FB pixel TP pixel
Melancholia
Melancholia

Melancholia

Melancholia
Dánsko | 2011 | Drama | Sci-fi drama | 136 minut

Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se právě vdává. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety...

Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se právě vdává. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety s názvem Melancholia, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců - zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist.

IMDb  71 %

Melancholia online

Sledovat Melancholia online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Melancholia online, zda je ke stažení a zda má Melancholia dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 25. 3. 2020
Půjčení za 59 Kč Nákup za 179 Kč

Melancholia obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Melancholia, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Melancholia postavy.

Melancholia novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Melancholia, které najdeš na našem webu.

50 nejlepších sci-fi filmů od roku 2010 do současnosti
50 nejlepších sci-fi filmů od roku 2010 do současnosti
18.05.2020 | Tipy na film

Nedávno jsme vstoupili už do třetího desetiletí 21. století. Při ohlédnutí na uplynulých deset let zjišťujeme, že žijeme ve zlatém věku sci-fi tvorby. Pojďme se podívat, která padesátka tvoří nejlepší filmový aspekt této tvorby.

Melancholia zajímavosti

Rozpočet
7 400 000 $
Tržby v českých kinech
4 054 250 Kč
Návštěvnost v českých kinech
42 843 diváků

Melancholia recenze a hodnocení

Tereza Spáčilová
Tereza Spáčilová iDnes

Založit film o konci světa na dialozích a symbolických obrazech, to může napadnout jen naprostého šílence, provokatéra či filozofa. Lars von Trier je všechno dohromady, a tak takový film natočil. Jmenuje se Melancholia a je kupodivu působivější než všechny Armageddony a Drtivé dopady dohromady....   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Melancholia hrají Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, John Hurt, Alexander Skarsgard, Stellan Skarsgard.

Film Melancholia režíruje Lars von Trier.

Film Melancholia má 136 minut.

Film Melancholia měl rozpočet 7 400 000 $.

Film Melancholia vidělo v českých kinech 42 843 diváků.

Film Melancholia můžete vidět na iTunes.

Film Melancholia je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.