FB pixel TP pixel
Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe © Universal Pictures

Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe

Studio Universal společně s Nintendem představilo plnohodnotný trailer na nové dobrodružství chrabrého italského instalatéra Maria, který se s bráchou Luigim pokusí zachránit Mushroom Kingdom a další království. Milovníci kultovních videoher budou blahem bez sebe.

30. 11. 2022 12:25 | Filmové novinky

Trailer seskládaný v podstatě jen z hromady easter eggů na slavnou videoherní sérii? Ano, je to možné a kupodivu to nepůsobí ani trochu křečovitě. Nintendo a animační studio Illumination si očividně řekli, že zahrnou fanoušky Maria vším, co chtějí vidět, a výsledkem je totálně našlapaná ukázka, která je v každém záběru nacpaná zábavnými momenty, jež baví a znalé hráče pobaví svým ohlédnutím do minulosti. Už ústřední souboj s Donkey Kongem, který odkazuje k jeho prvnímu hernímu střetu s Mariem, je prostě skvělou poctou. A pak už to jde ráz na ráz. Koopové, Goombové, Shy Guyové, barevné verze dinosaura Yoshiho, Tanooki obleček, ohnivé kytky, tréninková 2D aréna jako vystřižená z prvního Super Mario Bros., a dokonce i závod z Mario Kartu včetně ikonických vozítek!

Přidejte si průzkumníka Toada, 1:1 podobu veškerých postaviček, dokonalou repliku zámku princezny Peach nebo Mariovo uhýbání před Bullet Billem nebo rybami Cheep Cheeps a máte na talíři hotové nerdí orgie, ve kterých vládne voice over Jacka Blacka jako Bowsera natolik, že zapomenete na Chrise Pratta v roli Maria. Což prostě je pro italského hrdinu trochu divná volba. Trailer každopádně slibuje zábavnou dobrodružnou jízdu, ve které uvidíme po vzoru her různé světy a zažijeme vskutku šílený příběh, který se bude věrně držet videoherní předlohy. A už z minulé ukázky víme, že možná dojde i na hororové momenty z Luigi's Mansion. Bude to stačit na titul nejlepší herní adaptace vedle Silent Hillu a Mortal Kombatu? Laťka není bůhvíjak vysoko a Nintendo tady čuchá velké peníze. 23. března jim je můžeme narvat do chřtánu i v českých kinech.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
30.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Marvel má za sebou další veleúspěšnou premiéru nového speciálu, v němž Strážci galaxie prožívají své vánoční dobrodružství s Kevinem Baconem. Ne každému se ale nevinná oslava Vánoc líbí. Řada fanoušků vyčítá režisérovi nesmyslnost některých scén. Jeho reakce pak ničemu nepomohla.

Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika
Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika
29.11.2022 12:40:00 | Filmové novinky

Každý máme své oblíbené vánoční hity, bez kterých si neumíme představit sváteční období. S érou streamovacích služeb jsme si pak navykli, že tyto hity jsou často dostupné po celý rok a dělí nás od nich jedno kliknutí. Jenže ne vždy je to pravda a Netflix nyní zasadil krutou ránu do srdcí mnoha diváků.

Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
29.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Seriál Yellowstone patří mezi nejchválenější počiny posledních let a jeho tvůrce Taylor Sheridan pokračuje ve skvostném tempu i kvalitě i v letošním roce. Už za pár dní čeká diváky nový počin 1923, který nás opět zavede k rodinnému klanu Duttonů a ani tentokrát nebude jejich život jednoduchý.

Ripleyová se ve Vetřelcích málem neobjevila. Režisér geniálně blafoval
Ripleyová se ve Vetřelcích málem neobjevila. Režisér geniálně blafoval
28.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Vznik těch nejlepších filmů je obvykle svázán se zábavnými historkami, kterými se filmaři o několik let později rádi pochlubí. V době vzniku však muselo mnohdy jít o chvíle, kdy nikomu nebylo do smíchu. Jako když se Sigourney Weaver nechtěla pro sci-fi pokračování Vetřelci vrátit do role Ellen Ripleyové.