Facebook pixel
Jak si pustit The Grand Tour na Amazon Prime

Dnes odstartovala na Amazonu, ve které se vrací oblíbena trojice z Top Gear. Dobrou zprávou je, že k pořadu, alespoň minimálně k jeho prvnímu dílu, se dnes už dostaneme i my a to zdarma a legálně. Přinášíme základní shrnutí.

Co je Amazon Prime?
Jedná se o službu nákupního obra Amazon, která slouží především pro to, abyste mohli dostávat dopravu zboží zdarma a v přednostním čase. V rámci ceny umožňuje také přístup do úložiště fotek nebo do internetové videotéky. Vstup do registrace

Můžeme tuto službu využívat i v ČR?
Ano, službu jde objednat i z České republiky, s českou platební kartou. Nevztahuje se ale na nás dodávka zboží, pouze úložiště fotek a částečně také přístup do internetové videotéky.

Kolik služba stojí?
Lze jí objednat buď ročním předplatným (za 99 dolarů) a nebo jako měsíční předplatné za 8,99 dolarů (cca 200 Kč) nebo 8,99 euro (cca 230 Kč) nebo 7,99 liber (cca 250 Kč). Za měsíční předplatné dostanete přístup jen k videotéce.

Lze si službu vyzkoušet zdarma?
Ano, jde. Na stránce s registrací sice musíte vložit své kontaktní údaje (email) plus platební kartu, ale prvních 30 dní je zdarma. Pokud do 1 měsíce službu neprodloužíte, nic se vám nestrhne.

Jaké pořady ve videotéce jsou?
Je to trochu zmatečné, ale na Amazonu jsou vedle sebe dvě různé video-služby s dvěma různými nabídky. První je Amazon Video a dají se tam nakupovat či půjčovat nejnovější filmy či seriály (podobně jako například na Itunes či Google Play), v nabídce je v USA více než 40.000 titulů. Platí se za kus, ale u nás si jí nevyzkoušíte. Na rozdíl od druhé služby Amazon Prime Video (někdy také jako Amazon Instant Video), tu můžeme mít i u nás. Nachází se v ní spíše starší kusy (podobně jako na Netflixu) a pak samozřejmě kompletní origiální produkce, celkem v USA asi 10.000 titulů.

Jaké pořady tam jsou přístupné z ČR?
Nabídka pro nás je zatím velmi omezená a najdete tam jen něco přes 20 titulů. Patří tam také nejdůležitější původní seriál z produkce Amazon, The Man in the High Castle. Plus několik pohádek. Pilotní díly těchto seriálů si jde pustit zdarma a bez registrace včetně například The Man in the High Castle.

Mají pořady českou podporu? Nemají a zatím se nezdá, že by se to mělo zlepšit. Titulky ani dabing. Konkurenční Netflix ani po téměř roce v ČR v nabídce titulů prakticky nijak nezlepšil.

Bude se nabídka pro nás rozšiřovat a pokud ano, kdy?
Velmi pravděpodobně ano a to už zřejmě velmi brzo. Amazon podobně jako Netflix chystá celosvětovou expanzi a z dnešního velmi omezeného množství zemí, kde je videotéka Amazon Prime dostupná (USA, Velká Británie, Německo, Japonsko), by se měl rozšířit na více než 200 zemí. Konkrétní datum zatím nebylo stanoveno, mluví se o prosinci 2016.


Bude tam k dispozici The Grand Tour?
Pořad měl 18. listopadu premiéru a jeho první díly je dostupný i pro české diváky. Je třeba se registrovat a aktivovat alespoň zkušební dobu zdarma. Pořad nemá české titulky ani dabing, ale jinak k němu nejsou žádné omezení.2016   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   928 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

před 2 dny   Filmové novinky   6 líbí se   1 komentář  

Popularitu binge-watching, tedy seriálových maratónů, kdy během několika hodin zhltnete třeba celou sezónu, se Netflix rozhodl poprvé výrazně změřit a vypadly z toho hodně zajímavá data. Které seriály se nejvíce neřízeně sledují? Ve které zemi se nachází nejvíce takových maniaků? A jak stoupá popularita podobných maratónů?Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

před 10 dny   Filmové novinky   6 líbí se   2 komentáře  

Pro nové i staré zákazníky zdražuje od října americký Netflix nejoblíbenější měsíční plán o dva dolary. Není to náhodný krok, před startem podzimní sezóny má Netflix hodně nabito (druhá sezóna Stranger Things a The Crown), navíc jeho pozice začíná být hodně silná. Jsou za tím ještě jiné důvody? A chystá zdražení také u nás?iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

před 28 dny   Filmové novinky  

Nedávná Apple keynote byla jako vždy hlavně o uvedení nových telefonů iPhone, ale stala se také oficiálním startem pro novou kapitolu filmů na iTunes. Několik desítek titulů začal i v ČR nabízet Apple v rozlišení 4K, tedy dvojnásobně lepší než je současné HD. Jaký je to rozdíl a co k tomu potřebujete?

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist