FB pixel
ad
ad

Akční scény, které nás ohromily

HALO seskok v Mission: Impossible – Fallout

Ne že by finální honička ve vrtulnících, anebo pěstní souboj na útesu nebyly dostatečně epickými momenty. Na týmový seskok, během něhož se dvojka Cruise-Cavill špičkuje, málem umře a navíc rozjede celý zástup dramaticko-komediálních příčin a následků, ale prostě nemá.

Výbuch sopky v Jurský svět: Zánik říše

Nejvelkolepější moment druhého Jurského světa přichází paradoxně v polovině, když sopečné inferno spláchne z povrchu zemského Isla Nublar i s většinou dinosaurů na jeho půdě. Kdo nebrečel při pohledu na křičícího brachiosaura, ten nemá srdce.

Kuchyňská bitka v Upgrade

Akční sci-fi Upgrade patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního roku. Platí to především o samotné akci, která má tolik nápadů, že by si je mohla kdejaká produkce půjčovat a stejně by jich měla novinka Leigh Whannella přebytek. Mezi nejvýraznější momenty jasně patří kuchyňský střet, kdy se hrdina Grey nechá doslova řídit, načež zjistí, že díky moderním technologiím není žádné ořezávátko.

Vězeňská vzpoura v třetí sérii Daredevila

Netlixovská verze Daredevila proslula efektními jednozáběrovými rubanicemi v setmělých chodbách. Ani jedna z předchozích scén nás však nepřipravila na vězeňskou vzpouru, během níž se Matt Murdock nejen serve, ale ještě vyjedná důležité spojenectví. Epické až na kostní dřeň!

Policejní masakr v Hold the Dark

Mrazivý thriller Jeremy Saulniera zaujme především svým pomalým tempem, bezútěšností a důrazem na atmosféru. O to výraznější je pak nesmlouvavá přestřelka, kdy jediný muž s těžkým kulometem rozmetá většinu policejního sboru, než konečně skončí na podlaze stodoly.

Napínavé scény, které nás vystrašily

Kubrickovo Osvícení v Ready Player One

Jako by nestačilo, že je filmová adaptace Ready Player One narvaná popkulturními odkazy od první vteřiny. Steven Spielberg si prostě musel natočit velkolepou poctu Kubrickovu hororovému kultu, v němž si hrdinové filmu projdou všemi zákoutími Hotelu Overlook.

Smrt syna v úvodu Tichého místa

Dobrá expozice je základ. Důkazem budiž úvodní sekvence hororové pecky Johna Krasinskiho, která vám jasně ukáže, jak hrůzné následky mohou nastat, když dítěti dovolíte pípající hračku ve světě, kde každý hlučný krok znamená útok krvežíznivých monster.

Pátá epizoda Chilling Adventures of Sabrina

Možná je nefér vytáhnout hned celý díl, ale pátá epizoda nové, temnější Sabriny: Mladé čarodějnice dokáže tak krásně hnípat v osobních frustracích, exponovat postavy a zároveň fungovat samostatně v rámci celé první série, že jsme z ní šli prostě do kolen. Možná i proto, že nám připomněla nejlepší epizody Buffy: Přemožitelky upírů, o jejíž genialitě nehodláme polemizovat.

Charlie ztratí hlavu v Děsivém dědictví

Úmrtí dítěte není žádná legrace a už vůbec ne, pokud je brutální jako v případě mladého Charlieho, který se snaží tak zoufale nadechnout, až přijde vinou krajnicového sloupu o hlavu. Auvajs.

Odhalení dámy s ohnutým krkem v Haunting of Hill House

Brilantnost netlixovského hororu Haunting of Hill House spočívá v jeho kombinaci děsu a tragédie. Dokonalou ukázkou je pak scéna, kdy si Nell uvědomí, kdo je ve skutečnosti děsivá dáma s ohnutým krkem. Co následuje není pro slabé žaludky.

Hudební scény, které nás dojaly i rozezpívaly

První společný duet Shallow ve Zrodila se hvězda

Hudební hit Bradleyho Coopera má hned několik drtivých emocionálních momentů. Žádný se však nevyrovná chvíli, kdy se během písně Shallow váhající Lady Gaga konečně rozejde na pódium a během společného duetu ukáže všem, že má zlato v hrdle. Těžko uvěřit, že na zlomovou scénu měli tvůrci jen několik málo minut během koncertu Krise Kristoffersona.

Live Aid z Bohemian Rhapsody

Jako by nestačilo, že Bohemian Rhapsody doluje emoce z fanoušků Queenů napříč dvěma hodinami. Když v závěru dojde na doslovnou předělávku vystoupení na Live Aid, mají na krajíčku už doslova všichni. Kombinace dobových detailů, pulzujícího výkonu Rami Maleka a klouzavé kamery je prostě úchvatná.

Celé obsazení Mamma Mia 2 zpívá Super Trouper

Mamma Mia! Here We Go Again sice nedostane žádné filmové ceny, ale fanoušky tahle letní směsice romantiky a písniček od ABBA dokázala nabít extrémně pozitivní energií. Dokonalou kompilací dobré nálady je pak závěrečná píseň Super Trouper, kterou si jako jedinou užilo celé herecké obsazení, jež se zjevně bavilo víc než dobře.

Jenny Lind poprvé zpívá Never Enough v Největším Showmanovi

Vysněný projekt Hugh Jackmana o tom, že jsme si všichni rovni, má spoustu působivých hudebních čísel. Paradoxně nejpůsobivější je však to, v němž Jenny Lind v podání Rebeccy Ferguson zpívá Never Enough před vyprodaným sálem, který v tu chvíli prožívá zhruba miliardu emocí a my s ním. A ano, víme, že Showman měl premiéru už v roce 2017, ale na úplném konci a většina z nás ho viděla až letos.

Nejvtipnější scény, které nás rozesmály

Těžkotonážní soutěž krásy v Jsem božská

Komediantka Amy Schumer se za svou nadváhu rozhodně nestydí a její nová komedie Jsem božská je obřím pamfletem o tom, že bychom se neměli stydět za to, jací jsme, protože ani ostatní nemají zrovna instagramové životy. Pomineme-li dokonalost jakékoli scény s éterickou Michelle Williams, jasným vrcholem filmu je naprosto neuvěřitelná soutěž krásy, v níž Amy svými tanečními kreacemi a faldíky strhne celý sál na svou stranu.

Závěrečné titulky druhého Deadpoola

Žádný vtip druhého Deadpoola nedokáže trumfnout titulkovou smršť, v níž se Wade Wilson vydá za pomoci Cableova udělátka do minulosti a nekompromisně vyřeší všechny velké hříchy historie. Jako „Deadpoola“ z první Wolverinovy sólovky, nadšení Ryana Reynoldse ze scénáře Green Lanterna a (v rozšířené verzi) existenci Adolfa Hitlera.

Nejšílenější scény, které nechápeme

„Tito se usmažil“ v Noého Climaxu

Climax francouzského ďábla Gaspara Noého je pekelně tripovitou noční můrou, která je děsivá a místy i absurdně komická. Jako když zoufalá matka mlátí do zavřených dveří, za nimiž se její syn nechá zabít skříňkou s elektrickými rozvody, zatímco to zfetovaná postava jdoucí okolo okomentuje halekáním „Tito se usmažil“. Dobře, máme zvrácený smysl pro humor.

Nicolas Cage blázní v Mandy: Kult pomsty

Halucinogenní artové béčko Panose Cosmatose nemusí sednout každému, Nicolas Cage v něm ovšem opět překonává hranice svého filmového šílenství. A scéna, kdy propadá naprostému šílenství v bílých spoďárech a s flaškou chlastu v ruce, je jednoduše fascinují, ať už film milujete, anebo nenávidíte.

Scény, které se stanou klasikou

Úvodní jednozáběrovka z Outlaw King

Jak diváka snadno přesunout do nevlídného středověku plného bojů na meče, skládání slibů poslušnost a útoků katapultem? David Mackenzie vsadil na několikaminutovou sekvenci na jeden záběr, v níž představí všechny postavy, jejich konflikty a zakončí to slušivou explozí. Sanici zvedáme z podlahy ještě dnes.

Smrt Petera Parkera v Avengers: Infinity War

V závěru Infinity War odpraví Thanosova levačka valnou část milovaných superhrdinů. Snad žádná smrt ale nebolí tolik, jako když se Peter Parker loučí s Tony Starkem a doslova škemrá o život. Ještě že v Marvelu nikdo neumírá doopravdy a Spider-Man si to ve Far from Home rozdá na férovku s Mysteriem Jakea Gyllenhaala.

20 nejlepších filmových momentů roku 2018  |  Tipy na film  |   |  1369 přečtení  |  10 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 20 nejlepších filmových momentů roku 2018

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 20 nejlepších filmových momentů roku 2018

Tipy na film  |  dnes 0:00  |  11

10 nejzásadnějších filmových vzletů a pádů v kariéře Willa Smithe

Will Smith se objevuje jak v zajímavých projektech, tak v totálně divných a neúspěšných filmech. Za svou kariéru zažil už dost vzletů a pádů a těžko předvídat, co z toho bude jeho příští projekt. Připomeňme si ty nejzásadnější obraty ve Smithově kariéře. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  3

Ženy v běhu a další novinky, které musíte vidět o víkendu

O víkendu nás má sice čekat překvapivě slušné počasí, které vybízí spíše k jednomu z posledních pěkných výletů ven. Pokud se však hodláte usadit před televizí alespoň večer, máme pro vás pár tipů, jak se úspěšně zabavit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  16

10 nejlepších a nejpřehlíženějších fantasy seriálů současnosti

Hra o trůny sice i měsíce po svém konci stále láká předplatitele HBO GO, nejen ze Západozemí je však živ fanoušek fantasy. Pokud fantaskním příběhům fandíte a nechcete dokola sjíždět příběhy Daenerys a Jona Snow, máme pro vás pár aktuálních žánrovek, které stojí za pozornost. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  15

30 nejlepších filmů, které aktuálně chybí na českém Netflixu

Po spuštění českého Netflixu se většina obsahu před zraky domácích fanoušků skryla, díky čemuž jsme přišli i o několik desítek nejlépe hodnocených filmů. Pojďme se podívat na třicítku těch vůbec nejlepších, které si aktuálně na domácí verzi webu nepustíme. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  1

15 nejlepších dětských filmů a seriálů na HBO GO

Potřebujete zabavit děti a nevíte, který dětský pořad, seriál či film jim pustit. Zkuste jeden z následujících tipů pro malé i odrostlejší děti na HBO GO a máte vystaráno. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist