FB pixel

Když se dají ve filmu dohromady více než dvě tři velké superhvězdy, je to vždy událost. Podobná setkání totiž nejsou z mnoha důvodů moc častá. Proti hrají obvykle vysoké požadavky na honorář u největších hvězd, také bývá problém sladit jejich kalendář, protože ti nejznámější herci mají obvykle i nejvíce práce. Přesto se ve filmové historii potkáte s několika filmy, které mají plakát nabitý hvězdnými jmény. Největším tahákem bývá jméno režiséra či zajímavá látka a nebo si zahrát v partě lidí, kterou dobře znáte.

Pulp Fiction

Quentin Tarantino má od začátku v Hollywoodu tu nejlepší pověst a hvězdy různého charakteru se mohou přetrhnout, aby v jeho filmech mohli hrát. Už do svého debutu, Gauneři, i jako debutant dokázal nalákat velké (nezávislé) hvězdy jako Tim Roth Steve Buscemi či Harvey Keitel, skok do zářivé hvězdné mlhoviny zaznamenal už ve svém druhém filmu, kdy mu kývli najednou Bruce Willis, Uma Thurman, John Travolta, Rosanna Arquette, Christopher Walken či nastupující budoucí hvězdy jako Samuel L. Jackson nebo Ving Rhames. I v každém dalším filmu si mohl Tarantino kromě jedné superhvězdy dovolit další pořádný ansámbl, překonát sám sebe v počtu megahvězd na metr čtvereční se Tarantino pokusí ve svém připravovaném filmu Once Upon a Time in the Hollywood, kde se mj sejdou Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie či Kurt Russell.

Hráč

Natočit satirickou komedii o Hollywoodu a nemít v ní hodně hollywoodských hvězd? To samozřejmě nejde a režisér Robert Altman do ní přemluvil alespoň do malých rolí více než 60 tehdy slavných herců a tvůrců. Hlavní producent (Tim Robbins) se snaží natočit film, ale kdosi mu vyhrožuje, že chce natočit svoji verzi filmu. V Hráčovi najdete spoustu hollywoodských fórků a samozřejmě masivní přehlídku celebrit - třeba Peter Falk, John Cusack, Anjelica Huston, Jack Lemmon, Burt Reynolds či Patrick Swayze. A hlavní role ve fiktivním filmu? Samozřejmě Bruce Willis a Julia Roberts. I přes svojí hereckou nadupanost je Hráč spíše divadelní hra převedená na plátno, ale to je právě ideální materiál pro většinu herců, kteří mohou rychle zahrát svojí roli a jít dále. Navíc je ve hře dost často i nějaký ten Oscar. V podobném duchu je natočen i další Altmanův hvězdami nabitý film - Short Cuts. A slušně nadupané jsou i další oscarovky jako Magnolia nebo Crash.

Ocean's 11

Během padesátých a šedesátých let se okolo zpěváka, herce a baviče Franka Sinatry utvořila speciální parta kamarádů ze šoubyznysu, kteří si nechali říkat “Rat Pack”. Patřil tam také třeba Dean Martin, Sammy Davis, Jr., Peter Lawford nebo Joey Bishop a kromě toho, že všichni patřili ke špičkám v tehdejších době, se proslavili také tím, že dost často spoju pařili a dost často také spolu hráli. Jejich nejslavnějším filmovým dýchánkam je lupičská krimi Ocean’s 11, kde se společně rozhodli vykrást hned několik casin v Las Vegas. Byla to velká a pohodová zábava a jeden z nejlépe obsazených filmů všech dob, kromě nejdůležitějších členů Rat Pack se tu objevily i další tehdejší superhvězdy jako Shirley MacLaine, George Raft nebo Cesar Romero.

Dannyho parťáci

Když se na přelomu tisíciletí Steven Soderbergh pokusil udělat novou verzi lupičské gangsterky, bylo jasné, že musí sehnat do hlavních rolí také co nejvíce superhvězd. V dobách 20ti miliónových honorářů by to normálně znělo jako sebevražda, ale pak se do věci vložil George Clooney a hollywoodského miláčka následovaly další hvězdy - Brad Pitt, Matt Damon, Don Cheadle, Andy García a nebo Julia Roberts. Rozpočet se tak vešel do relativně skromných 85 miliónů, ale podstatnější byl celosvětový úspěch, který umožnil vznik ještě dalších dvou dílů a také letošního “dámského” pokračování, kterou vede Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway nebo Rihanna.

Sedm statečných

Westernové filmy byly obvykle doménou osamělých střelců jako je John Wayne, když se ale Hollywood rozhodl předělat japonskou klasiku Sedm samurajů, šly pravidla stranou. Bylo potřeba sehnat hned sedm superhvězd a není divu, že to ve výsledku na plac přineslo více problémů, než kdo čekal. Především rivalita mezi Yulem Brynnerem a Steve McQueenem byla legendární a čest režisérovi Johnu Sturgesovi, že na plátně je dokázal zobrazit jako ty nejlepší kamarády. Ostatní hvězdy zatím postupně vyrůstaly, ale brzy se z nich staly podobné legendy - James Coburn, Brad Dexter, Robert Vaughn či Charles Bronson. Do dva roky starého a velmi slabého remake se podařilo sehnat už hvězd jen pár - Denzel Washington, Chris Pratt či Ethan Hawke.

Snídaňový klub

Osmdesátá léta jsou díky kouskům jako Ready Player One: Hra začíná nebo Stranger Things zpátky v kurzu a proto je nejlepší čas vytáhnout partu, která určovala trend teenagerských filmů v tehdejší době. Kdo vyrůstal v té době a netíhnul tolik ke sci-fi nebo akčním hrdinům, miloval herce jako Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Rob Lowe, Ally Sheedy nebo Molly Ringwald. Na rozdíl od většiny našich příkladů se staly hvězdami až poté, co si zahráli ve společném filmu - kultovní komedii Snídaňový klub - a teprvé poté se rozutekli ke svým sólovým kariérám. Párkrát se ještě dali více či méně dohromady a jejich setkání mělo v době jejich největší horečky parametry crossoverů Avengers - nejvíce asi ve filmu Eliášův oheň. Mimochodem většina z nich už se poprvé sešla ve starším snímku - Ztracenci, a to je z dnešního pohledu také pěkná úroda - v hlavních rolích třeba Patrick Swayze, Tom Cruise, Matt Dillon či osmdesátkoví oblíbenci jako Ralph Macchio nebo C. Thomas Howell. Mimochodem, téhle partičce se říkal pro změnu “Brat Pack” a patřili do ní například i Charlie Sheen, Robert Downey Jr., James Spader a taky Kiefer Sutherland, Sean Penn nebo Matthew Broderick. Ve filmu se ale bohužel nikdy takhle kompletní nesešli.

Zoolander

V devadesátých letech se okolo herce Bena Stillera utvořila podobná parta jako kdysi okolo Franka Sinatry a novináři ji později pojmenovali jako “Frat Pack”. Patřil tam například Owen Wilson, Luke Wilson, Jack Black, Will Ferrell nebo Vince Vaughn. Začínali společně v Saturday Night Live a poté se vydali na sólovou hereckou kariéru, největší úspěchy ale měli, když se potkali ve společných filmech. Obvykle hráli dva z nich hlavní role a ve vedlejších či cameo rolích se objevil zbytek. Nadupaný byl takhle například Zoolander, Starsky & Hutch nebo Mládí v trapu, ale rekord v obsazení (nejen Rat Packu) zřejmě zlomila už dnes legendární bitka televizních stanic v prvním Zprávaři. Tedy do té doby, než se objevil Zprávař 2 a tam už koncentrace hvězd v obdobné bitce málem vypálila i naše Slunce.

Život pod vodou

Ve výpisu nej filmů s herci z Rat Pack jsme úmyslně vynechali Takovou zvláštní rodinku, kde se objevili Ben Stiller či Owen Wilson, protože filmy režiséra Wese Andersona si zaslouží samostatnou kategorii. Podobně jako Tarantino, i Anderson si může dovolit přitáhnout do svých “ulítlých” filmů hodně hvězd za minimální honorář, protože herce jeho humor prostě baví. Nadupaný je každý jeho film, ale pokud máme vybrat jen jeden, tak volíme nostalgickou poctu oceánografovi Jacquesu Cousteaovi, ve které se objevil Bill Murray, Owen Wilson, Cate Blanchett, Anjelica Huston, Willem Dafoe nebo Jeff Goldblum. Nadupaný je samozřejmě i Fantastický pan Lišák nebo Grandhotel Budapešť.

Apokalypsa v Hollywoodu

Zatímco hvězda Bena Stiller už pomalu zapadá, z jeho základů postupně vyrostla nová generace komiků, kteří se začali srocovat díky producentovi a režisérovi jménem Judd Apatow. Ten původně kryl záda Stillerovi, ale nakonec začal dělat trochu jiný typ komedie, který ale postupně převzal v novém tisíciletí otěže komerční americké zábavy. Nejslavnějšími osobnosti z tohoto kruhu jsou James Franco, Seth Rogen, Jonah Hill, Jason Segel nebo Paul Rudd a schválně si zkuste vzpomenout, kdy jste v poslední době viděli americkou komedii a nebyl tam alespoň jeden z těchto herců. Vybrat jednu komedii, kde by se sešli všichni se stejně velkým prostorem je docela těžké, ale za jednu z nejnabitějších a nejvtipnějších komedií s většinou “týmu Apatow” vybereme i dalšími hvězdami nacpanou Apokalypsu v Hollywoodu.

Postradatelní

Časy svalnatých hrdinů jsou už dávno pryč a legendy 80. let jako Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger či Bruce Willis se museli sklonit před nástupem svých mladších sci-fi konkurentů či comicsových superhrdinů. Sylvester Stallone se s tím ale nehodlal smířit a natočit akční spektákl Postradatelní, kam nacpal všechny možné akční hvězdy, které znal. Kromě sebe v hlavní roli obsadil samozřejmě i Arnolda nebo Bruce, nicméně nabitá sestava činila hned ve třech dílech i další bývalé akční hvězdy jako Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris, Mel Gibson, Jet Li, Mickey Rourke, Wesley Snipes, Antonio Banderas, Harrison Ford či z těch mladších a současných třeba Jason Statham nebo Terry Crews.

Láska nebeská

Vánoční romantika režiséra Richarda Curtise zmáčkla všechny milostné příběhy, co jste kdy viděli, do jednoho filmu a velká koncentrace děje se musela logicky spojit i s velkou koncentrací hvězd. Ve filmu se tak objevilo prakticky to nejlepší, co nabízela Británie z pohledů herců a hereček před patnácti lety - Alan Rickman, Emma Thompson, Liam Neeson, Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Hollywoodský nepřiznaný remake s názvem Na sv. Valentýna byl výrazně slabší nejen z pohledu kvality, ale i herecké účasti, přesto to byla solidní přehlídka - Jessica Alba, Bradley Cooper, Jessica Biel, Patrick Dempsey, Jamie Foxx, Jennifer Garner, Ashton Kutcher či Julia Roberts.

Trhák

Český resp československý film spory jako v Hollywoodu o honoráře či rozvrhy řešit nemusel, a tak bylo relativně jednoduché dostat co nejvíce hvězd do jednoho filmu. Šílená komedie Trhák sice nepatří mezi nejlepší scénáře dua Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák, ale rozhodně umožnila do něj nacpat všemožné hvězdy filmu a hudby. Příběh se točí jen okolo hlavní milostné dvojice v podání Juraje Kukury a Hany Zagorové, ale jejich skutečných a filmový příběh je doplněn o množství dalších superhvězd, které se objevují v malých rolích či v úplně pidi roličkách. Našlapaná je především závěrečná premiéra, kde z malého auta vystoupí prakticky celý filmový Barrandov. Americké filmové učebnice by na tomto místě zmínily především starší hollywoodský “trhák” To je ale bláznivý svět, kde se camea také blíží nekonečnu.

Tenká červená linie

Válečné filmy mají obvykle dobré předpoklady k tomu, aby přilákaly hodně známých jmen, protože obvykle vyprávěji příběhy obrovského záběru, s mnoha postavami a mnoha dějovými linkami. Zatímco tedy Zachraňte vojína Ryana je i přes moc pěkné obsazení (Tom Hanks, “titulní” Matt Damon, mladý Vin Diesel) stále spíše komorní film, jeho konkurent z roku 1998 už nabízí pořádnou dávku hvězd - Jim Caviezel, Sean Penn, John Travolta, George Clooney, Nick Nolte, John Cusack, Woody Harrelson a mnoho mnoho dalších. Kdo se rád podívá o generaci dvě nazpět, je tu samozřejmě podobně nadupaný Nejdelší den (John Wayne, Richard Burton, Sean Connery, Henry Fonda) či Příliš vzdálený most (James Caan, Michael Caine, opět Sean Connery, Gene Hackman, Anthony Hopkins, Robert Redford, Laurence Olivier) a nebo Tucet špinavců.

Vražda v Orient expresu

Slavná detektivka z pera Agathy Christie má už z podstaty svého děje zaděláno, aby se ve všech hlavních rolí objevily herecké superhvězdy, což zatím nejslavnější filmové adaptace z let 1974 a 2017 hodně využily. Před více než 40 lety do vlaku nasedly superhvězdy jako Albert Finney, Sean Connery, Michael York, Lauren Bacall, Anthony Perkins nebo Jacqueline Bisset. Loňská verze byla spíše oslavou Kennetha Branagha, ale pár odlesků slávy nechal i hvězdám jako Johnny Depp, Judi Dench, Penélope Cruz či Michelle Pfeiffer. Podobně hvězdná atmosféra panoval na place u jiného napínavého thrilleru, soudního dramatu Dvanáct rozhněvaných mužů - Henry Fonda, Ed Begley Jr. či Lee J. Cobb.

Avengers: Infinity War

Nejnovější přírůstek do hvězdami nadupaných filmů sem tak úplně nepatří, protože je to spíše koncentrace postav než herců, ačkové parametry totiž splňují maximálně tak Robert Downey Jr. nebo Samuel L. Jackson. Přesto je to zatím nejambicióznější propojení několika filmových týmů, a je to rozhodně pro fanoušky Marvelu zatím nejúžasnější představení z pohledu komiksových jmen. Dá se předpokládat, že zatím nepojmenované pokračování pro příští rok to ještě o několik postav a jmen překoná.

A ti další?

V seznamu bychom mohli samozřejmě ještě dál pokračovat, ale snažili jsme se vybrat především ty opravdu superhvězdami nabité filmy. Filmy jako Kmotr, Star Wars nebo Společenstvo Prstenu mají samozřejmě také hodně známých postav, ale většinou se z herci proslavili až později nebo film stál na jiné přednosti. A který z výše popsaných hvězdami nabitých filmů máte nejraději vy?

15 nejlépe obsazených filmů všech dob  |  Tipy na film  |   |  1972 přečtení  |  55 líbí se  |  1 komentář

Hlasovani
Čtvrtá řada Stranger Things dorazí až v roce 2021. Mezitím si můžeš pustit starší díly a pořád ti zbyde...

...dost času hlasovat pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Děkujeme za váš hlas a přízeň!

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Komentáře k článku 15 nejlépe obsazených filmů všech dob

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 15 nejlépe obsazených filmů všech dob

Tipy na film  |  dnes 0:00

7 filmů, které dorazí 1. listopadu nově na Netflix

I s nástupem listopadu se na Netflixu dočkáme nových filmových přírůstků. Zatím toho Netflix mnoho neodhalil a tak trochu čekáme, že se 1. listopadu probudíme do ještě bohatší nabídky. Prozatím ale víme o 7 filmových přírůstcích. číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  5

20 nejlepších hororů na HBO GO, které nás nachystají na Halloween

Svátek mrtvých se blíží a je proto nejvyšší čas se na něj nachystat. A čím jiným, než nějakým pořádným hororovým flákem? Proto jsme vybrali dvacet hororů, které si můžete pohodlně pustit na HBO GO. Pokud se bojíte divokých zvířat, duchů nebo upírů, rozhodně si vyberete! číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  77

Čas dohnat resty. Těchto 16 filmů na konci října opustí Netflix

Konec října se nezadržitelně blíží a to znamená dvě věci. Jednak si pro Laurie Strode přijde její brácha Michael s nabroušenou čepelí, a za druhé Netflix opět po pár týdnech radikálněji pročistí svůj katalog do dříve pořízených snímků. Pojďme se podívat, kdo vypadne z nabídky tentokrát. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  290

Tajnůstkář Netflix naděluje! O víkendu přidal 23 nových filmů s češtinou

Milá překvapení od Netflixu pokračují. Navzdory tomu, že oblíbená streamovací služba ještě před pár dny anoncovala jen několik málo nových přírůstků do konce měsíce, dočkali jsme se ještě před halloweenským víkendem pořádného nášupu ve filmovém katalogu. Pojďme ho omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  120

10 filmů a seriálů (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco HBO se před posledním víkendem už pomalu chystá na nášup novinek, které dorazí na přelomu října a listopadu, Netflix pokračuje v plné palbě a nabízí návraty oblíbených seriálů a hned několik seriálových a filmových novinek. Pojďme se na ně podívat. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist