FB pixel TP pixel
Netflix chce film o gangsteru Krejčířovi. Smlouvu mu propašoval do vězení © Bioscop

Netflix chce film o gangsteru Krejčířovi. Smlouvu mu propašoval do vězení

Češi budou díky Netflixu zase jednou slavní. Streamovacímu obrovi se totiž podle všeho zalíbil příběh mafiána Radovana Krejčíře, který si aktuálně odpykává trest v Jihoafrické republice.

27. 11. 2022 13:30 | Filmové novinky

Ačkoli životní osudy Radovana Krejčíře zpracoval v roce 2015 režisér Jan Pachl podle knih Jaroslava Kmenty ve filmech Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan, zdá se, že známý gangster brzy dostane další počin na své konto. Tentokrát se na příběh odsouzeného zločince, který v roce 2005 uprchl z České republiky, aby byl nakonec uvězněn v roce 2013 v Jihoafrické republice, chystá Netflix. Ten má ovšem zájem o dokumentární film.

Podle informací ČTK se již zástupce Netflixu s Krejčířem setkal a ten má být ochotný se streamovací službou spolupracovat. Poněkud bizarní je ovšem příběh o tom, že streamer měl dokonce do věznice propašovat smlouvu, což se vůbec nelíbí tamnímu státnímu zástupci a vězeňské službě. O propašování se měla postarat Krejčířova právnička Nastasja Otrebskiová, jež měla pod záminkou soukromé návštěvy vložit smlouvu mezi dokumenty o změně Krejčířovy léčby. Státní zástupce Steven Rubin potvrdil, že Krejčíř materiál podepsal. Otrebskiová se hájí, že nemusela vězeňskou službu o dokumentech informovat, protože si je ostraha po donesení pročítala. Právnička informaci o kontaktování Netflixem sdělila před soudem, který se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk.

Zdroj: ČTK / Aktuálně

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Avatar 2 chystá strhující akci. V nové ukázce řádí harpuny i mimozemské velryby
Avatar 2 chystá strhující akci. V nové ukázce řádí harpuny i mimozemské velryby
25.11.2022 17:50:00 | Filmové novinky

Do premiéry druhého Avatar zbývá něco málo přes 2 týdny, což znamená, že Disney musí s propagací filmu pořádně šlápnout do pedálů. To znamená i odhalovat více z příběhu a hlavně akce, která naláká nejen rodiny s dětmi, ale i teenagery. A zatím se zdá, že James Cameron opět nezklame.

DiCaprio málem přišel o roli v Titanicu. Režisér prozradil, co hvězda odmítala dělat
DiCaprio málem přišel o roli v Titanicu. Režisér prozradil, co hvězda odmítala dělat
24.11.2022 16:50:00 | Filmové novinky

Režisér James Cameron naplno rozjíždí kampaň k propagaci druhého Avatara a slovo samozřejmě často padne i na jeho předchozí hit Titanic. Cameron tak prozradil, že Leonardo DiCaprio během castingu odmítal jednu dost podstatnou věc. Režisér si ale hvězdičku rychle srovnal do latě.

Nejlepší komedie roku bude konečně online! Na Netflixu ji ale nečekejte
Nejlepší komedie roku bude konečně online! Na Netflixu ji ale nečekejte
23.11.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Nejlepší komedie roku Trojúhelník smutku, která aktuálně stále láká diváky do kin, míří konečně na VOD. Pořádnou dávku společenské satiry a mořských plodů ve všech skupenstvích si budete moci užít v pohodlí domova ještě před Vánoci.

Hvězda Duny se proměnila v krvežíznivého kanibala. Jeden z filmů roku Češi asi neuvidí
Hvězda Duny se proměnila v krvežíznivého kanibala. Jeden z filmů roku Češi asi neuvidí
23.11.2022 16:30:00 | Filmové novinky

Herecká hvězda Timothée Chalamet a režisér Luca Guadagnino opět spojili síly a z jejich kanibalistické road movie je nadšený v podstatě každý, kdo ji viděl. Zvrácenou romanci však čeští kinaři zřejmě neuvedou.