FB pixel

Blonde

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Marilyn Monroe, ale dosavadní životopisné nebo dokumentární filmy vám to nesdělily. I tak by se dal popsat film Blonde. Nový režijní počin Andrewa Dominika (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem) je adaptací románu Joyce Carol Oates, který je inspirován životem této ikonické sexbomby. Marilyn Monroe ale zdaleka nebyla jen hezkou tváří a pěkně tvarovaným tělem bez duše. Měla za sebou celkem krušné dospívání i velmi křehké rodinné vztahy. A zatímco Můj týden s Marilyn s Michelle Williams pojmul jen krátký časový úsek v životě této hollywoodské hvězdy, Blonde by měla být pohledem na celý její život. I když spíš než o reálný popis půjde o čistou fikci inspirovanou skutečnými událostmi. V hlavní roli se objeví Ana de Armas (Na nože) a po jejím boku uvidíme například herce jako Adrien Brody či Bobby Cannavale.

Žena v okně

Adaptace románu A. J. Finna (v češtině vyšel pod názvem Žena v okně) má za sebou celkem krušnou cestu do distribuce. Nový režijní počin Joe Wrighta (Nejtemnější hodina, Anna Karenina) měl jít do kin už na podzim roku 2019, ale po testovacích projekcích se na nějaký čas zasekl ve střižně. Premiéra se posunula na rok 2020, ale ejhle… máme tu pandemii a kina nefungují. Netflix je tedy ideální platformou, jak tento psychologický thriller dostat k divákům. Amy Adams ve filmu hraje fotografku, která ráda tráví čas sama doma a občas skrze objektiv šmíruje sousedy (zdravíme Okno do dvora). Jak už to tak v psychologických thrillerech bývá, jednoho dne zahlédne něco, co nemá a záhada je na světě. Jak tohle všechno dopadne? Těžko říct. Jisté je, že kromě Amy Adams se ve filmu objeví také Gary Oldman, Anthony Mackie, Brian Tyree Henry a Julianne Moore.

Pinocchio

Pinocchio je v kurzu! Zatímco Disney připravuje vlastní hraný film a Italové sbírají kostýmní a maskérské nominace na Oscara a ceny BAFTA, Guillermo Del Toro (Hellboy, Tvář vody) natočil svou vlastní verzi pro Netflix. Jeho vysněný projekt bude temnější než verze pohádky, které známe, a celý bude ve stop-motion animaci. Příběhově se bude držet knihy Pinocchiova dobrodružství od Carla Collodiho a má opravdu nabušené hlasové obsazení: Ewan McGregor, Christoph Waltz, Tilda Swinton či Ron Perlman.

Don’t Look Up

Nový film s DiCapriem? Ano, prosím! Don’t Look Up je nová komedie od Adama McKaye ( Sázka na nejistotu), která sleduje mediální štaci dvou astronomů, kteří mají informovat lidstvo o blížící se kometě, která má zničit Zemi. Což zní jako zápletka bizarní i zábavná zároveň a rozhodně nás to nalákalo. Spolu s faktem, že kromě Leonarda DiCapria ve filmu uvidíme také Jennifer Lawrence, Jonaha Hilla, Tylera Perryho, Cate Blanchet, Meryl Streep a… počkejte si… Timothée Chalameta. Tomu říkáme dream team!

The Last Letter From Your Lover

Adaptace ceněného románu Jojo Moyes (v češtině vyšel pod názvem Poslední dopis od tvé lásky) sleduje dva propletené příběhy - jeden v současnosti, druhý v 60. letech. Novinářka Ellie (Felicity Jones) jednoho dne najde sbírku půlstoletí starých milostných dopisů a ve stínu vlastních životních zkušeností se pokusí odhalit tajemství, které se nad dávnou aférkou vznáší. Ve filmu se kromě Felicity Jones objeví Shailene Woodley, Nabhaan Razwan, Joe Alwyn či Callum Turner. A protože romantické filmy Netflix celkem umí, těšíme se! A než dorazí, můžete si na jiných platformách zopakovat další adaptaci Jojo Moyes - Než jsem tě poznala.

Red Notice

Interpol vydal zatykač nejvyššího stupně, což v případě novinky Red Notice na Netflixu znamená, že se dočkáme akčňáku, kde se spolu setkají profi agent FBI Dwayne Johnson a duo záporáků Gal Gadot a Ryan Reynolds. Co přesně čekat od zápletky zatím nevíme, ale rozhodně čekáme cool rvačky, drahé exploze a spoustu zábavy!

The Last Mercenary

Akční filmy jsou na Netflixu velmi populární, což znamená, že se letos dočkáme i jednoho s tou největší akční hvězdou všech dob! Nebo minimálně osmdesátek a devadesátek. V The Last Mercenary hraje Jean-Claude Van Damme bývalého agenta tajné služby. Ten se musí vrátit do Francie, aby osvobodil svého syna, kterého neprávem odsoudili za pašování zbraní a drog. Očekáváme minimálně jednu cool roznožku!

Tick, Tick… Boom

Režijní prvotina Lina-Manuela Mirandy, který stojí za muzikálovým hitem Hamilton či za hudbou k Odvážné Vaianě, se odehrává v roce 1990. A není žádným překvapením, že se jedná o muzikál. Hrdinou příběhu, který vychází ze stejnojmenného divadelního muzikálu Jonathana Larsona, je Jon (Andrew Garfield), aspirující skladatel, který připravuje svůj opus magnum a čeká na onen bájný průlom v kariéře. Než ale mezi divadelní elitu prorazí, musí se živit jako číšník. Kromě Andrew Garfielda se v Tick, Tick… Boom můžeme těšit na Vanessu Hudgens, Alexandru Shipp nebo Bradleyho Whitforda.

Bruised

Svou režijní prvotinu letos představí i herečka Halle Berry. V dramatu Bruised si zároveň zahraje hlavní roli - bývalou zápasnici MMA, která místo se soupeři zápasí se životem, když se snaží získat do péče svého syna a znovu nastartovat svou atletickou kariéru. Film Bruised měl premiéru v září 2020 na (kvůli pandemii) převážně online vedeném festivalu v Torontu (TIFF), kde ho Netflix koupil za necelých 20 milionů dolarů. A podle recenzí za to opravdu stojí.

The Harder They Fall

Western v posledních letech zažívá žánrové obrození. Opravdová kuráž, Nespoutaný Django, Slow West, Nepřátelé… Westerny už zdaleka nejsou jen ty pomalé a nedivácké tříhodinové eposy, na které koukali vaši tátové a dědové (i když nic proti nim - a určitě na ně koukaly i mámy a babičky!). Moderní western znamená úctu k pravidlům žánru, ale i vlastní autorský vklad a špetku nadhledu. A to přesně čekáme i od The Harder They Fall, kde psanec Nat Love (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavního nepřítele Rufuse Bucka (Idris Elba) propustili z vězení. Což znamená jediné: Nat Love musí dát znovu dohromady svojí partu a pomstít se. Film má produkčně pod palcem hudebník Jay-Z a kromě ústřední dvojky v něm uvidíme Reginu King, Zazie Beetz či Lakeitha Stanfielda.

10 nejočekávanějších filmů, které nás letos čekají na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  59 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nejočekávanějších filmů, které nás letos čekají na Netflixu

Tipy na film  |  včera 0:00

10 nesmrtelných filmových pecek, které se skrývají v útrobách Netflixu

V hlubinách největší streamovací sítě se mimo nepřeberného množství cooking shows nebo asi dvacáté řady Takové moderní rodinky skrývají i tituly, kterými můžete doplnit své mezery v kinematografickém kánonu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

9 nejlepších filmů a seriálů, které se objeví do konce června na Netflixu

Žhavé léto je v plném proudu a Netflix se musí zatraceně snažit, aby nás udržel v obývacích pokojích. Proto začíná tasit nejen pořádnou porci vlastních, ale i zakoupených novinek. Pojďme je omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

5 esenciálních zombie filmů, které by měl vidět každý

Chcete si doplnit vzdělání v oblasti zombie žánru, ale nemáte čas nakoukávat úplně všechno? Zkuste těchto 5 filmů, které mnohdy nastartovaly celé série, přinesly slávu svým tvůrcům a vůbec dobře ukazují různé způsoby, jak s nemrtvými pracovat. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

9 parádních filmů, které jsou nově (nebo znovu) dostupné na Netflixu

Jak je u Netflixu častý jev, bez bližšího známení do jeho útrob přibyly filmy s novou či obnovenou licencí. Dočkali jsme se tak například Final Cutu původního Blade Runnera nebo Gran Torina. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist