FB pixel
Zdroj:
Ranařky (3. března, Netflix) Zdroj: TMDB

Ranařky (3. března, Netflix)

Slavná americká komička Amy Poehler, stojící především za zábavným mockumentary seriálem Parks and Recreation, se již podruhé pro Netflix ujala filmové režie. Debutovala průměrnou komedií V kraji vína, nyní zrežíruje adaptaci feministického dívčího románu Ranařky spisovatelky Jennifer Mathieu. V něm má šestnáctiletá Vivian (Hadley Robinson) už dost sexistických narážek spolužáků a nespravedlnosti školy v čele se svým třídním učitelem, a rozhodne se, poté, co zjistí, že její matka (Amy Poehler) byla členkou punkového hnutí Riot Girrrl, vydávat feministický časopis Ranařky, bojovat za práva dívek a pořádat protestní akce.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 3. 3. 2021

Cesta do Ameriky 2 (5. března, Amazon Prime) Zdroj: TMDB

Cesta do Ameriky 2 (5. března, Amazon Prime)

Přesně 33 let trvalo, než se Eddie Murphy a Arsenio Hall odhodlali k navázání na slavnou komedii režiséra Johna Landise, ve které se princ Akeem vypravil do slavné Ameriky. Nyní se sem bude muset vrátit, protože bude pátrat po svém synovi, jenž by se měl stát dědicem království Zamunda. Akeem ale musí čelit i vojenskému převratu a možná si i uvědomí, že ženský dědic také nemusí být špatný.

Online na Amazon Prime Video (titulky) (dabing) od 5. 3. 2021

Genera+ion (11. března, HBO GO) Zdroj: TMDB

Genera+ion (11. března, HBO GO)

Osmidílný americký seriál o partě extrovertních středoškoláků, kteří zkoumají hranice své sexuality na půdorysu moderního světa. Jejich konzervativní okolí ovšem sdílí zcela jiné hodnoty o životě, lásce a povaze rodiny. Tak zní synopse očekávaného nového seriálu HBO, který si lokální GO opět přebírá od amerického HBO Max. Pokud máte rádi teenagerské vztahovky s přesahem, tady budete opět jako doma. A mezitím si dejte třeba Normální lidi

Online na HBO (titulky) (dabing) od 11. 3. 2021

Cherry (12. března, Apple TV+) Zdroj: TMDB

Cherry (12. března, Apple TV+)

S novým filmem se v březnu představují i tvůrci marvelovských megahitů Captain America: Návrat prvního Avengera nebo Avengers: Endgame bratři Russoovi. Ti tentokrát vyměnili komiksy za knihu Nica Walkera Cherry, která vypráví příběh na drogách závislého bývalého vojáka, který začne loupit banky. Trailer slibuje hodně halucinogenní zábavu, která očividně silně vychází mimo jiné z Olověné vesty a Russoovci se hodně snaží, aby film působil hlubší než jejich předchozí zářezy s nadlidskými geroji. První recenze jsou sice rozpačité, ale co si budeme namlouvat, v době zavřených kin si tuhle třešinku dáme s chutí. Už kvůli sympaťákovi Tomu Hollandovi.

Online na Apple TV Plus (titulky) od 23. 4. 2021

Yes Day (12. března, Netflix) Zdroj: TMDB

Yes Day (12. března, Netflix)

V tomto rodinném příběhu s Jennifer Garner a Edgarem Ramírezem v hlavních rolích se Netflix rozhodl zfilmovat stejnojmenný americký knižní bestseller od Amy Krouse Rosenthal. V něm se hlavní zápletka točí kolem rodičů, kteří si uvědomí, že všem ve svém životě až příliš často říkají ne. Nechají proto své tři děti, aby pro jeden den určovaly pravidla. Ty si nakonec přejí, aby rodiče po čtyřiadvacet hodin se vším souhlasili. A kolo zábavných situací se roztáčí.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 12. 3. 2021

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (18. března, HBO GO) Zdroj: TMDB

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (18. března, HBO GO)

Zack Snyder tak dlouho pobrekával na sociální síti Vero, kde pravidelně zásoboval své věrné ovečky černobílými fotkami ze "své" verze Ligy spravedlnosti, až si studio Warner Bros. řeklo, že bude moudré dát mu další desítky milionů a vydestilovat z příšerné komiksovky původní Snyderovu vizi. Při pohledu na ježíšovského Jokera máme sice silné pochyby, že se Snyder nezbláznil a nedostaneme jen další úsměvnou várku křesťanských - a do očí bijících - metafor bez hlavy a paty. Ale co, naše peníze to nejsou a třeba budou ty 4 hodiny superhrdinského tlachání a fackování stát tentokrát za to. Navzdory dopředu slibovanému cliffhangeru v závěru, který asi nebude úplně uspokojivý. Ukaž se, Zacku!

