FB pixel TP pixel
Amazonu Pán prstenů nestačí. V Praze natočí adaptaci fantasy Kolo času! © TMDB

Amazonu Pán prstenů nestačí. V Praze natočí adaptaci fantasy Kolo času!

Produkce Amazonem připravované adaptace slavné fantasy série Kolo času od Roberta Jordana nyní oznámila první herecké jméno. A je jím hvězdná Rosamund Pike, která ztvární jednu z hlavních a nejmocnějších postav knihy - čarodějku Moiraine Damodred.

Filmové novinky

Řada nových nástupců za právě ukončenou Hrou o trůny se pomalu hlásí k převzetí pomyslného žezla pro dalšího vládce fantasy seriálů. HBO vedle prequelu k Trůnům připravuje adaptaci knih Philipa Pullmana His Dark Materials (česky jako Jeho temné esence), Netflix to zkusí s novou adaptací Zaklínače The Witcher, novou podobou Letopisů Narnie a prequelem Temného krystalu s podtitulem Age of Resistance. Amazon pak zaplatil masivní částku za práva k dalšímu vytěžení tolkienovského světa v nové seriálové podobě Pána prstenů a také mezi fanoušky fantasy známou a oblíbenou čtrnáctidílnou sérií Wheel of Time (Kolo času) s prodanými 90 miliony výtisky. Tvůrci posledně jmenovaného seriálu nyní přišli s prvním obsazeným jménem v podobě charismatické Rosamund Pike.

Amazonu Pán prstenů nestačí. V Praze natočí adaptaci fantasy Kolo času! © TMDB

Ta se ujme role mocné čarodějky Moiraine Damodred, která byla představena jako hlavní postava připravované adaptace. Rozsáhlý cyklus vypráví příběh obyčejného mladíka Rand al'Thora, který právě pomocí čarodějky Moiraine může porazit Temného pána. Mnohými je pak Wheel of Time popisován jako zástupce epické fantasy a následovník tolkienovského vyprávění. Fanoušky může rovněž potěšit zpráva, že jako konzultant byl k seriálu přizván i Brandon Sanderson, který napsal poslední tři romány ze série po úmrtí Roberta Jordana po těžké nemoci v roce 2007. Rosamund Pike pak ve své filmografii ztvárňovala nejrůznější charaktery od Jane Bennetové z Pýchy a předsudku či Liny Heydrichové ze Smrtihlava . Herecky ji nakonec nejvíce proslavil temný thriller Davida Finchera Zmizelá, ve kterém se zhostila životní role manipulující a podmanivé Amy Dunne. Pike se v seriálu navíc ujme i producentské role. Natáčet by se pak mělo začít od září v Praze.

Reklama  203 zobrazení   7 se líbí
Na YouTube nyní najdete zdarma a česky Vykoupení z věznice Shawshank
Na YouTube nyní najdete zdarma a česky Vykoupení z věznice Shawshank
26.06.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Pokud upřednostňujete české filmy s dabingem a bez poplatků, YouTube je pro vás ideální variantou, neboť nabízí hned několik kanálů, kde lze přijít k filmům výměnou za několik automatických reklam. Jedním z nich jsou Filmy česky a zadarmo, kde je nově i Vykoupení z věznice Shawshank.

Nasajte atmosféru nového Bonda. Máme první video z natáčení
Nasajte atmosféru nového Bonda. Máme první video z natáčení
25.06.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Bond je zpátky a v prvním videu z natáčení svého 25. dobrodružství se vrací na staré známé místo - Jamajku. Zde naposledy honil bombového teroristu v nezapomenutelné úvodní honičce Casina Royale režiséra Martina Campbella.

Fanoušci Hry o trůny nebudou dle Naomi Watts prequelem zklamaní
Fanoušci Hry o trůny nebudou dle Naomi Watts prequelem zklamaní
25.06.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Naomi Watts si je jistá, že právě natáčený prequel s pracovním názvem Bloodmoon fanoušky seriálu Hra o trůny nezklame.

Netflix má nového rekordmana sledovanosti. Adam Sandler porazil Bird Box
Netflix má nového rekordmana sledovanosti. Adam Sandler porazil Bird Box
24.06.2019 | Filmové novinky

Adam Sandler, který po boku Jennifer Aniston hraje v nové detektivní komedii na Netflixu s názvem Murder Mystery, pokořil víkendový rekord hororu Bird Box a s 30 miliony zhlédnutími se postavil do čela žebříčku sledovanosti streamovací služby.