FB pixel TP pixel
Z traileru k minisérii HBO Černobyl mrazí. Máme i dojmy z prvních epizod © TMDB

Z traileru k minisérii HBO Černobyl mrazí. Máme i dojmy z prvních epizod

„Spravedlivý svět je rozumným světem. Na Černobylu nebylo rozumného vůbec nic.“ Oficiální trailer k minisérii Černobyl, která na HBO dorazí na začátku května, je temný, depresivní, ale zároveň láká na velmi působivou podívanou.

Filmové novinky

Drama Černobyl se bude ve svých pěti dílech zaměřovat na skutečné události okolo devastujícího výbuchu stejnojmenné jaderné elektrárny, ke kterému došlo na území dnešní Ukrajiny 26. dubna 1986. Události i fatální chyby Sovětů, které následovaly po jedné z největších katastrof v historii lidstva, přitom budeme sledovat ze všech úhlů.

Očima nukleárního fyzika Valerije Legasova (Jared Harris) budeme přímo na místě katastrofy, kde zjišťuje, že situace je mnohonásobně vážnější, než se na první pohled zdálo. V kůži sovětského vládního místopředsedy Borise Ščerbina (Stellan Skarsgard) nám zprvu zase půjde o to co nejvíce celý skandál ututlat před světem, ale po zjištění, jak jsou věci opravdu vážné, svůj postoj přehodnotíme. A běloruská jaderná fyzička Ulana Komjukovová (Emily Watson) se mezitím bude nenápadně snažit zjistit, jak k výbuchu došlo a kdo za něj může. To vše v atmosféře nezdravě vysokých hodnot radiace a na pozadí sténajících osob, které pomalu a ve strašlivých bolestech umírají v důsledku smrtelného ozáření, před kterým je nikdo (někdy záměrně, někdy z nevědomosti) včas nevaroval. Černobyl na obrazovky HBO dorazí 6. května.

Z traileru k minisérii HBO Černobyl mrazí. Máme i dojmy z prvních epizod © TMDB

A protože vás chceme na sledování této minisérie opravdu naladit, tak prozradíme, že jsme už první díly viděli a je to naprostá pecka. Plnou recenzi chystáme až před premiérou, ale připravte se na skvěle napsané a zahrané drama, ze kterého mrazí v zádech. Nejen díky jeho hororové stylizaci, ale především proto, že všechno, co v seriálu uvidíte, se před 31 lety opravdu stalo. A to dělá celou záležitost ještě děsivější.

 1 225 zobrazení   163 se líbí
Beyoncé bude mít na Netflixu dokument ze svého slavného vystoupení
Beyoncé bude mít na Netflixu dokument ze svého slavného vystoupení
09.04.2019 15:30:00 | Filmové novinky

Legendární výkon Beyoncé na festivalu Coachella z dubna 2018 můžeme po roce konečně vidět v dokumentu, který uvede streamovací stanice Netflix a který bude navíc obsahovat rozhovory a záběry ze zákulisí.

Závěr 3. řady Grand Tour je podle Clarksona „hluboce zarmucující“
Závěr 3. řady Grand Tour je podle Clarksona „hluboce zarmucující“
09.04.2019 14:30:00 | Filmové novinky

Jeremy Clarkson přiznal, že je na finální díl 3. řady The Grand Tour, který sám napsal, nesmírně pyšný. Půjde zároveň i o poslední epizodu vycházející z aktuálního formátu pořadu. Osmapadesátiletý „frontman“ veleznámého automobilového tria Clarkson, Hammond, May dal dle svých slov do tvorby závěrečného dílu úplně vše.

Hrdinové Hry o trůny vzpomínají ve 13 nových filmečcích na své nejlepší chvíle
Hrdinové Hry o trůny vzpomínají ve 13 nových filmečcích na své nejlepší chvíle
09.04.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Hra o trůny na svém oficiálním YouTube kanále zveřejnila další „balík“ více než 10 videí, tentokrát krátkometrážních filmečků pod názvem „The Cast Remembers“. Obsahují rozhovory s jednotlivými představiteli přeživších hlavních postav i záběry z natáčení prvních 7 řad.

Pár důvodů, proč by Hra o trůny již neměla vypouštět žádné další trailery
Pár důvodů, proč by Hra o trůny již neměla vypouštět žádné další trailery
08.04.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Dnešní pohled na kalendář je více než vzrušující. Po více než roce a půl svítí na konci týdne datum 14. dubna 2019, tedy den premiéry finální řady seriálu Hra o trůny. A byť bylo to čekání po novinkami napakovaném finále 7. řady dlouhé a bolestivé, je nyní, kdy je premiéra vzdálená pouhé dny, a nikoliv týdny či měsíce, načase přestat zveřejňovat další záběry 8. řady. Proč? Tady je pár důvodů.