FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Jen pro pořádek - ano, mohli bychom to tady zahltitl všemi komiksovkami, ať už těmi, co mají přímou spojitost s Venonem (Spider-manovské filmy, speciální ten s Venomem) a nebo jen okrajovou (většina aktuálních komiskovek), ale my jsme řekli NE. Hlavní téma Venoma je hrdina, co se změní a ne úplně pěkně, proto jsme vybrali ty přeměny, co z vás neudělají jen hláškovací stroj jako Deadpoola.

Upgrade Zdroj: TMDB

Upgrade

Náš seznam začínáme novinkou, kterou ještě teď můžete chytnout v kině. Jedná se o druhý film Leigha Whannella, kterého možná znáte jako jednoho ze dvou nebožáků z původního Saw, ale nenechte se zmást. Tenhle Australan má za sebou dlouholetou spolupráci s Jamesem Wanem, která před pár lety vyvrcholila režií třetího dílu Insidious. Ale zpět k věci - Upgrade je film, kde implantovaný čip v páteři ovládne tělo svého hostitele. Vrátí mu možnost chodit a taky ho ten dobrý kus kovu naučí kung-fu. Nemůžeme se ale zbavit dojmu, že je minimálně zajímavá náhoda, vidět dva filmy, kde hlavní hrdina je Tom Hardy (nikdo nám nevymluví, že Logan Marshall-Green je Tom Hardy ve slevě) a má vylepšení svého těla, které hláškuje. Inu, svět je malý a symbiózy není nouze!

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 16. 1. 2019

Klasická monstra Zdroj: TMDB

Klasická monstra

Tohle je menší podfuk, protože se nejedná o film, ale sérii filmů, ale kdybychom měli jmenovat všechny monstra a jejich filmy, tak by to byl úplně jiný seznam. Transformace ke klasickým horrorům neodmyslitelně patří, ať už je to filmový vlkodlak (doporučujeme třeba verzi z roku 1941 jménem The Wolf Man), Dr. Jekkyl a pan Hyde (tady musíme zas doporučit film z roku 1931 s geniálním Fredricem Marchem) nebo Neviditelný muž. U toho třetího rozhodně doporučujeme film The Invisible Man z roku 1933, ale zároveň také Muže bez stínu s Kevinem Baconem, na kterého se často zapomíná. Je to škoda, původnímu filmu rozhodně nedělá ostudu.

Online na iTunes (dabing), Rakuten od 14. 12. 2016

Moucha Zdroj: TMDB

Moucha

V americkém filmu nenajdete většího experta na transformaci lidského těla, než je David Cronenberg. V kultovní Mouše sledujeme vědce v podání Jeffa Goldbluma, který z nějakého důvodu používá místo pokusných myší pokusné paviány. Každopádně - našemu oblíbenému koktajícímu hrdinovi se přihodí nehoda, když se pokusí teleportovat v přístroji, který sám sestrojil. Společně s ním totiž cestuje i obyčejná moucha, která se následně spojí s jeho DNA. Díky čemuž se Jeff Goldblum začne postupně měnit na podivný mix člověka a tohoto otravného hmyzu. Film má nádherné praktické efekty a skvělou snovou scénu s porodem. Právem patří mezi naprosté klasiky. Druhý díl už je o hodně slabší.

Online na Google Play (titulky), iTunes, Rakuten od 30. 12. 2015

Toxický mstitel Zdroj: TMDB

Toxický mstitel

Studio Troma je legendou mezi nezávislými studii. Už jen proto, že žádný film pro ně není dost šílený a žádný nápad dost brutální. O Tromě se dá říct, že jejich filmy jsou poloamatérské, nechutné a někdy vypadají jako kdyby byly staré dvacet let (díky tomu, že nová technika je u Tromy sprosté slovo), ale jedno se Tromě nedá upřít - miluje film a miluje ho tvořit. Vlajkovou lodí tohohle nevšedního studia je filmová série zvaná Toxický mstitel. V ní, neduživý chlapec jménem Melvin spadne do toxického odpadu, což z něj udělá hrdinu - Toxického mstitele - prvního hrdinu z New Jersey. Má srdce ze zlata, je ohavně deformovaný a má na sobě sukénku. A už jsme vám řekli, že jeho zbraní je mop?! Odpornost, perverznost, brutalita, ale taky skvělá zábava!

Není nikde online

Kronika Zdroj: TMDB

Kronika

Předtím, než byl Josh Trank na černé listině Hollywoodu, natočil společně s Maxem Landisem poměrně zábavnou dekonstrukci superhrdinského žánru. Kronika mixuje found footage se superhrdinským klišé, kdy parta kamarádů získá po setkání s mimozemským objektem superschopnosti. Kromě jejich fyziognomie se začne měnit ale i jejich charakter a ne zrovna k lepšímu. O původní verzi Fantastické čtyřky, která nikdy nespatřila světlo světa a Trank byl od ní před premiérou odstřižen, se dost často mluví jako o filmu, který měl navázat právě na Kroniku. Je to tedy ideální šance jak prozkoumat Trankovu vizi, než se člověk dostane k původní verzi Fantastické čtyřky (což se mimochodem nemusí nikdy stát).

Online na Google Play (titulky), iTunes (dabing), Rakuten od 1. 11. 2016

Pavoučí Nestvůra Zdroj: TMDB

Pavoučí Nestvůra

Hlavní hrdina filmu je tichý čtenář komiksů, který pracuje jako noční hlídač v laboratoři. Jeho sen je být jako jeho oblíbený komiksový hrdina, kterým je licenčně pokrytá parafráze na Spider-mana. Což je důvod, proč si nechá vpíchnout pavoučí DNA. Vše není ale jak by si hrdina přál a postupně se začne měnit v nechutnou, zmutovanou nestvůru. Tenhle film se velice špatně zařazuje. Je to horror? Drama? Velmi hrubá satira žánru, který neexistuje? Po sedmnácti letech se asi těžko dozvíme, co tímhle filmem chtěl autor říct. Víme však, že se jedná o první film z televizní antologie remaků, kterou pro televizi tvořila společnost kultovního filmového maskéra Stana Winstona. Což může na jednu stranu vysvětlovat, proč je technická stránka filmu silnější, než všechny ostatní stránky. S původním filmem má navíc remake pramálo společného (původní film vypráví o obřím pavouku, který ničí město). Kritici film rozcupovali, často s názorem, že se jedná o vykrádačku filmu Moucha. Film sám o sobě není něco, co by stálo za pozornost, je ovšem zajímavé ho sledovat jako relikt doby.

Online na iTunes od 27. 11. 2016

District 9 Zdroj: TMDB

District 9

District 9 je jeden z mála moderních sci-fi filmů, který získal kultovní status ani ne dekádu po svém vydání. A o co víc, odstartoval kariéru Neilla Blomkampa, jehož jméno se stalo pojmem, přestože ostatní celovečerní filmy, které má na svém kontě, se ani trochu neblíží diváckému úspěchu Districtu 9. Příběh vypráví o prvním kontaktu s mimozemskou civilizací, kde mimozemskou “hrozbu” tvoří skupina vesmírných uprchlíků, kteří jsou Jihoafrickou armádou vyčleněni do rezervace zvané Okrsek 9. Hlavní hrdina je pozemský reportér, který se po kontaktu s mimozemskou technologii začne transformovat na mimozemskou entitu. Následně přichází tanec s humry (tak mimozemšťané vypadají), kdy si hrdina uvědomí, že ONI možná nejsou tak špatní.

Online na Google Play, iTunes (dabing) od 2. 2. 2016

Tetsuo Zdroj: TMDB

Tetsuo

Tetsuo je, kromě přezdívky filmového publicisty Kamila Fily, taky kultovní japonský “horror”. Hlavní hrdina se jednoho dne probudí a zjistí, že se v posteli proměnil v jakýsi odporný hmyz...tedy pardon, že se postupně mění ve stroj! Ale podobnost k Kafkovým románem je něco, na co filmový vědci u Tetsua odkazují poměrně často. Díky svojí lyričnosti u něj o interpretace není nouze. Letní filmová škola ve svém popisu film nazývá sureálnou cyberpunkovou básní, což zní poměrně šíleně a ještě ještě šílenější je, že je to poměrně přesná definice.

Není nikde online

Creepshow Zdroj: TMDB

Creepshow

FIlmová antologie Creepshow vzdává čest kultovním komiksovým sérií jako je třeba padesátkový Tales from the Crypt nebo šedesátkový magazín Creepy. Všechny povídky napsal Stephen King a v jedné si i zahrál hlavní roli. Je to příběh o farmáři, který se začne postupně měnit na… mech. Není to vysloveně věc, kterou by měl mít každý fanda Mistra hororu ve své bluray sbírce, ale vidět jak Stephen King hraje buranského farmáře, který se se stává mechem, je něco o čem byste měli vědět, že se stalo. Podobně jako to, že James Gunn, který stojí za Strážci Galaxie točil poloamatérské filmy pro společnost Troma. A když jsme u něj...

Online na iTunes od 29. 10. 2019

Slimák Zdroj: TMDB

Slimák

Ještě než James Gunn úspěšně vedl Strážce galaxie, byl filmový fanoušek, který nabíral zkušenosti v nechvalně proslulé Tromy, pro kterou stvořil třeba kultovní nechutnost Tromeo a Juliet. Jeho prvním zářezem pro klasické televizní studio byl Slimák. Černá horrorová komedie, která paroduje padesátkové sci-fi. Máme tu malé město, kam přistane mimozemský sajrajt, jež následně ovládne Michaela Rookera a začne ho měnit a podivnou slimákovitou bytost, společně s dalšími obyvateli města a je jen na Nathanu Fillionovi, aby tomu šmejdu z kosmu zatnul tipec. Pokud znáte Jamese Gunna jen ze Strážců Galaxie, tak nebojte Slimák je sice nechutnější, než rodinná zábava, kterou nabízí Strážci, ale Gunnův osobitý humor a styl je něco, co najdete v obou filmech.

Není nikde online

Venom Zdroj: TMDB
71

Venom

Novinář Eddie Brock je na stopě konspirace v mocné korporaci. Při pátrání v laboratoři ho napadne mimozemský symbiont - Venom, který ho postupně ovládne. Hrají: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Jenny Slate, Scott Haze, Reid Scott, Woody Harrelson, Režie: Ruben Fleischer

Proč koukat?
Není to tak svižné a zábavné jako Avengers ani tak drsné jako Deadpool, ale mladí komiksoví fandové zklamáni nebudou.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (titulky) od 1. 2. 2019

10 filmů, které musíte vidět, když se vám líbil Venom  |  Tipy na film  |   |  61 líbí se

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.


Další články jako 10 filmů, které musíte vidět, když se vám líbil Venom

Tipy na film  |  dnes 9:00

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Tipy na film  |  včera 12:00

Nejsledovanější seriály v Česku: Hra na oliheň válcuje všechno a všude

Netflix má za sebou nesmírně úspěšné poslední týdny, během nichž se mu podařilo vytvořit jeden olbřímí megahit. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist