FB pixel
Zdroj:

Hlasování o nejlepší weby českého internetu vrcholí - pomozte Filmtoro vyhrát Křištálovou Lupu.

Allen v. Farrow
Zdroj: TMDB

Allen v. Farrow

Investigativní filmaři Kirby Dick, Amy Ziering a Amy Herdy se rozhodli ve čtyřech dílech dokumentární minisérie prozkoumat nechvalně slavný skandál točící se kolem režiséra Woodyho Allena, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání jeho tehdy sedmileté dcery Dylan. Seriál pokrývá soudní proces, stejně jako následné bouřlivé události jako byl vztah Allena s další adoptovanou dcerou Mii Farrow Soon-Yi. V seriálu uvidíme rozhovory se členy rodiny či jejich domácí videa. Protože ale Woody Allen nedostal prostor se včas vyjádřit, je mnohými minisérie považována za jednostrannou a zaujatou.
Na HBO GO již dostupné ke zhlédnutí

Online na HBO (titulky) od 22. 2. 2021

My děti ze stanice ZOO
Zdroj: TMDB

My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO, kultovní román zpracovaný Kaiem Hermannem a Horstem Rieckem podle zpovědi německé narkomanky závislé na heroinu Christiany F., je v nové seriálové podobě k vidění na HBO. Osmidílná série zachycuje život teenagerů v Berlíně 70. let, ve kterém se mladá dívka Christiane seznamuje s partou rozličných postaviček, ke kterým stále více tíhne i kvůli neutěšené rodinné situaci. Proniká do světa vzrušujících klubových nocí a undergroundových večírků, po rozvodu rodičů ovšem utíká z domova a pozvolna je stahována do místního podsvětí.
Na HBO GO již dostupné ke zhlédnutí

Online na HBO (titulky) od 1. 3. 2021

Kmotr Trilogie
Zdroj: TMDB

Kmotr Trilogie

Trilogii Kmotr na motivy knih Maria Puza v režii legendy Francise Forda Coppoly a v hlavní roli s hypnotickým Al Pacinem v roli Michaela Corleona jistě netřeba představovat. První a druhý díl se již zapsaly do kánonu základních děl, které by měl každý milovník filmů vidět, a prakticky nikdy nechybí v sestavovaných žebříčcích nejlepších filmů historie. Tento podmanivý kolos vyprávějící příběh newyorské mafiánské rodiny si dohromady odnesl 9 sošek Akademie (3 za první díl v roce 1972 a šest za druhý díl v roce 1974). První díl navíc patří mezi nejnavštěvovanější snímky historie a po započtení inflace se drží mezi dvaceti pěti nejvýdělečnějšími filmy všech dob.
Celá trilogie k vidění na HBO GO od 1. března.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky), Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 11. 2017

Pán prstenů a Hobit
Zdroj: TMDB

Pán prstenů a Hobit

Šestice notoricky známých snímků, jejichž předlohou byly knihy sepsané legendou fantasy žánru J. R. R. Tolkienem, přistane na HBO hned na počátku března. První trojice filmů s názvem Pán prstenů, která si odbyla premiéru v kinech v letech 2001-2003 a byla oceněna 17 Oscary (z 30 nominací), chytře a věrně převedla ducha knihy a oživila dnes už všem známé fikční postavy jako Frodo (Elijah Wood), Gandalf (Ian McKellen) nebo Aragorn (Viggo Mortensen), a odstartovala tak světovou mánii kolem všeho, co bylo spjato se Středozemí. Na úspěch Pána prstenů se snažil režisér Peter Jackson navázat o devět let později druhou filmovou trilogií, tentokráte adaptující „prequelový“ příběh hobita Bilba (v podání Martina Freemana). Hobití trilogie je navíc dostupná i v rozšířené verzi.
Obě trilogie k vidění na HBO GO od 1. března.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) od 22. 2. 2021

Superman a Lois
Zdroj: TMDB

Superman a Lois

Americká stanice CW od 23. února vysílá nový superhrdinský seriál Superman a Lois, a my máme možnost díky HBO každou epizodu vidět následující den po premiéře. Jak název napovídá, seriál, který by měl mít v první řade 15 epizod, se točí kolem slavné komiksové dvojice, reportérky Lois Laneové a kryptoňana Kal-Ela alias Supermana alias Clarka Kenta. Ti se vrací do Smallvile, kde Superman vyrůstal. Clark s Lois mají již dva syny v teenagerském věku a musí řešit všední problémy jako hypotéku nebo skloubení pracovního vytížení a času na rodinu. Po pilotu překvapivě velmi solidně hodnocený seriál, který má slušně nakročeno.
Každou středu nový díl na HBO GO.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 25. 2. 2021 , nové díly od 23. 2. 2021

Covidové deníky z New Yorku
Zdroj: TMDB

Covidové deníky z New Yorku

Covidové deníky z New Yorku jsou devětatřicet minut dlouhým dokumentárním snímkem, složeným z materiálu, který zaznamenala pětice mladých lidí ve věku 17 – 21 let během první vlny pandemie na své kamery. Všichni natáčeli své životy a životy svých rodin. V krátkých epizodách tak dojde na intimní a dojemné příběhy a na před nedávnem nepředstavitelné změny běžných životů, ke kterým došlo během pár krátkých chvil.
Na HBO GO dostupné ke zhlédnutí od 10. března.

Online na HBO (titulky) od 30. 8. 2021

Genera+ion
Zdroj: TMDB

Genera+ion

Generation je novým teenagerských seriálem, který přinese na obrazovky HBO skupinu výstředních středoškolských studentů. Ti budou zkoumat v hořce komediálním tónu svou sexualitu, lásky a život a konfrontovat je se svým konzervativním okolím, ze kterého pocházejí. Generation pochází z dílny Leny Dunham, která stojí za typově podobným generačním seriálem od HBO Girls, který zase zkoumal dvacátnice z New Yorku. Generation přinejmenším pomůže zkrátit čekání na druhou řadu Euforie.
Na HBO GO dostupné ke zhlédnutí od 11. března.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 11. 3. 2021

Liga spravedlnosti Zacka Snydera
Zdroj: TMDB

Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Nejprve to vypadalo, že se Snyderovy Ligy Spravedlnosti dočkají jen předplatitelé rozšířené služby HBO Max, která u nás není zatím dostupná. Naštěstí však budeme mít i my v Česku možnost přes klasické HBO GO vidět, jak vypadá verze komiksového crossoveru podle Zacka Snydera. Od Warnerů dostal navíc 70 milionů dolarů kvůli novým trikům, hudbě nebo dotáčkám a místo dříve slibované čtyřdílné minisérie dostaneme čtyřhodinový film (rozdělený do 6 kapitol). Ten by měl mít oproti původní verzi navíc až 2,5 hodiny dosud neviděných scén.
Online k dispozici na HBO GO od 18. března.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 4. 2021

Cesta zpátky
Zdroj: TMDB

Cesta zpátky

Drama Cesta zpátky vypráví příběh Jacka Cunnighama, který byl ve své době nadějným hráčem basketbalu se zářnými vyhlídkami na budoucnost, jenže náhle svou kariéru přerušil a vytratil se. Nyní se trápí v práci, která jej nenaplňuje, je rozvedený a utápí svůj žal v alkoholu. Znenadání je ovšem požádán, aby trénoval tým, za který v mládí hrál. A to se zdá být bodem obratu v jeho životě. Snímek, který může vyvolávat paralely mezi hlavním hrdinou Jackem a jeho hereckým představitelem Benem Affleckem, režíroval Gavin O'Connor, tvůrce oblíbených sportovních dramat Hokejový zázrak a Warrior.
Online k dispozici na HBO GO od 27. března.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), Netflix, Rakuten (titulky) od 1. 6. 2020

Město na kopci
Zdroj: TMDB

Město na kopci

Na konci měsíce nás čeká druhá řada oblíbeného kriminálního dramatu Město na kopci, které vychází ze skutečných událostí odehrávajících se na počátku devadesátých let v Bostonu, které je plné násilných zločinců a zkorumpovaných zástupců města. Seriál produkuje televizní stanice FX a pro Česko pro něj odkoupilo licenci HBO. Město na kopci určitě nejvíce láká na svou hlavní hvězdu Kevina Bacona, který ztělesnil postavu Johna „Jackiho“ Rohra, zkorumpovaného veterána FBI. Ten musí spolupracovat se zástupcem okresního návladního Decourcym Wardem (Aldis Hodge), který dorazil z Brooklynu s cílem prosadit změny.
Online k dispozici na HBO GO od 29. března.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 14. 6. 2019 , nové díly od 28. 3. 2021

10 březnových novinek na HBO, které prostě musíte vidět  |  Streaming novinky  |   |  90 líbí se

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 březnových novinek na HBO, které prostě musíte vidět

Streaming novinky  |  před 7 dny

Netflix vybral první lokaci, kde nabízí služby zcela zdarma

Netflix se snaží nejrůznějšími způsoby přilákat ke své službě nové zákazníky. Nyní se rozhodl nabídnout nový tarif, který je úplně zdarma. Kdo si jej může pořídit a jaké má omezení? číst více

Streaming novinky  |  před 14 dny

Bude Duna 2? Případný propadák v kinech nemusí být problém

U Disneyho se nakonec rozhodli ukončit paralelní uvádění filmů a jejich zbylé letošní premiéry budou mít kinoexkluzivitu. Jak je to ale u Warnerů? A může se Duna i přes finanční neúspěch v kinech dočkat pokračování? číst více

Streaming novinky  |  před 16 dny

Apple TV+ má mít 40 miliónů předplatitelů, polovina z nich za službu platí

Okolo služby Apple TV+ je poslední měsíce spíše ticho, nyní se objevila zajímá zpráva od důvěryhodných zdrojů, která říká, jak se službě daří a co do budoucna chystá. Sepsali jsme ty nejpodstatnější věci do jednoho článku. číst více

Streaming novinky  |  před 17 dny

Disney uvede Eternals a další svoje letošní hitovky jen do kin

Ještě před dvěma lety by podobný titulek zněl divně, ale v aktuální nejisté situaci je to pro kinaře a filmové fanoušky mimořádná zpráva. Disney aktuálně potvrdil, že Eternals, West Side Story či nové Kingsmany nedá paralelně na streaming, ale uvede je exkluzivně v kinech. číst více

Streaming novinky  |  před 20 dny

HBO MAX v Česku startuje kampaň. Co všechno vám v ní neřekne?

Svoji kampaň pro vstup do ČR včera oficiálně zahájila služba HBO MAX. Kromě již dříve oznámeného posunutí na rok 2022 ale nic dalšího podstatného nezaznělo a diskuze se tak množí otázkami o přesnějším uvedení, ceně či nabídce. Pojďme se na tyto otázky podívat podrobněji. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist