FB pixel
Zdroj: HBO

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Krev pelikána: Z lásky k dceři
Zdroj: TMDB

Krev pelikána: Z lásky k dceři

Osamělá trenérka koní Wiebke nachází své životní poslání ve výchově osamělých dívek v srdci přírody. Když ale přijme do svého domova pětiletou osiřelou Rayu, pocházející až z dalekého Bulharska, něco je tentokrát jinak. Malá dívenka totiž trpí ztrátou empatie a Wiebke je postavena před těžké rozhodnutí, zda si dívku nechat či ji zanechat osudu. Krev pelikána je empatickou i drsnou výpovědí o duševních poruchách a původu zla v lidech.

Online na HBO (titulky) od 1. 5. 2021

Moje malá sestra
Zdroj: TMDB

Moje malá sestra

Svena a Lisu k sobě pojí výjimečné pouto. O to více tak Lisu zasáhne zpráva o těžkém zdravotním stavu jejího bratra, který je úspěšným hercem a léčbu odmítá proto, aby mohl ještě naposledy vystoupit na jevišti. Lisa za ním tedy přijíždí do Berlína, aby mu pomohla uskutečnit jeho poslední přání. Nina Hoss a Lars Eidinger září v drsné reimaginaci moderní verze Jeníčka a Mařenky, kde je však čarodějnice mocnější, než jakékoliv léčebné metody a zbožná přání.

Online na HBO (titulky) od 29. 6. 2021

Nahá zvířata
Zdroj: TMDB

Nahá zvířata

Pětice přátel žije uzavřeně na německém maloměstě a jejich království, kam kohokoliv odmítá vpustit, se řídí podle vlastních pravidel. Stojí však před velkým životním rozhodnutím, je to poslední zima, kterou spolu tráví a kdy mohou být sami sebou. Jejich poslední společné měsíce tak doprovází mnoho slz, násilí i lásky, ale především pocit, že nic už nebude jako dřív.

Online na HBO (titulky) od 30. 6. 2021

Bez zvláštních znamení
Zdroj: TMDB

Bez zvláštních znamení

Představovali jste si někdy, jak by vypadal Sicario: Nájemný vrah z druhého pohledu Mexičanů ponechaných napospas chudobě a nelítostným drogovým kartelům? Bez zvláštních znamení, vítěz divácké ceny ze Sundance, vás protáhne divokým rozpáleným peklem mexické hranice, kde každý krok může znamenat smrt a dosažení cíle rozhodně nemusí znamenat konec cesty.

Online na HBO (titulky) od 5. 7. 2021

Zemřeš ve dvaceti
Zdroj: TMDB

Zemřeš ve dvaceti

Když se Mujamil narodil v africké pouštní oblasti, prorok předpověděl, že v den svých dvacátých narozenin zemře. Dnes devatenáctiletý mladík tak stojí před pár posledními dny svého života, zatímco jeho uplynulé roky nic nepřinesly, pouze šikanu a odmítání. Pár dní před svými narozeninami se tudíž rozhodne vzít své proroctví do vlastních rukou a naučit se žít.

Online na HBO (titulky) od 8. 7. 2021

Doufám, že příště umřeš :-)
Zdroj: TMDB

Doufám, že příště umřeš :-)

Náctiletá Ester je zoufale (a platonicky) zamilovaná do svého sympatického angličtináře, a když učitel jednoho dne oznámí, že se stěhuje pryč za lepší prací, je z toho patřičně zdrcena. Oblíbený kantor však nemůže odjet bez rozloučení. Co však začalo jako zdvořilé psaní následně přechází v erotický vztah. Na sítích však není bezpečno a lásce zde není přáno a před Ester se otevírá kolotoč obviňování a vydírání ústící až v překvapivou pravdu o třídním kolektivu a zlomených srdcích.

Online na HBO (titulky) od 11. 4. 2021

Bílý, bílý den
Zdroj: TMDB

Bílý, bílý den

Dům, valící se kameny a osamělý muž obklopený neprostupnou mlhou mrazivé islandské krajiny. Před mužem pak stojí jediný úkol, vyrovnat se s minulostí, jejíž trýznivé obrazy před ním postupně z mlhy vystupují. Bílý, bílý den je atmosférickou meditací nad ztrátou a smrtí, a stejně jako vulkanické prostředí, jež hrdinu obklopuje, nejdříve pomalu doutná, aby na konci vytrysklo na povrch a smetlo vše, co se jí připlete do cesty.

Online na Aerovod (titulky), HBO (titulky) od 19. 12. 2019

Děti
Zdroj: TMDB

Děti

Každé dítě je v jádru dobrým člověkem, či snad ne? Nebo jsou to rodiče, kteří nese vinu za chování svých ratolestí? Norské procedurální drama se detailně zabývá otázkou možných pochybení ve výchově i absurditou sociálního systému. Nevinná hra se totiž jednoho odpoledne ošklivě zvrtne a končí smrtí dvanáctiletého Jamieho. Můžeme věřit v presumpci neviny i v případě takto malých dětí? A opravdu vše byla jen nevinná hra, jak ostatní tvrdí?

Online na HBO (titulky) od 21. 7. 2021

Neviditelný život Euridice Gusmao
Zdroj: TMDB

Neviditelný život Euridice Gusmao

Rio de Janeiro padesátých let minulého století nebylo nejsnazším místem pro žití. Sestry Gusmaovy, které v něm vyrůstaly, však napevno duševně spojilo. Otcova lež a tisíce kilometrů je dělí od sebe, přesto však věří a sní o úspěšném životu té druhé, daleko od patriarchálního tlaku chudinské Brazílie. Vítěz canneské sekce Un Certain Regard je tklivým příběhem o neuvěřitelném sesterském poutu a přátelství, jež znají jen ti si nejbližší sourozenci.

Online na HBO (titulky) od 30. 6. 2021

Only you
Zdroj: TMDB

Only you

Zamilovat se je snadné, jak těžké je však ustát své ztracené představy a zborcení snu o šťastné rodinné budoucnosti? Elena a Jake se potkají v ošuntělém taxíku jedné silvestrovské noci, náhodné setkání však přeroste v bouřlivou romanci s vidinou šťastné rodiny. Když se však věkově vzdálený pár začne snažit o její založení, jejich vztah je postaven před drsnou zkoušku, se kterou nikdo nepočítal.

Online na HBO (titulky) od 18. 3. 2020

10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli  |  Tipy na film  | 

Beata Mrazíková


Další články jako 10 povedených filmů na HBO, které jste zcela jistě přehlédli

Tipy na film  |  včera 18:00

10 nejočekávanějších srpnových novinek (nejen) na Netflixu

Zatímco se i streamovací služby chystají na velkou podzimní sezónu plnou megahitů, i na srpen mají v rukávu dost zajímavých kousků. Nejzajímavější je kupodivu asi online platforma od Applu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

Netflix v Česku: Seriálům v současnosti vládne sex a Hitler

Netflix na seriálovém poli v červenci trpěl absencí pořádného hitu, proto není divu, že se do top desítky dostalo několik projektů, od kterých byste to možná nečekali. Každopádně se potvrzuje staré pravidlo, že sex a diktátoři táhnou. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

9 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První celosrpnový víkend žádné totální pecky bohužel nenabízí. O to větší šanci ale můžete dát méně nápadným titulům, které se objevily na Netflixu i HBO. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

5 skvělých filmů, které se právě objevily na Netflixu

Na Netflixu se objevily starší tituly, které byste ale v záplavě novinek neměli přehlédnout. Jsou to totiž docela pecky. Docela dost. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

7 skvělých remaků, po kterých všichni zapomněli, že jde o předělávky

Oznámit v dnešní době přípravu remaku je samo o sobě trochu riziko. Remake ovšem nemusí znamenat pouhou neoriginální nápodobu, může to být skvělý film sám o sobě. Může dokonce zaujmout natolik, že sami fanoušci zapomenou, že o předělávku vůbec jde. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist