FB pixel TP pixel
Toy Story: Kde byl Woody těch 40 let před tím, než potkal Andyho? © TMDB

Toy Story: Kde byl Woody těch 40 let před tím, než potkal Andyho?

První tři filmy ze série Toy Story se primárně točí okolo šerifa Woodyho a vztahu s jeho dětským majitelem Andym. Andy se však narodil v roce 1989 a z trojice filmů víme, že Woody je sběratelská hračka z 50. let. Co tedy dělal těch 40 let, než se objevil v Andyho pokojíčku?

1. 7. 2019 14:00 | Filmové novinky

Jednotlivé filmy ze série Toy Story přesně neuvádějí, v kterých letech se odehrávají, což dělá tvorbu jejich časové linky lehce komplikovanou. Reference v nich však naznačují, že Toy Story - Příběh hraček by se mohlo odehrávat v roce 1995. Takže Andy, který v něm slaví 6. narozeniny, se narodil v roce 1989. Woody a Andy jsou podle všeho přátelé odjakživa a Andy zřejmě mohl Woodyho poprvé vidět ještě jako batole. I tak je ale Woody podstatně starší než Andy. V Toy Story 2: Příběh hraček se Woody dozvídá, že je sběratelský předmět vyrobený na základě televizní show z 50. let 20. století. Společně s Jessie, Bulíkem a Petem tvoří sběratelský set, který je tak vzácný, že o něj má zájem jedno japonské muzeum. Černobílé televizní pořady většinou naznačují 50. léta a toto časové zasazení je údajně potvrzeno i v Toy Story 4: Příběh hraček.

Toy Story: Kde byl Woody těch 40 let před tím, než potkal Andyho? © TMDB

Když se v druhém díle AI snaží Woodyho koupit, Andyho matka odmítne se slovy, že jde o „starou rodinnou hračku“. Andymu je v tu dobu asi 8 a název stará rodinná hračka příliš nezní jako Andyho hračka. To naznačuje, že Woody byl v rodině ještě před tím, než se Andy narodil. Další náznak Woodyho stáří v druhém díle lze najít v jeho poznámce „Gramofon! Ten už jsem neviděl léta.“. Můžeme předpokládat, že Andy v 90. letech ve svém pokojíčku žádný neměl a Woody si jej pamatuje ze svého předchozího života. Je tedy velmi pravděpodobné, že Woodyho před Andym vlastnili jeho rodiče, když byli sami malí. Některé teorie jdou ještě dále a pohrávají si s myšlenkou, že Woody kdysi patřil Andyho ztracenému otci. A Andy je na Woodyho tak fixovaný právě proto, že ho má spojeného se svým otcem. Pokud opět můžeme usuzovat ze všeho dosud řečeného ve filmech, byť Woody s Andym strávil relativně krátký čas, je pro něj tím nejdůležitějším dítětem, které ho kdy vlastnilo.

 134 zobrazení   8 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Netflix slibuje nejdražší seriál všech dob. Chystá komiksového Sandmana
Netflix slibuje nejdražší seriál všech dob. Chystá komiksového Sandmana
01.07.2019 | Filmové novinky

Streamovací gigant Netflix nedávno převzal seriál o Luciferovi a nyní k této komiksové perle přidává i dalšího slavného dospěláckého hrdinu, Sandmana, na kterém se bude podílet i autor Neil Gaiman.

Avengers se vrací do kin. Tvrzení o rozšířené verzi jsou však lživá
Avengers se vrací do kin. Tvrzení o rozšířené verzi jsou však lživá
27.06.2019 | Filmové novinky

Není pochyb o tom, že je Avengers: Endgame multimiliardový megahit. Jenže ani superhrdinové zatím nedokázali v tržbách překonat Avatar Jamese Camerona, což vede distributory a studio Disney ke lhaní fanouškům ohledně obsahu filmu.

Amazonu Pán prstenů nestačí. V Praze natočí adaptaci fantasy Kolo času!
Amazonu Pán prstenů nestačí. V Praze natočí adaptaci fantasy Kolo času!
26.06.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Produkce Amazonem připravované adaptace slavné fantasy série Kolo času od Roberta Jordana nyní oznámila první herecké jméno. A je jím hvězdná Rosamund Pike, která ztvární jednu z hlavních a nejmocnějších postav knihy - čarodějku Moiraine Damodred.

Na YouTube nyní najdete zdarma a česky Vykoupení z věznice Shawshank
Na YouTube nyní najdete zdarma a česky Vykoupení z věznice Shawshank
26.06.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Pokud upřednostňujete české filmy s dabingem a bez poplatků, YouTube je pro vás ideální variantou, neboť nabízí hned několik kanálů, kde lze přijít k filmům výměnou za několik automatických reklam. Jedním z nich jsou Filmy česky a zadarmo, kde je nově i Vykoupení z věznice Shawshank.