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky), iTunes (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 4. 2021

Holky z červeného gauče (19. března, Netflix) Zdroj: TMDB

Holky z červeného gauče (19. března, Netflix)

Od 19. března si můžeme pustit nový projekt tvůrců Papírového domu vytvořený pro Netflix s názvem Holky z červeného gauče. Seriál je žánrovým mixem akce, krimi a dramatu, ve kterém jsou tři prostitutky Coral, Wendy a Gina na útěku před svým pasákem Romeem a jeho kumpány. Čeká je zběsilá a chaotická cesta plná nebezpečí. Domluveny jsou již dvě řady po osmi dílech o průměrné délce pětadvacet minut.

Online na Netflix (titulky) od 19. 3. 2021 , nové díly od 23. 7. 2021

Příležitostní detektivové z Baker Street (26. března, Netflix) Zdroj: TMDB

Příležitostní detektivové z Baker Street (26. března, Netflix)

Případy detektiva Sherlocka Holmese a jeho pobočníka Watsona z pera Arthura Conana Doyla si vyžádaly již nespočet adaptací. Tentokrát se v osmidílné sérii Příležitostní detektivové z Baker Street, která na Netflix dorazí na konci března, seznámíme s partou mladých vyšetřovatelů, kteří jsou najímáni doktorem Watsonem, aby luštili nevysvětlitelné záhady viktoriánského Londýna. A zásluhy si za ně neprávem bere právě Sherlock. V těchto nových příbězích dostaneme žánrový mix krimi, fantasy, mystéria a hororu, se zjevnou snahou přiblížit slavnou dvojici a dům v Baker Street číslo 221B mladšímu publiku. Je sice jasné, že vzhledem k obsazení se někteří rádoby fanoušci budou čertit (ježišmarjá, černý teenager ve viktoriánském Londýně!), pravdou ale je, že Sherlock už v původních knihách několikrát s londýnskými mládežníky spolupracoval a řešit barvu kůže nebo pohlaví může opravdu jen někdo s velkou osobní krizí a nedostatkem intelektu.

Online na Netflix (titulky) od 26. 3. 2021

Invincible (26. března, Amazon Prime) Zdroj: TMDB

Invincible (26. března, Amazon Prime)

Pokud nedočkavě vyhlížíte další řadu brutálního komiksáku The Boys, rozhodně byste měli 26. března vyzkoušet nový animovaný seriál Invincible pocházející z hlavy scenáristy Roberta Kirkmana. Autor původního komiksu Walking Dead se totiž opět hodně vyřádil a Amazon zjevně připravil věrnou (a drsnou) adaptaci vyprávějící o 17letém Marku Graysonovi, který se musí vyrovnat s nově získanými schopnostmi a posléze i apokalyptickou zkázou, při které - v tomto případě malovaná - krev poteče proudem.

Online na Amazon Prime Video od 20. 2. 2021

Město na kopci (29. března, HBO GO) Zdroj: TMDB

Město na kopci (29. března, HBO GO)

Zkorumpovaný agent FBI Jackie Rohr v podání charismatického ďábla Kevina Bacona se vrací v druhé řadě populární krimi stanice Showtime, aby se pořádně opřel do kriminality v Bostonu a pokusil se tak zachránit svou vlastní kariéru. A opět se přitom dostane do křížku se zástupcem návladního Decourcy Wardem.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 14. 6. 2019 , nové díly od 28. 3. 2021

10 nejočekávanějších březnových novinek (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  50 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejočekávanějších březnových novinek (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  před 2 dny  |  22

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny  |  2

Rychlé hlášení: 6 skvělých filmů zítra zmizí z Netflixu

Neuběhlo ani pár dní a z Netflixu se chystá odejít dalších několik výtečných filmů. A téhle šestice bude opravdu škoda. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  28

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Ještě než se za měsíc dočká premiéry druhá řada Zaklínače, zkouší své štěstí Amazon s fantasy ságou Kolo času. Netflix i HBO ale kontrují rovněž velkými tituly. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny  |  476

30 nejnovějších filmů na Netflixu s českým dabingem

Netflix nadále rozšiřuje svou nabídku filmových titulů v naší mateřštině. A to nejen u svých původních snímků, ale i u licencí od hollywoodských studií. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist