FB pixel TP pixel
Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc © Lucasfilm

Poslední epické fantasy roku je konečně online! Nadšení diváků kazí jediná věc

Tak jsme se konečně dočkali a po Pánovi prstenů, Rodu draka a Sandmanovi dorazila i poslední velká fantasy letošního roku do světa streamingu. A zatím se zdá, že diváci jsou velmi spokojení. Stížnost panuje jen ohledně jediné skutečnosti.

30. 11. 2022 13:30 | Filmové novinky

I když si v Česku fantasy dobrodružství Willow nezískalo širší popularitu, snímek, na kterém se podílely takové hollywoodské legendy jako George Lucas v roli producenta či režisér Ron Howard, určitě patří k výstavním dobovým žánrovým bijákům. Fantasy natočené v roce 1988 vyprávělo příběh trpaslíka Willowa Ufgooda (Warwick Davis), který se vydal na dalekou cestu, aby ochránil v řece nalezenou holčičku Eloru Danan před zlou královnou Bavmordou. Willowovi pak na jeho výpravě pomáhal šermíř Madmartigan v podání Vala Kilmera. Willow je dodnes ceněn pro vtahující fantasy svět, epickou výpravu, skvělou hudbu a fajnové herecké obsazení.

A nyní jsme se konečně dočkali roky očekávaného pokračování, které zamířilo přímo na streamovací službu Disney Plus. Po dlouhých čtyřiadvaceti letech se tak znovu setkáme s trpaslíkem Willowem v příběhu, který se odehrává několik let po událostech filmu a představí nám nové postavy. Opět se ale setkáme s nesourodou skupinou hrdinů, kteří se vydají na nebezpečnou výpravu do míst daleko za hranicemi svého domova, kde musí čelit svým vnitřním démonům a spojit se, aby zachránili svět. A první ohlasy diváků jsou nadmíru spokojené. Na seriálu jsou podle všeho vidět peníze, nadšení a hlavně má sympatické hrdiny, kterým samozřejmě vévodí Warwick Davis. Jestli se ale na něčem diváci shodují, pak je to kritika příběhu, který podle všeho nijak nevybočuje ze zaběhnutých klišé a vrší pouze obvyklé propriety na očekávané místo.

Willow startuje na Disney Plus hned se dvěma epizodami, další budou přibývat týdně. Seriál je dostupný s českými titulky i dabingem. Celkem nás čeká 6 epizod, přičemž finále seriálu dorazí těsně před koncem roku 28. prosince.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
Nejlepší videoherní adaptace? Z traileru Super Maria budou fanoušci blahem bez sebe
30.11.2022 12:25:00 | Filmové novinky

Studio Universal společně s Nintendem představilo plnohodnotný trailer na nové dobrodružství chrabrého italského instalatéra Maria, který se s bráchou Luigim pokusí zachránit Mushroom Kingdom a další království. Milovníci kultovních videoher budou blahem bez sebe.

Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
Noví Strážci galaxie rozzuřili fanoušky. Režisér si sám vtipně naběhl
30.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Marvel má za sebou další veleúspěšnou premiéru nového speciálu, v němž Strážci galaxie prožívají své vánoční dobrodružství s Kevinem Baconem. Ne každému se ale nevinná oslava Vánoc líbí. Řada fanoušků vyčítá režisérovi nesmyslnost některých scén. Jeho reakce pak ničemu nepomohla.

Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika
Těžká rána před Vánoci. Netflix opouští sváteční komediální klasika
29.11.2022 12:40:00 | Filmové novinky

Každý máme své oblíbené vánoční hity, bez kterých si neumíme představit sváteční období. S érou streamovacích služeb jsme si pak navykli, že tyto hity jsou často dostupné po celý rok a dělí nás od nich jedno kliknutí. Jenže ne vždy je to pravda a Netflix nyní zasadil krutou ránu do srdcí mnoha diváků.

Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
Harrison Ford řádí v traileru jako drsný pistolník. Jeho nový seriál bude jen online
29.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Seriál Yellowstone patří mezi nejchválenější počiny posledních let a jeho tvůrce Taylor Sheridan pokračuje ve skvostném tempu i kvalitě i v letošním roce. Už za pár dní čeká diváky nový počin 1923, který nás opět zavede k rodinnému klanu Duttonů a ani tentokrát nebude jejich život jednoduchý.