FB pixel

Zrádci

Cena za nejlepší seriál roku 2020 na cenách Český lev a vítěz kategorie Mimo kino na Cenách české filmové kritiky. To jsou Zrádci, nový počin tria Chlupáček, Tauš a Šifra. Svérázný pohled do kruhů vietnamské mafie, která kšeftuje s pervitinem, a do života jednoho kluka (Cyril Dobrý), který se dostal do situace, z které zdánlivě není cesty ven. Je to autentické, napínavé a hlavně originální.

Božena

Nudné kostýmní drama o té paní, co Vám cpali na hodinách češtiny? Ale kdeže. Minisérie Božena režisérky Lenky Wimmerové ukazuje, že Božena Němcová není jen autorkou Babičky, ale také ženou z masa a kostí, která má city a prožívá emoce. Skvělé herecké výkony, trocha divácké kontroverze (Božena Němcová měla sex? božínku!)… přesně tohle vyobrazení silné ženské hrdinky české seriálové tvorbě chybělo.

Kukačky

Co se stane, když na malém městě dojde k záměně dětí v porodnici? Noční můra všech novopečených i protřelých rodičů pěkně zamává s osudy všech zúčastněných. Scenárista Jan Coufal však z takřka hororového dramatu vykouzlil prvotřídní rodinné melodrama, které nešetří emocemi, ale i tak závažné téma dokáže podat bez zbytečného patosu.

MOST!

Cesta do hlubin buranovy duše aneb… je k tomuhle dnes už kultovnímu seriálu vůbec potřeba něco dodávat? Tandem Kolečko + Prušinovský zkrátka umí. Umí vykreslovat typické čecháčkovství, genius loci i geniální karikatury. Martin Hofmann nikdy nebyl lepší a věrohodnější. Dycky Most!

Dabing Street

Parta z pražského Dejvického divadla vzala jednu ze svých nejpopulárnějších her a přenesla ji na televizní obrazovky. Povedlo se to? Ale jistě! Pokud vás baví typický humor Petra Zelenky (Samotáři, Ztraceni v Mnichově), užijete si i tuhle sondu, která vás zavede na přelom milénia do jednoho malého dabingového studia. To po významném režisérovi zdědila jeho žena (Klára Melíšková) a přes všechny komplikace se ho snaží zachránit. Nemáte herce na dabing? Nevadí, obsaďte techniky!

Marie Terezie

Jeden z největších koprodukčních projektů České televize z posledních let je divácky líbivou sondou do života jediné ženy, která vládla na českém trůně. A když říkáme do života, myslíme tím především toho milostného. U sledování Marie Terezie jsme si totiž nejvíce vzpomněli na našimi maminkami a babičkami milovanou Sissi, popřípadě Angeliku. Což někomu sedne a někomu ne. Tak jako tak se jedná o výjimečný projekt, který by pro svou opulentnost i skvělými hereckými výkony neměl zapadnout

Zkáza Dejvického divadla

A zase to Dejvické divadlo… Parta okolo něj nás tentokrát zavede přímo do jeho útrob, kdy je existence divadla ve hvězdách. Nedostane totiž grant a bojuje o svou existenci. To všechno samozřejmě za přítomnosti typického černého humoru a všech herců a přátel divadla, kteří hrají sami sebe. Nebo svoje excentrické verze. Ujetá mystifikační komedie par excellence!

Herec

Dramatická minisérie vás přenese do úzkostných 50. let minulého století, do hutné atmosféry Československa během totality a k osudům jedné rodiny a jednoho mladého nadaného herce (Jan Cina). Možná až příliš nadaného… Zasloužený Český lev za nejlepší minisérii roku 2020!

Jak si nepodělat život

Bakaláři 21. století? Jako pamětníkům nám to tak trochu připadá. Což - pokud pamětníkem nejste a nechápete - rozhodně není špatně! Minisérie, ke které psali scénář Pavel Gotthard, Alice Nellis, Tomáš Pavlíček a Tomáš Holeček, ve čtyřech různých příbězích představí osudy několika obyčejných lidí a jejich momentálních starostí. Ať už je to baculatá tanečnice burlesky nebo nešťastný majitel nonstop lahůdek, každá z malých životních kapitol má něco do sebe. Kupte si k tomu deset deka pochoutkáče a pár rohlíků a budete happy!

Rédl

Kriminálky? Jó, tak ty my umíme. A občas nejen na kvanta, ale i na kvalitu. Důkazem toho je Rédl, který diváky přenese do porevolučních let v Československu. Píše se rok 1992 a sovětští okupanti se stahují zpět směrem na východ. Vagony s municí a dalšími cennostmi se ale cestou ztrácejí. Dá se tomu, co se děje, přijít na kloub? A komu jde ještě věřit? Tísnivá atmosféra divokého západu novodobých českých dějin by se tady dala krájet.

10 nových seriálů České televize, za které se nemusíme stydět  |  České novinky  |   |  5 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nových seriálů České televize, za které se nemusíme stydět

České novinky  |  před 11 dny  |  202

K otevření kin dojde 24. května. Půjdeme do nich s respirátory a testem?

Venkovní počasí sice láká opustit domovy a užívat si zaslouženého sluníčka bez respirátoru na nose, řada z nás by ale uvítala i trochu kultury. A zdá se, že je otevření kin na spadnutí. Máme aktuální informace. číst více

České novinky  |  před 16 dny  |  36

Nejlepší cizojazyčný film letošních Oscarů je nyní online zdarma

Pokud jste čerstvého držitele Oscara za nejlepší cizojazyčný film nestihli kvůli pandemii v kině, nemusíte smutnit. Skvělý Chlast s božským Madsem Mikkelsenem je totiž dostupný online zcela zdarma. číst více

České novinky  |  před 18 dny  |  19

Netflix a spol. se vrací do Česka. Objem natáčení se blíží rekordnímu roku

Zahraniční filmové štáby se pomalu vrací k objemu natáčení před koronavirovou pandemií a díky systému filmových pobídek se postupně vrací i do Česka. Vypadá to, že míra natáčení by se tak měla vrátit k rekordnímu předpandemickému roku 2019. číst více

České novinky  |  před 24 dny  |  75

Nová doba! Ulož.to chce statisíce za své ilegální nabízení filmu Šarlatán

Již mnoho let vedou majitelé práv k audiovizuálním dílům spory se známým českým serverem Ulož.to. V tom současném, který vede distribuční společnost CinemArt o svůj snímek Šarlatán, se překvapivě do protiútoku pustil cloudový server. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci  |  4

Aerovod jde ve stopách Disneyho! Vyzkouší prémiový model distribuce

Kina v Česku jsou stále zavřená, a i k nám se dostávají nové modely distribuce snímků původně mířících na stříbrná plátna. Společnost Aerovod vyzkouší prémiový model uvádění, když za zvýšenou cenu a po omezenou dobu do své knihovny přidá film před jeho kinopremiérou. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist