FB pixel

The World's Most Extraordinary Homes

Co se týče pořadů o bydlení, roztrhl se s nimi na Netflixu pytel. Pokud se – stejně jako autorka tohoto článku – vyžíváte v bytové architektuře, milujete časopisy o bydlení, a nejraději byste pořád koukali na Lovce realit… The World‘s Most Extraordinary Homes je jedním z pořadů, co by vás měl zaujmout. Dvojice moderátorů (architekt Piers Taylor a britská herečka Caroline Quentin – oba výborní a s hlasy, které by měly předčítat pohádky!) vás v něm – jak napovídá název – provede těmi nejzajímavějšími domy naší planety. Domy s výhledem, domy podivných tvarů, výšek nebo materiálů. Zkrátka ty nejpozoruhodnější obyvatelné kousky napříč kontinenty, z kterých vám bude doma v paneláku možná trochu smutno, ale bude to stát za to.

Instant Hotel

Kdo v dnešní době při cestování nevyužívá ubytování typu Airbnb, jako by nebyl. A trendy je to zjevně i v daleké Austrálii. A to až tak, že o tom vznikla reality show Instant Hotel. Představte si Prostřeno!, kde namísto pokrmů parta lidí hodnotí cizí ubytování. A hlavní cenou není pár desítek tisíc korun, ale výlet do Ameriky. Je fakt, že Australani jsou možná až příliš hodní a vychovaní, a pokud čekáte intriky a taktizování, budete spíš zklamaní, protože všichni účastníci Instant Hotelu jsou celkem slušní a dokáží mluvit před kamerou („Večeře byla… Je.“). Jedná se ale rozhodně o zajímavé typy lidí, a když k tomu přidáme fakt, že můžeme omrknout jejich nemovitosti… Jasně, proč ne!

Stay Here

Trend sdíleného ubytování je i hlavním motivem dalšího vybraného pořadu. Ve Stay Here se ale zaměříme na proměny! Bytová architektka Genevieve Gorder a expert na reality Peter Lorimer v pořadu pomohou několika vybraným šťastlivcům k lepším výdělkům. Jak? Předělají jejich zoufalé nemovitosti ke krátkodobému pronájmu na moderní a trendy ubytování, které budou vypadat nejen skvěle, ale také půjde na odbyt. Mnohdy navíc nejde o jen tak ledajaké byty nebo domy, a těšit se tak například můžete na proměnu bydlení na lodi, v bývalé hasičárně nebo exkluzivní domy na Malibu Beach nebo v Palm Springs.

Yummy Mummies

Kdyby mi někdo mezi řečí povídal o premise pořadu Yummy Mummies, zřejmě bych se začala smát a nevěřila bych. Je mi tudíž ctí, že tento pořad můžu představit já vám. Yummy Mummies sleduje čtveřici nastávajících zazobaných paniček v Melbourne a Adelaide, které se předhání v tom, která bude mít nejskvělejší párty, která má víc značkových oblečků pro svého nenarozeného potomka (všechno samozřejmě musí být od Versaceho), a jestli budou kojit na veřejnosti nebo ne. Ano, zní to opravdu stupidně a... ano, je to stupidní. Ale je svým způsobem vážně zábavné čas od času nechat prasknout svou sociální bublinu a zjistit, že když nemáte výbavičku pro mimčo od Versaceho, ta od Diora bude vlastně taky v pohodě a budete si čvachtat? Tenhle mimi bizár prostě musíte vidět.

Back With The Ex

Reality show v Austrálii zjevně zažívají obrození, a Netflix se na této vlně veze s nimi. V pořadu Back With The Ex se spolu pokusí dát dohromady bývalí partneři, jejichž vztah skončil už před lety, ale nedokázali na sebe zapomenout (nebo tedy alespoň jeden z páru). Nevěra, workoholismus, vzdálenost… to všechno kdysi vedlo k rozchodům. Podaří se párům tentokrát vydržet spolu? To samozřejmě zjistíme tak, že je spolu necháme strávit několik týdnů v kuse. Někteří vám budou lézt na nervy. Někteří budou lézt na nervy sami sobě. A jen někteří znovuobjeví svou lásku k druhému.

Tidying Up With Marie Kondo

Malá a roztomilá Japonka Marie Kondo je hit! Její kniha Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy se před několika lety stala bestsellerem a změnila život nejednomu bordeláři a „syslovi“, který žil v záplavě věcí, které mu nedělaly radost. Její metoda KonMari pracuje s ideou, že bychom se doma měli obklopovat jen věcmi, které nám dělají radost (jak to aplikovat třeba na faktury ale netušíme), a všechno ostatní musí pryč, protože to bude dělat – skrze charitu, bazary nebo swapy – radost jinde. Což vlastně asi dává smysl, a proto letos na Nový rok na Netflixu přistál pořad, kterému už neřekneme jinak než „uklízecí porno“. Marie Kondo se napříč osmi díly setká s osmi rodinami a domácnostmi, které trápí takzvaný „clutter“ (hezky česky řečeno bordel, nebo spíše přemíra věcí). Marie Kondo popíše své metody, pozdraví dům (a poděkuje mu), ukáže jak správně skládat oblečení, a rodinky nechá napospas jejich věcem. Někdo řeší, co s věcmi po zesnulém partnerovi, někdo zase, jak do stávajícího domu nacpat dalšího potomka, který je na cestě, a na kterého zatím není místo. Budou nakonec všichni šťastní a budou mít ve skříních pořádek a trička poskládaná nastojato? Spoiler: ano. Tak už se do toho uklízení dejte taky, je to super!

The Casketeers

Máte dost reality shows z Austrálie? Zkuste reality show z Nového Zélandu! The Casketeers jsou dost možná nejbizarnějším z námi vybraných pořadů, protože díky němu zjistíte, jak funguje Maory provozovaná rodinná pohřební služba. Ale lidé zkrátka umírají, a tím pádem si i pohřebáci zaslouží svůj vlastní pořad (což samozřejmě dokazuje už HBO a jejich Odpočívej v pokoji). Jak totiž zjistíte, i lidé, co nakládají s ostatky vašich zesnulých příbuzných, jsou prostě jen lidé. Kteří kromě zajištění perfektního servisu pozůstalým, řeší třeba kila navíc nebo rodinné nákupy.

Nailed It!

Snažili jste se vařit podle internetu? Zřejmě ano. A péct? Klidně se přiznejte! Slibujeme, že se vašim výtvorům nebudeme smát. Od toho je tady totiž soutěžní pořad Nailed It!. V něm se trojice amatérských kuchtíků snaží napodobit nejrůznější pekařské dobroty – svatební dorty, zdobené donuty nebo třeba cake pops. Když se jim to povede, mohou vyhrát 10 tisíc dolarů, a vše hodnotí profesionální porota v čele se skvělou komičkou Nicole Byer, takže se můžete těšit na opravdu povedené hlášky. A především opravdu neuvěřitelné výtvory, které mají s původní předlohou mnohdy společný jen základ v mouce a vejcích. Pořad je navíc tak populární, že vznikl už i vánoční speciál Nailed It! Holiday!, a 8. února se na Netflixu objeví i mexická verze pořadu Nailed It! Mexico!

Cheapest Weddings

Průměrný australský pár údajně utratí za svatbu kolem 65 tisíc dolarů, což je něco málo přes 1 milion českých korun. Což je vážně... hodně?! Ne každý na to logicky má, což se dozvíme hned v úvodu reality show Cheapest Weddings neboli Nejlevnějších veselek. Realitou totiž je, že rozpočet na svatbu mají páry někdy až mnohonásobně nižší. Ale i když mají v kapse jen pár tisíc, chtějí si svůj den užít. Takže objednávají levné svatební oděvy na internetu, pronajímají si pochybné sály, míří na úřad… a hlavně se z toho snaží nezbláznit. Což je mnohdy trochu problém, když máte v hlavě perfektní den, a nakonec vám na svatbu nedorazí třeba půlka hostů. Prostě další bizárek z Austrálie.

Amazing Interiors

Chystáte se rekonstruovat bydlení a chybí vám inspirace? Nehledejte dál a pusťte si další z „bydlenkovských“ pořadů, které nám Netflix poslední rok servíruje doslova na stříbrném podnose. V Amazing Interiors se podobně jako v The World‘s Most Extraordinary Homes podíváme do těch nejzajímavějších obydlí lidí, kteří své životy a především své domovy zasvětili nějakému hobby. Ten sbírá hororové rekvizity, ta zase miluje růžovou barvu. Někdo miluje kočky tak, že ony nebydlí s ním, ale on bydlí v jejich prolézačce. A někdo má podobný vztah k rybičkám. Díky Amazing Interiors můžeme nahlédnout do těch nejpozoruhodnějších bytů a domů, o jejichž existenci byste jinak vůbec netušili. Mnohdy i proto, že zvenku často vypadají úplně obyčejně.

10 nejbizarnějších reality show na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  375 přečtení  |  7 líbí se  |  1 komentář

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Komentáře k článku 10 nejbizarnějších reality show na Netflixu

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 nejbizarnějších reality show na Netflixu

Tipy na film  |  před 5 hodinami

17 filmů poslední dekády s absolutně nezapomenutelnými úvodními scénami

V minulé sérii jsme prozkoumali nejlepší filmové konce napříč dekádami. Je čas, abychom se na filmy podívali z opačného konce. Filmaři našli v poslední dekádě dost efektních způsobů, jak vyprávění začít. Pokusili jsme se vybrat ty nejlepší. A ačkoli se jedná o začátky filmů, dojde na spoilery. číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  5

Toto je 10 nejoblíbenějších filmů na Netflixu současnosti

Okurková filmová sezóna je v plném proudu a protože v kinech nejsou velké hity, publikum už zdá se kouká na úplně cokoli, co má punc nového filmu. Tedy alespoň v to doufáme, protože z aktuálně nejpopulárnějších filmů na Netflixu jinak přechází zrak. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  21

Pozor, hlášení! Netflix za pár dní opustí dalších 13 filmů

Blíží se polovina měsíce a to bohužel znamená, že Netflix provede další čistku ve svém zakoupeném obsahu. Samozřejmě se může stát, že se některé z titulů v dalších dnech na službě znovu objeví, neboť jim Netflix prodlouží licenci. Moc bychom na to ale nesázeli. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  32

10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v srpnu

Závěr léta bude v podání Netflixu rozhodně namlsaný. Z YouTube dorazí Cobra Kai, dorazí další Lucifer, přijde dříve slíbený interaktivní speciál či poslední díly dánského postapo Déšť. A chybět nebudou ani zvířátka nebo hned dvě dokumentární série, z nichž je kontroverze cítit i na dálku. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  197

Oslavujme! Netflix vrací 20 filmů, kterým v červenci skončila licence

Netflix moc dobře ví, které žánry a filmy máte v nabídce rádi. A pokud se mu jejich koupě vyplácí, neváhá jim prodlužovat licence. Ukázkový je v tomto směru začátek srpna, kdy Netflix vrátil do nabídky 20 hlavně akčních filmů, které s 31. červencem službu na krátkou chvíli opustily. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist