FB pixel
Zdroj:
Vrána Zdroj: TMDB

Vrána

Vrána se proslavila hlavně tím, že během natáčení zahynul představitel hlavní role Brandon Lee, trochu se ale zapomíná, že se jedná o velmi kvalitní a drsný snímek o nehynoucí lásce, ve kterém si znovuzrozený muzikant Eric Draven klestí cestu skrze zločinné gangstery, s kterými nemá slitování. Vedle Leeho se ve vedlejší roli mihl i hororový velikán Tony Todd, jenž se proslavil hlavně snímkem Candyman. Jen, proboha, ignorujte veškerá pokračování!

Není nikde online

Blade Zdroj: TMDB

Blade

Blade roku 1998 zahájil dodnes trvající éru komiksových snímků a na rozdíl od většiny následovníků si dokázal podmanit kina i s ratingem R, jenž v USA umožňuje vstup dětem do 17 let jen s doprovodem rodičů. Lovec upírů v podání Wesleyho Snipese ctí komiksovou předlohu a ve své trilogii likviduje nebezpečné bestie po celém světě. Ve druhém díle, který Guillermo del Toro natáčel v Praze, nezapomeňme na legendární cameo Marka Vašuta a malou, ale o to důležitější roli Karla Rodena, jenž si u Del Tora posléze vysloužil roli arcipadoucha Rasputina v přístupnějším Hellboyovi. Jen kdyby následný závěr trilogie v podobě Blade: Trinity nebyl takové rádoby cool peklo.

Online na iTunes (dabing), Rakuten (titulky) od 13. 12. 2015

Road to Perdition Zdroj: TMDB

Road to Perdition

Režisér Sam Mendes se po fenomenální Americké kráse vrhl do víru gangsterských přestřelek a v Road to Perdition famózně zpracoval komiks Maxe Allana Collinse. Příběh o gangsteru Sullivanovi, kterého zradí jeho spojenci a on musí se synem prchat do města s příznačným názvem Perdition/Zatracení, je příjemně civilní a realistickou záležitostí, kterou zpříjemňuje i jedna nezapomenutelná scéna se samopaly Thompson, jež zahřeje každého fandu Kmotra či herní Mafie. V hlavních rolích pak excelují Tom Hanks, Jude Law a Paul Newman, jenž byl za svůj výkon dokonce nominován na Oscara.

Online na O2TV (dabing), Rakuten od 15. 4. 2021

Sin City Zdroj: TMDB

Sin City

Frank Miller je bezpochyby jednou z největších komiksových legend a kromě originů slavných postav, jako jsou Batman či Daredevil, napsal i noirovou krimi Sin City. Prolnutí několika dějových linií, ve kterých exceluje hollywoodská smetánka v čele s Brucem Willisem, se dočkalo i pokračování, které se však kvůli obsazení Evy Green a jejím sexy křivkám na plakátu stalo velmi kontroverzním. I tak zůstává Sin City kvalitní adaptací kultovních komiksů a ve výčtu nekompromisních snímků nesmí chybět. Na rozdíl od Millerova sólového počinu Spirit, jenž byl až šokujícím způsobem mimo.

Není nikde online

Dějiny násilí Zdroj: TMDB

Dějiny násilí

Herecký chameleon Viggo Mortensen (Zelená kniha, Pán prstenů ) předvedl v této civilní a reálnější komiksovce, ve které není nouze o syrové souboje, fenomenální výkon v roli majitele malého bistra Toma Stalla, který začíná objevovat, kdo ve skutečnosti je, krátce poté, co dokázal zastavit ozbrojené přepadení svého podniku. Film slavil v rámci žánru nemalý úspěch a William Hurt (Captain America: Občanská válka) usiloval dokonce o Oscara v kategorii vedlejších herců.

Online na Google Play (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 1. 10. 2016

V jako Vendetta Zdroj: TMDB

V jako Vendetta

Alan Moore patří mezi nejvlivnější komiksové autory posledních desetiletí a není divu, že si filmaři jeho komiksy často vybírají ke zfilmování. Roku 2005 se jeho úspěšného dystopického komiksu V jako Vendeta chopili bratři (dnes sestry) @Wachowští (Matrix) a podle jejich scénáře natočil James McTeigue film, ve kterém je krásně vykreslena atmosféra budoucí totalitní Británie, ve které zasahuje tajemný V. Snímek je považován za jednu z nejlepších komiksových adaptací a představitelka hlavní role, Natalie Portman (Thor, Leon), jej považuje za svou nejlepší blockbusterovou roli. Ještě aby ne, když si kvůli němu nechala oholit hlavu.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 7. 10. 2021

