FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

A Beautiful Boy
Zdroj: TMDB

A Beautiful Boy

První anglicky mluvený snímek belgického režiséra a scenáristy Felixe Van Groeningena představí příběh jednoho otce, syna a jedné závislosti na drogách. Adaptace memoárů Davida a Nica Scheffových slibuje syrový a dojemný pohled na to, jak drogy dokážou zamávat nejen s člověkem, který je užívá, ale s celou jeho rodinou a okolím. Ve filmu hrají hlavní role festivalový miláček Timothée Chalamet (Dej mi své jméno) a Steve Carell. A my to vidíme na balíček kapesníků a minimálně na dvě nominace na Oscara za herecké výkony. Film produkují Amazon Studios.

Online na Aerovod (titulky), Amazon Prime od 1. 11. 2019

Colette
Zdroj: TMDB

Colette

Biografické drama na motivy života francouzské novelistky Colette mělo premiéru už letos na festivalu Sundance. Kritici film nazývali „skvělou feministickou dobovkou“ a chválili výkon Keiry Knightley v roli talentované spisovatelky, které se nedostává uznání, jaké si zaslouží. Než film v říjnu zamíří do českých kin, udělá si zastávku v Torontu, kde většímu publiku snad všechna slova chvály potvrdí.

Online na My Prime, O2TV (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 8. 6. 2021

Life Itself
Zdroj: TMDB

Life Itself

Od scenáristy filmu Bláznivá, zatracená láska a populárního seriálu This Is Us přichází nové melodrama zachycující životní slasti a strasti obyčejných smrtelníků v New Yorku a ve Španělsku. V hlavních rolích uvidíme Olivii Wilde, Oscara Isaaca, Antonia Banderase, Anette Benning nebo třeba Olivii Cooke, která v poslední době zazářila nejen v seriálu Batesův motel, ale taky ve Spielbergově Ready Player One: Hra začíná. Osudy propletený film produkují Amazon Studios.

Online na Google Play (titulky) od 4. 2. 2019

První člověk
Zdroj: TMDB

První člověk

Aby filmů na motivy skutečných událostí letos náhodou nebylo málo, režisér Damien Chazelle přichází s filmovým ztvárněním přistání na Měsíci. A také všemu, co mu roky dřiny v NASA předcházelo. V roli Neila Armstronga se představí Ryan Gosling a jeho ženu hraje Claire Foy (The Crown). Film bude mít premiéru už několik dní před Torontem na festivalu v Benátkách a rozhodně patří mezi nejočekávanější filmy letošního roku. I tady očekáváme minimálně pár oscarových nominací.

Online na Google Play (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 24. 2. 2019

Roma
Zdroj: TMDB

Roma

Dlouhých pět let po Gravitaci se do režisérského křesla vrací Alfonso Cuarón. Po ještě delších 17 letech od Mexické jízdy zamíříme opět do režisérova rodného Mexico City, kde v 70. letech během jednoho roku sledujeme semi-autobiografický příběh jedné obyčejné středostavovské rodiny.

Online na Netflix (titulky) od 14. 12. 2018

Sunset
Zdroj: TMDB

Sunset

Mladá žena chce pracovat jako kloboučnice v proslulém obchodě s klobouky, který patřil jejím rodičům. Nový majitel však o spolupráci nemá zájem a tak se žena vydá na cestu poznání vlastní minulosti. Nový film Lászlá Nemese, který za svůj celovečerní režijní debut Saulův syn získal Oscara, se odehrává v Budapešti před první světovou válkou a je natočen na 35mm filmový materiál. Na „pětatřicítku“ byl natočen i Saulův syn a v Torontu ho tak při premiéře i uváděli, tak snad se poctivé filmové projekce dočkáme i letos.

Online na Edison, iTunes od 21. 6. 2020

The Old Man and The Gun
Zdroj: TMDB

The Old Man and The Gun

Další festivalový film od Davida Loweryho? Je to tak! Lowery se tentokrát inspiroval u skutečného příběhu Forresta Tuckera který v 70 letech utekl z vězení a začal opět tropit hlouposti. V roli neklidného seniora se objeví Robert Redford, který v roce 2016 oznámil, že se chystá do hereckého důchodu, a mělo by se tak jednat o jednu z jeho posledních rolí na stříbrném plátně. Po jeho boku s v této dramedii objeví Sissy Spacek, Casey Affleck, Danny Glover či Elizabeth Moss.

Online na iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 10. 4. 2020

The Sisters Brothers
Zdroj: TMDB

The Sisters Brothers

Western na motivy stejnojmenného románu Patricka deWitta diváky zavede na divoký západ 50. let 19. století. Bratři Eli a Charlie jsou vysláni zneškodnit chemika, který okradl jejich šéfa. Napomoct jim v tom má jejich spolupracovník. Ale ve výsledku se všechno trochu zvrtne. The Sister Brothers nevypadají jako klasický western, u kterého si ukoušete nehty nudou, ale spíše jako černá komedie jen tak mimochodem zasazená na divoký západ. V hlavních rolích se objeví Joaquin Phoenix, John C. Reilly, Jake Gyllenhaal, Riz Ahmed, a jedná se o první anglicky mluvený snímek francouzského režiséra Jacquese Audiarda (Na dřeň).

Online na Google Play od 28. 6. 2019

Zloději
Zdroj: TMDB

Zloději

Melancholické sociální drama z Japonska diváky seznámí s chudou rodinou, která si přivydělává kradením v obchodech. Otec rodiny do řemesla zaučuje i svého syna, a když se jednou vrací z obchodu, potkají opuštěnou holčičku s modřinami. Rodina se jí rozhodne osvojit. Zloději letos získali Zlatou palmu na festivalu v Cannes a získali si srdce i těch nejcyničtějších filmových kritiků.

Online na Edison od 27. 4. 2020

Zrodila se hvězda
Zdroj: TMDB

Zrodila se hvězda

Režijní debut Bradleyho Coopera je už několikátým remakem stejnojmenného filmu z roku 1937. V poslední verzi si v rockovém prostředí zahrála Barbra Streisand a Kris Krisstoferson. Od rocku se tentokrát přesuneme ke country - Bradley Cooper si ve filmu zahraje country hvězdu Jacksona, která objeví začínající zpěvačku Ally (Lady Gaga). A jak napovídá název, pomůže jí se stát hvězdou, a po cestě se stihne i zamilovat. Předtím, než se s projektem spojil Bradley Cooper (který se mimochodem podílel i na scénáři), měl film režírovat Clint Eastwood s Beyoncé v hlavní roli. Po prvních ukázkách a skvělé chemii mezi Cooperem a Lady Gaga si to nějak neumíme představit.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 22. 7. 2021

Náš tip

Jelikož TIFF (Toronto International Film Festival) neoznamuje všechny filmy, co budou na festivalu, najednou, čeká nás v následujících týdnech minimálně ještě jedna várka tiskových zpráv a oznámení, co a kdo všechno do Toronta letos své filmy přijede uvést. Jak je ale vidět, už teď je program natolik pestrý, že máme problém vybrat si z desítek filmů tolik, kolik ve skutečnosti stihneme vidět. Kdybychom měli zmínit ještě alespoň pětici snímků, které bychom na festivalu rádi stihli, byli by to High Life, If Beale Street Could Talk, The Hate U Give, The Land of Steady Habits a White Boy Rick. Mezinárodní filmový festival v Torontu se letos koná od 6. do 16. září.

10 oscarových favoritů, kteří budou v Torontu  |  Tipy na film  |   |  19 líbí se  |  1 komentář

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 oscarových favoritů, kteří budou v Torontu

Tipy na film  |  dnes 8:30

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  včera 7:00

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist