FB pixel
Bastardi

Bastardi

Tomáš Magnusek má pocit, že nikdy není dost Tomáše Magnuska, a proto po třech filmech udělal z bastardů ještě seriál. Jeden díl má půl hodiny, na začátku je pětiminutové „v minulém díle jste viděli”, pak jsou 5 minut titulky, pak 10 minut Magnuskovi něco říká Kateřina Brožová a do toho jsou nastříhané scény z filmů Bastardi… A pak je ještě 5 minut „v dalším díle uvidíte” a zase titulky. Nejvíc, nejdál TV Barrandov.


Kriminálka Gottwaldov

Možná si ještě vzpomínáte na internetovou televizi Netchannel… Jasně, nevzpomínáte, to nikdo. Ale ještě předtím, než v tichosti zanikla, vytvořila tenhle opus magnum amatérských pokusů o lobotomický humor. Po formální stránce je pozoruhodná především absence střihu, po obsahové stránce… absence všeho. Tuhle parádu najdete buď na YouTube nebo na kanálu CS Film. Uff…

Ve znamení Merkura

Jasně, Majora Zemana známe všichni, ale co takhle komunistické pohádky o hodných pohraničnících a zlých… lidech, co nechtějí, aby je stříleli pohraničníci? Ok! Ve znamení Merkura přináší závratné zápletky jako třeba lidi, co se pokouší propašovat 9 kusů kalkulaček. Ou jé! Mimochodem, scenárista se osobně v 50. letech podílel na akci Kámen, cílené provokaci StB s falešnou státní hranicí.

Lynč

Doporučujeme, pokud se chcete stydět za současnou televizní tvorbu. Ambiciózní projekt skupiny mladých scenáristů vzal americký showrunner Harold Apter do rukou moc pevně a udělal ho takový, jak si Američan představuje české maloměsto - včetně zlých Němců mluvících s legračním přízvukem. Kdo dá všechny díly, dostane od Petra Dvořáka bobříka odvahy.

Případ pro zvláštní skupinu

Případ pro zvláštní skupinu vznikl v roce 1989 jako komunistický pokus o Dempseyho and Makepeacovou. Pak přišla revoluce a česká akční dvojice Schmitzer + Brodská si musela počkat na premiéru až do roku 2003. Kdy se stejně překvapivě docela dost lidí kouklo na z dnešního pohledu legračně anachronické záplety se sledováním porna z VHS a koženkové drsňáctví. Jo a scénář psal ten samý estébák co Ve znamení Merkura.

Inspektor Max

Snaha stvořit excentrického a zábavného hrdinu skončila šipkou do bahna trapnosti. Obzvlášť v prvním díle se budete za Juraje Kukuru stydět prakticky neustále, nejvíc ovšem ve scéně, kdy olizuje ucho ochrance, která ho nazvala stárnoucím gayem. V dalších dílech divák pravděpodobně otupí a jenom kroutí hlavou nad tím, proč tomuhle téměř důchodci s nejhorším sakem v dějinách televizní zábavy scenáristé ostentativně narvou v každém díle do postele nějakou jinou babu.

V.I.P. Vraždy

Soňa Norisová neumí hrát vůbec (k vidění též v Policii Modrava) a Patrik Děrgel zase neumí hrát málo, čímž vzniká napětí, kdy hlavní postava dramaticky zvedá obočí, že by se za to Hamlet nemusel stydět a u toho jí sekunduje totálně kožená protivná baba. Zápletky obšlehnuté z Castle na zabití se skřípěním zubů ujdou, ale korunu všemu nasadí finále - bacha, spoiler, ale je to tak absurdní, že to stojí za to. Detektiv Beran (Patrik Děrgel) totiž zjistí, že obávaný mafiánský boss je jeho nikdy nepoznaný otec, kterého nakonec po jistém sblížení v epickém souboji zabije. Leč mafián svou smrt pouze fingoval a teď chce donutit syna, aby po něm převzal živnost. Krása střídá nádheru, jedno oko nezůstane suché.

Doktorka Kellerová

Na Dr. House si pamatujeme asi všichni. A teď si představte, že ho hraje Kateřina Brožová. Přesně tohle se totiž stalo na TV Barrandov, jenom to není ani trochu vtipné, nebo zábavné. Ale zase je tam Marek Vašut umírající na nádor na mozku.

Vraždy v kruhu

Úplně obyčejná kriminálka, která se liší jenom tím, že detektiv odhaluje pachatele podle… tadá, horoskopu. Do toho je tam Richard Krajčo na vozíčku, který je ženatý s Hankou Vágnerovou, jež se živí sestavováním horoskopů, čili může zachránit tápající policisty informací, že vrah neměl rád špenát, takže se určitě narodil ve znamení raka. Nicméně u toho podvádí nebohého invalidního Krajča s Ivanem Trojanem. No, na druhou stranu, to by v její situaci asi udělal kdekdo.

Policajti z centra

Seriál s pohnutým osudem. Původně měl už v roce 2008 (což byl mimochodem rok, kdy teprve začínala Kriminálka Anděl, jinak se tu od dob Kanceláře Ostrozrak prakticky nic nestalo) rozčísnout stojaté vody českých kriminálek, ale soudní tahanice mezi producentem a Primou poslali natočené díly na pár let k ledu. Tím pádem spatřily světlo světa až o 4 roky později, kdy byly zoufale zastaralé a vlastně dost nechtěně legrační. Spoiler: Hlavní hrdina v prvním díle odsoudí a následně zastřelí ruského zabijáka, aby ho v posledním díle přišlo zabít jeho dvojče. Asi příliš dobrý casting na to, aby se postava nevrátila.

10 příšerných českých kriminálek, které byste přesto měli rozhodně vidět  |  České novinky  |   |  538 přečtení

Filmtoro


Komentáře k článku 10 příšerných českých kriminálek, které byste přesto měli rozhodně vidět

 Michal Kolla

Michal Kolla 2019

Skvělé, nakákali jste mě..

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 příšerných českých kriminálek, které byste přesto měli rozhodně vidět

České novinky  |  před 2 dny  |  9

Netflix přidává další české filmy. Mrkněte na 16 novinek z posledních dní

Netflix je nadmíru spokojený s úspěchem českých filmů na své streamovací službě, a tak přidává další a další snímky, které kupuje od českých distributorů. Pojďme se podívat na poslední přírůstky do nabídky. číst více

České novinky  |  před 5 dny  |  728

20 nejlepších českých sci-fi filmů, na které nedáme dopustit

V naší přehlídce nejlepších děl ze žánru sci-fi jsme tentokráte zabruslili do naší kinematografie a vybrali pro vás dvacítku těch nejlepších celovečeráků. Co naplat, že se většinou jedná o komedie, následující snímky totiž ukazují, že i čeští filmaři se v žánru sci-fi neztratí! číst více

České novinky  |  před 10 dny  |  2

KVIFF bude! Filmový festival zamíří do 96 kin napříč ČR

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se sice oficiálně odložil na rok 2021, ale ani letos v létě diváci nepřijdou o svou dávku kvalitní kinematografie. TADY VARY se chystá možná i do vašeho oblíbeného kina. číst více

České novinky  |  před 14 dny  |  77

Netflix v Česku zažívá úspěch s českými filmy, další desítky nakoupí

Netflix začal nabízet české filmy loni v říjnu spolu s tím, jak konečně spustil českou verzi své služby. Podívali jsme se, kolik jich aktuálně nabízí, jak jsou úspěšné, zda se chystá i české filmy produkovat a kolik Čechů si aktuálně Netflix odhadem předplácí. číst více

České novinky  |  před 17 dny  |  67

Netflix a Amazon se pomalu chystají do Česka dokončit své fantasy seriály

Pomalu ale jistě se v Česku rozbíhají přípravy k natáčení pozastavených projektů. Během pár týdnů by tak zahraniční štáby měly rozjet kamery a dokončit seriály jako The Wheel of Time s Rosamund Pike či Carnival Row s Orlando Bloomem. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist