FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Zrádci Zdroj: TMDB

Zrádci

Cena za nejlepší seriál roku 2020 na cenách Český lev a vítěz kategorie Mimo kino na Cenách české filmové kritiky. To jsou Zrádci, nový počin tria Chlupáček, Tauš a Šifra. Svérázný pohled do kruhů vietnamské mafie, která kšeftuje s pervitinem, a do života jednoho kluka (Cyril Dobrý), který se dostal do situace, z které zdánlivě není cesty ven. Je to autentické, napínavé a hlavně originální.

Online na iVysílání (čeština) od 23. 2. 2020

Božena Zdroj: TMDB

Božena

Nudné kostýmní drama o té paní, co Vám cpali na hodinách češtiny? Ale kdeže. Minisérie Božena režisérky Lenky Wimmerové ukazuje, že Božena Němcová není jen autorkou Babičky, ale také ženou z masa a kostí, která má city a prožívá emoce. Skvělé herecké výkony, trocha divácké kontroverze (Božena Němcová měla sex? božínku!)… přesně tohle vyobrazení silné ženské hrdinky české seriálové tvorbě chybělo.

Online na iVysílání (čeština) od 4. 1. 2021

Kukačky Zdroj: TMDB

Kukačky

Co se stane, když na malém městě dojde k záměně dětí v porodnici? Noční můra všech novopečených i protřelých rodičů pěkně zamává s osudy všech zúčastněných. Scenárista Jan Coufal však z takřka hororového dramatu vykouzlil prvotřídní rodinné melodrama, které nešetří emocemi, ale i tak závažné téma dokáže podat bez zbytečného patosu.

Online na iVysílání (čeština) od 9. 1. 2021

MOST! Zdroj: TMDB

MOST!

Cesta do hlubin buranovy duše aneb… je k tomuhle dnes už kultovnímu seriálu vůbec potřeba něco dodávat? Tandem Kolečko + Prušinovský zkrátka umí. Umí vykreslovat typické čecháčkovství, genius loci i geniální karikatury. Martin Hofmann nikdy nebyl lepší a věrohodnější. Dycky Most!

Online na iVysílání (čeština) od 11. 5. 2019 , nové díly od 7. 1. 2019

Dabing Street Zdroj: TMDB

Dabing Street

Parta z pražského Dejvického divadla vzala jednu ze svých nejpopulárnějších her a přenesla ji na televizní obrazovky. Povedlo se to? Ale jistě! Pokud vás baví typický humor Petra Zelenky (Samotáři, Ztraceni v Mnichově), užijete si i tuhle sondu, která vás zavede na přelom milénia do jednoho malého dabingového studia. To po významném režisérovi zdědila jeho žena (Klára Melíšková) a přes všechny komplikace se ho snaží zachránit. Nemáte herce na dabing? Nevadí, obsaďte techniky!

Online na iVysílání (čeština) od 9. 1. 2018

Marie Terezie Zdroj: TMDB

Marie Terezie

Jeden z největších koprodukčních projektů České televize z posledních let je divácky líbivou sondou do života jediné ženy, která vládla na českém trůně. A když říkáme do života, myslíme tím především toho milostného. U sledování Marie Terezie jsme si totiž nejvíce vzpomněli na našimi maminkami a babičkami milovanou Sissi, popřípadě Angeliku. Což někomu sedne a někomu ne. Tak jako tak se jedná o výjimečný projekt, který by pro svou opulentnost i skvělými hereckými výkony neměl zapadnout

Online na iVysílání (čeština) od 1. 1. 2018 , nové díly od 1. 9. 2018

Zkáza Dejvického divadla Zdroj: TMDB

Zkáza Dejvického divadla

A zase to Dejvické divadlo… Parta okolo něj nás tentokrát zavede přímo do jeho útrob, kdy je existence divadla ve hvězdách. Nedostane totiž grant a bojuje o svou existenci. To všechno samozřejmě za přítomnosti typického černého humoru a všech herců a přátel divadla, kteří hrají sami sebe. Nebo svoje excentrické verze. Ujetá mystifikační komedie par excellence!

Online na iVysílání (čeština) od 6. 2. 2020 , nové díly od 4. 3. 2019

Herec Zdroj: TMDB

Herec

Dramatická minisérie vás přenese do úzkostných 50. let minulého století, do hutné atmosféry Československa během totality a k osudům jedné rodiny a jednoho mladého nadaného herce (Jan Cina). Možná až příliš nadaného… Zasloužený Český lev za nejlepší minisérii roku 2020!

Online na iVysílání (čeština) od 16. 10. 2020

Jak si nepodělat život Zdroj: TMDB

Jak si nepodělat život

Bakaláři 21. století? Jako pamětníkům nám to tak trochu připadá. Což - pokud pamětníkem nejste a nechápete - rozhodně není špatně! Minisérie, ke které psali scénář Pavel Gotthard, Alice Nellis, Tomáš Pavlíček a Tomáš Holeček, ve čtyřech různých příbězích představí osudy několika obyčejných lidí a jejich momentálních starostí. Ať už je to baculatá tanečnice burlesky nebo nešťastný majitel nonstop lahůdek, každá z malých životních kapitol má něco do sebe. Kupte si k tomu deset deka pochoutkáče a pár rohlíků a budete happy!

Online na iVysílání (čeština) od 27. 12. 2020

Rédl Zdroj: TMDB

Rédl

Kriminálky? Jó, tak ty my umíme. A občas nejen na kvanta, ale i na kvalitu. Důkazem toho je Rédl, který diváky přenese do porevolučních let v Československu. Píše se rok 1992 a sovětští okupanti se stahují zpět směrem na východ. Vagony s municí a dalšími cennostmi se ale cestou ztrácejí. Dá se tomu, co se děje, přijít na kloub? A komu jde ještě věřit? Tísnivá atmosféra divokého západu novodobých českých dějin by se tady dala krájet.

Není nikde online

10 nových seriálů České televize, za které se nemusíme stydět  |  České novinky  |   |  25 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 nových seriálů České televize, za které se nemusíme stydět

České novinky  |  před 17 dny

Voyo ve stopách Netflixu: První původní seriál bude o českém vrahovi

Televize Nova konečně začíná s originální tvorbou pro Voyo. Po sedmnácté řadě Ordinace v růžové zahradě nyní představuje první projekt určený ryze pro svou platformu. V minisérii Případ Roubal se dočkáme příběhu jednoho z nejslavnějších tuzemských vrahů. A čeká nás i skvělé herecké obsazení. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci

Český film jede! Novinka z FAMU se dostala na jeden z nejlepších festivalů

Nový film Diany Cam Van Nguyen bude soutěžit v prestižní sekci krátkých filmů torontského festivalu. číst více

České novinky  |  před 3 měsíci

Nejdražší film Netflixu se natáčí v Praze. Kdy a kde uvidíme filmový štáb?

V centru Prahy se v tuto chvíli natáčí akční thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Do kdy se zde filmový štáb zdrží a jaké lokace si k natáčení vybral? číst více

České novinky  |  před 3 měsíci

Netflix ukončil natáčení Kosmonauta z Čech. Co dalšího v Česku točí?

Neobvyklé sci-fi podobenství Kosmonaut z Čech v hlavní roli s Adamem Sandlerem se z velké části natáčelo v Česku. Režisér snímku právě informoval, že se tato fáze natáčení nachýlila ke svému konci. číst více

České novinky  |  před 4 měsíci

Když nemůžeš, tak přidej! První trailer na očekávaného Zátopka je tady

Václav Neužil a Martha Issová se představují jako Emil a Dana Zátopkovi v první pořádné ukázce životopisného filmu o legendě české atletiky! číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist