm čelí mocnému Shuma-Grathovi, ale také svým protějškům z jiných vesmírů. A zdá se, že do filmové série Marvelu dorazí i jeden diváky milovaný mutant.