Watchmen Zdroj: TMDB

Watchmen

Adaptace kultovního Mooreova komiksu v režii Zacka Snydera (Muž z oceli, 300: Bitva u Thermopyl) rozdělila komiksové fanoušky na dva tábory. Zatímco jedni obdivují Snyderův vizuální styl a schopnost představit zajímavé postavy dodnes, ostatní, včetně Alana Moora samotného, film nenávidí a děsí se i blížícího se televizního seriálu na HBO. Ve filmu vidíme několik klasických komiksových reálií, dočkáme se ale také slušných soubojů plných krve a vulgarit, přičemž se film na Snyderovy poměry neštítí ani vcelku solidních pokusů o psychologizaci postav a filosofování nad naší pokroucenou dobou.

Online na Amazon Prime Video, Google Play (dabing), HBO (titulky) (dabing), Netflix (titulky), Rakuten (titulky) (dabing) od 25. 4. 2019

Kick-Ass Zdroj: TMDB

Kick-Ass

Matthew Vaughn (Hvězdný prach) bezpochyby patří mezi nejtalentovanější režiséry současnosti a dokázal to i v adaptaci komiksové taškařice Kick-Ass, v níž Aaron Taylor-Johnson ztvárnil outsidera Davea Lizewskiho, jenž touží po superhrdinské kariéře. Když se konečně stane hrdinou, musí spojit síly s Hit-Girl a jejím otcem v podání Nicolase Cage, aby zastavil zlotřilého D'Amica, jehož ztvárnil komiksový všudybyl Mark Strong (Shazam!, Green Lantern). Kick-Ass nabízí černý humor s eRkovými hláškami a ve svém subžánru se jedná o naprostou špičku. Druhý díl však už Vaughn nenatočil a kvalit jedničky rozhodně nedosahuje.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), Netflix (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 18. 3. 2021

Deadpool Zdroj: TMDB

Deadpool

Po příšerném debutu ve Wolverinově sólovce X-Men Origins: Wolverine se Deadpool vrátil na plátna ve vlastním snímku, do kterého si Ryan Reynolds prosadil eRkový rating. Ve velmi vydařeném meta dílku pak Deadpool stanul proti svým stvořitelům a za pomoci Colossa a dalších spojenců předvedl v komedii plné utrhaných údů a dnes již lidových hlášek skvělý výkon.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 17. 8. 2021

Logan Zdroj: TMDB

Logan

Před dvěma lety se Hugh Jackman rozloučil se svou ikonickou rolí slavného mutanta Wolverina a učinil tak ve velkolepé road movie Logan: Wolverine, kterou natočil James Mangold. Logan se od ostatních mutantích filmů liší absencí humoru a také litry prolité krve, Jackman se pak konečně stylizoval do role novodobého Clinta Eastwooda a předvedl bravurní výkon. Film dokonce bojoval i o Oscara, v kategorii adaptovaného scénáře však nakonec neuspěl.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 12. 11. 2017

Co se těsně nevešlo?

Co se těsně nevešlo?

V našem výčtu se nedostalo na antickou řežbu 300: Bitva u Thermopyl, kterou na motivy komiksu Franka Millera natočil Zack Snyder, a dále pak na komiksy opravdu volně inspirované, jako Wanted, které nabízí slušná jatka v hlavní roli s Angelinou Jolie a Jamesem McAvoyem. Pod čarou zůstaly i dva filmy série Kingsman od Matthewa Vaughna a korejský thriller Oldboy, jenž byl roku 2013 neúspěšně převeden i do americké podoby.

10 nejlepších komiksových krváren pro dospělé  |  Tipy na film  |   |  32 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako 10 nejlepších komiksových krváren pro dospělé

Tipy na film  |  dnes 12:00  |  6

10 nejlepších historických seriálů posledních let

Neustálá starost o budoucnost a stres z přítomnosti mohou být vyčerpávající. Při takovém přetížení vás nic neuklidní víc, než si pustit autentický historický seriál: ať už kvůli odpočinkové, anebo přidané vzdělávací hodnotě. číst více

Tipy na film  |  včera 10:30  |  16

15 nejlepších českých krimi, které by měl vidět každý

Na Voyo odstartoval očekávaný Případ Roubal, který se zaměřuje na proces s nechvalně proslulým sériovým vrahem z let devadesátých. Dobrých kriminálek podle skutečnosti je ale dostupných více. Představme si ty nejlepší za posledních deset let. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  80

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  2

Rychlé hlášení: 6 skvělých filmů zítra zmizí z Netflixu

Neuběhlo ani pár dní a z Netflixu se chystá odejít dalších několik výtečných filmů. A téhle šestice bude opravdu škoda. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist