FB pixel TP pixel
Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika © Warner Bros.

Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika

Každý máme své oblíbené vánoční hity, bez kterých si neumíme představit sváteční období. S érou streamovacích služeb jsme si pak navykli, že tyto hity jsou často dostupné po celý rok a dělí nás od nich jedno kliknutí. Jenže ne vždy je to pravda a Netflix nyní zasadil krutou ránu do srdcí mnoha diváků.

29. 11. 2022 12:40 | Filmové novinky

Kdo by neznal rodinu Griswoldových a především vůdce smečky Clarka Griswolda, vrcholného nešiku, který zničí vše, na co sáhne. S touhle rodinkou jsme zažili celkem čtyři dovolené, ta vánoční z roku 1989 však patří pro mnohé diváky mezi vrcholná komediální díla 80. let. A dlouhou dobu jsme se mohli spolehnout, že je Chevy Chase vždy dostupný na Netflixu k tomu, aby pozvedl naši náladu. Což se především na začátku prosince prostě hodí minimálně kvůli tomu, abyste konečně najeli na vánoční náladu a trochu méně stresovali z vánočních dárků. Jenže Netflix nyní informoval o tom, že Vánoční prázdniny k 30. listopadu na Netflixu končí.

Na jednu stranu doufáme, že se jedná o konec jedné licence, na níž naváže licence nová a Clark se svou spořádanou rodinou, umělým sněhem a vánočními světýlky se na Netflix brzy vrátí, problém však je, že nikdo kromě Netflixu tuto informaci nemá. Řada diváků pak může proti zklamání argumentovat tím, že byl film na Netflixu dostupný pouze v angličtině a ještě navíc bez českých titulků (tudíž jen při přepnutí do anglické verze služby). To ale neznamená, že řada z nás, která na streamovací služby spoléhá, není z této ztráty zklamaná.

Holt nám táta Griswold zase jednou připomíná, že éra streamování má i své neduhy, tím největším pak samozřejmě je, že nikdy nevíte, co v nabídce vydrží a jak dlouho. Oblíbené filmy si tak holt stále musíme kupovat. Ať už na fyzických nosičích, nebo na TVOD službách. I na nich má ale „osobní vlastnictví“ různé zádrhele, kdy se v minulosti opakovaně stávalo, že filmy online knihovny navzdory koupi prostě mizely a podmínky obchodníků, jako iTunes, přiznávaly, že prodávají něco, co vlastně zákazníkům ve finále nikdo neslibuje permanentně zachovat.

 3 915 zobrazení   58 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
29.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Seriál Yellowstone patří mezi nejchválenější počiny posledních let a jeho tvůrce Taylor Sheridan pokračuje ve skvostném tempu i kvalitě i v letošním roce. Už za pár dní čeká diváky nový počin 1923, který nás opět zavede k rodinnému klanu Duttonů a ani tentokrát nebude jejich život jednoduchý.

Ripleyová se ve Vetřelcích málem neobjevila. Režisér geniálně blafoval
Ripleyová se ve Vetřelcích málem neobjevila. Režisér geniálně blafoval
28.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Vznik těch nejlepších filmů je obvykle svázán se zábavnými historkami, kterými se filmaři o několik let později rádi pochlubí. V době vzniku však muselo mnohdy jít o chvíle, kdy nikomu nebylo do smíchu. Jako když se Sigourney Weaver nechtěla pro sci-fi pokračování Vetřelci vrátit do role Ellen Ripleyové.

Netflix chystá před Vánoci šílenou akční jízdu. Stylový trailer je plný explozí
Netflix chystá před Vánoci šílenou akční jízdu. Stylový trailer je plný explozí
28.11.2022 14:25:00 | Filmové novinky

Jestli jste si mysleli, že si na Vánoce užijete konečně trochu klidu, Netflix vás rychle vyvede z omylu. Jeho akční novinka 4 gauneři bude totiž všechno možné, jen ne poklidná. Na vlastní oči se o tom můžete přesvědčit v humorem a akcí narvaném traileru.

Netflix chce film o gangsteru Krejčířovi. Smlouvu mu propašoval do vězení
Netflix chce film o gangsteru Krejčířovi. Smlouvu mu propašoval do vězení
27.11.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Češi budou díky Netflixu zase jednou slavní. Streamovacímu obrovi se totiž podle všeho zalíbil příběh mafiána Radovana Krejčíře, který si aktuálně odpykává trest v Jihoafrické republice.