FB pixel

A Beautiful Boy

První anglicky mluvený snímek belgického režiséra a scenáristy Felixe Van Groeningena představí příběh jednoho otce, syna a jedné závislosti na drogách. Adaptace memoárů Davida a Nica Scheffových slibuje syrový a dojemný pohled na to, jak drogy dokážou zamávat nejen s člověkem, který je užívá, ale s celou jeho rodinou a okolím. Ve filmu hrají hlavní role festivalový miláček Timothée Chalamet (Dej mi své jméno) a Steve Carell. A my to vidíme na balíček kapesníků a minimálně na dvě nominace na Oscara za herecké výkony. Film produkují Amazon Studios.

Colette

Biografické drama na motivy života francouzské novelistky Colette mělo premiéru už letos na festivalu Sundance. Kritici film nazývali „skvělou feministickou dobovkou“ a chválili výkon Keiry Knightley v roli talentované spisovatelky, které se nedostává uznání, jaké si zaslouží. Než film v říjnu zamíří do českých kin, udělá si zastávku v Torontu, kde většímu publiku snad všechna slova chvály potvrdí.

Life Itself

Od scenáristy filmu Bláznivá, zatracená láska a populárního seriálu This Is Us přichází nové melodrama zachycující životní slasti a strasti obyčejných smrtelníků v New Yorku a ve Španělsku. V hlavních rolích uvidíme Olivii Wilde, Oscara Isaaca, Antonia Banderase, Anette Benning nebo třeba Olivii Cooke, která v poslední době zazářila nejen v seriálu Batesův motel, ale taky ve Spielbergově Ready Player One: Hra začíná. Osudy propletený film produkují Amazon Studios.

První člověk

Aby filmů na motivy skutečných událostí letos náhodou nebylo málo, režisér Damien Chazelle přichází s filmovým ztvárněním přistání na Měsíci. A také všemu, co mu roky dřiny v NASA předcházelo. V roli Neila Armstronga se představí Ryan Gosling a jeho ženu hraje Claire Foy (The Crown). Film bude mít premiéru už několik dní před Torontem na festivalu v Benátkách a rozhodně patří mezi nejočekávanější filmy letošního roku. I tady očekáváme minimálně pár oscarových nominací.

Roma

Dlouhých pět let po Gravitaci se do režisérského křesla vrací Alfonso Cuarón. Po ještě delších 17 letech od Mexické jízdy zamíříme opět do režisérova rodného Mexico City, kde v 70. letech během jednoho roku sledujeme semi-autobiografický příběh jedné obyčejné středostavovské rodiny.

Sunset

Mladá žena chce pracovat jako kloboučnice v proslulém obchodě s klobouky, který patřil jejím rodičům. Nový majitel však o spolupráci nemá zájem a tak se žena vydá na cestu poznání vlastní minulosti. Nový film Lászlá Nemese, který za svůj celovečerní režijní debut Saulův syn získal Oscara, se odehrává v Budapešti před první světovou válkou a je natočen na 35mm filmový materiál. Na „pětatřicítku“ byl natočen i Saulův syn a v Torontu ho tak při premiéře i uváděli, tak snad se poctivé filmové projekce dočkáme i letos.

The Old Man and The Gun

Další festivalový film od Davida Loweryho? Je to tak! Lowery se tentokrát inspiroval u skutečného příběhu Forresta Tuckera který v 70 letech utekl z vězení a začal opět tropit hlouposti. V roli neklidného seniora se objeví Robert Redford, který v roce 2016 oznámil, že se chystá do hereckého důchodu, a mělo by se tak jednat o jednu z jeho posledních rolí na stříbrném plátně. Po jeho boku s v této dramedii objeví Sissy Spacek, Casey Affleck, Danny Glover či Elizabeth Moss.

The Sisters Brothers

Western na motivy stejnojmenného románu Patricka deWitta diváky zavede na divoký západ 50. let 19. století. Bratři Eli a Charlie jsou vysláni zneškodnit chemika, který okradl jejich šéfa. Napomoct jim v tom má jejich spolupracovník. Ale ve výsledku se všechno trochu zvrtne. The Sister Brothers nevypadají jako klasický western, u kterého si ukoušete nehty nudou, ale spíše jako černá komedie jen tak mimochodem zasazená na divoký západ. V hlavních rolích se objeví Joaquin Phoenix, John C. Reilly, Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed, a jedná se o první anglicky mluvený snímek francouzského režiséra Jacquese Audiarda (Na dřeň).

Zloději

Melancholické sociální drama z Japonska diváky seznámí s chudou rodinou, která si přivydělává kradením v obchodech. Otec rodiny do řemesla zaučuje i svého syna, a když se jednou vrací z obchodu, potkají opuštěnou holčičku s modřinami. Rodina se jí rozhodne osvojit. Zloději letos získali Zlatou palmu na festivalu v Cannes a získali si srdce i těch nejcyničtějších filmových kritiků.

Zrodila se hvězda

Režijní debut Bradleyho Coopera je už několikátým remakem stejnojmenného filmu z roku 1937. V poslední verzi si v rockovém prostředí zahrála Barbra Streisand a Kris Krisstoferson. Od rocku se tentokrát přesuneme ke country - Bradley Cooper si ve filmu zahraje country hvězdu Jacksona, která objeví začínající zpěvačku Ally (Lady Gaga). A jak napovídá název, pomůže jí se stát hvězdou, a po cestě se stihne i zamilovat. Předtím, než se s projektem spojil Bradley Cooper (který se mimochodem podílel i na scénáři), měl film režírovat Clint Eastwood s Beyoncé v hlavní roli. Po prvních ukázkách a skvělé chemii mezi Cooperem a Lady Gaga si to nějak neumíme představit.

Náš tip

Jelikož TIFF (Toronto International Film Festival) neoznamuje všechny filmy, co budou na festivalu, najednou, čeká nás v následujících týdnech minimálně ještě jedna várka tiskových zpráv a oznámení, co a kdo všechno do Toronta letos své filmy přijede uvést. Jak je ale vidět, už teď je program natolik pestrý, že máme problém vybrat si z desítek filmů tolik, kolik ve skutečnosti stihneme vidět. Kdybychom měli zmínit ještě alespoň pětici snímků, které bychom na festivalu rádi stihli, byli by to High Life, If Beale Street Could Talk, The Hate U Give, The Land of Steady Habits a White Boy Rick. Mezinárodní filmový festival v Torontu se letos koná od 6. do 16. září.

10 oscarových favoritů, kteří budou v Torontu  |  Tipy na film  |   |  19 líbí se  |  1 komentář

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 oscarových favoritů, kteří budou v Torontu

Tipy na film  |  včera 10:00

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco pořádná seriálová palba dorazí až příští týden, kdy se vrátí Elita nebo zombiárna Temné léto, tento týden si musíme vystačit hlavně s návratem netflixovského Lupina, kterého Netflix doplňuje o zajímavé licencované kousky. A něco málo nabízí i konkurence. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

12 nejlepších filmů a seriálů, kterými můžete zavzpomínat na Libuši Šafránkovou

Tuzemský film dnes hlásí obrovskou ztrátu. Po náhlé srdeční příhodě totiž zemřela národem milovaný Libuše Šafránková, jež byla dokonce zvolena nejlepší herečkou v historii naší kinematografie. Pojďme uctít její památku za pomoci jejích nejlepších filmových i seriálových projektů. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Známe největší seriálové hity Netflixu současnosti. Dostanou další řady?

Květen je za námi a během něj jsme se dočkali celé řady nových a očekávaných originálních projektů z produkce Netflixu. Ty si naprosto podmanily žebříček nejsledovanějších seriálů, bude to však stačit na další pokračování? číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  309

10 nejzásadnějších odhalení ze speciálu Přátelé: Zase spolu

Když se na konci května opět sešla oblíbená partička z kavárny Central Perk, snad žádné oko nezůstalo suché. Mimo pořádné dávky nostalgie přinesl reunion Přátel i pár zásadních zjištění. Přinášíme Vám výběr deseti nejdůležitějších věcí, které jsme se ze speciálu dozvěděli. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

12 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První červnový týden je tady a Netflix tasí očekávanou komiksovou novinku Sweet Tooth a řadu dalších novinek, zatímco konkurence jen lape po dechu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist