FB pixel

Akční scény, které nás ohromily

HALO seskok v Mission: Impossible – Fallout

Ne že by finální honička ve vrtulnících, anebo pěstní souboj na útesu nebyly dostatečně epickými momenty. Na týmový seskok, během něhož se dvojka Cruise-Cavill špičkuje, málem umře a navíc rozjede celý zástup dramaticko-komediálních příčin a následků, ale prostě nemá.

Výbuch sopky v Jurský svět: Zánik říše

Nejvelkolepější moment druhého Jurského světa přichází paradoxně v polovině, když sopečné inferno spláchne z povrchu zemského Isla Nublar i s většinou dinosaurů na jeho půdě. Kdo nebrečel při pohledu na křičícího brachiosaura, ten nemá srdce.

Kuchyňská bitka v Upgrade

Akční sci-fi Upgrade patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního roku. Platí to především o samotné akci, která má tolik nápadů, že by si je mohla kdejaká produkce půjčovat a stejně by jich měla novinka Leigh Whannella přebytek. Mezi nejvýraznější momenty jasně patří kuchyňský střet, kdy se hrdina Grey nechá doslova řídit, načež zjistí, že díky moderním technologiím není žádné ořezávátko.

Vězeňská vzpoura v třetí sérii Daredevila

Netlixovská verze Daredevila proslula efektními jednozáběrovými rubanicemi v setmělých chodbách. Ani jedna z předchozích scén nás však nepřipravila na vězeňskou vzpouru, během níž se Matt Murdock nejen serve, ale ještě vyjedná důležité spojenectví. Epické až na kostní dřeň!

Policejní masakr v Hold the Dark

Mrazivý thriller Jeremy Saulniera zaujme především svým pomalým tempem, bezútěšností a důrazem na atmosféru. O to výraznější je pak nesmlouvavá přestřelka, kdy jediný muž s těžkým kulometem rozmetá většinu policejního sboru, než konečně skončí na podlaze stodoly.

Napínavé scény, které nás vystrašily

Kubrickovo Osvícení v Ready Player One

Jako by nestačilo, že je filmová adaptace Ready Player One narvaná popkulturními odkazy od první vteřiny. Steven Spielberg si prostě musel natočit velkolepou poctu Kubrickovu hororovému kultu, v němž si hrdinové filmu projdou všemi zákoutími Hotelu Overlook.

Smrt syna v úvodu Tichého místa

Dobrá expozice je základ. Důkazem budiž úvodní sekvence hororové pecky Johna Krasinskiho, která vám jasně ukáže, jak hrůzné následky mohou nastat, když dítěti dovolíte pípající hračku ve světě, kde každý hlučný krok znamená útok krvežíznivých monster.

Pátá epizoda Chilling Adventures of Sabrina

Možná je nefér vytáhnout hned celý díl, ale pátá epizoda nové, temnější Sabriny: Mladé čarodějnice dokáže tak krásně hnípat v osobních frustracích, exponovat postavy a zároveň fungovat samostatně v rámci celé první série, že jsme z ní šli prostě do kolen. Možná i proto, že nám připomněla nejlepší epizody Buffy: Přemožitelky upírů, o jejíž genialitě nehodláme polemizovat.

Charlie ztratí hlavu v Děsivém dědictví

Úmrtí dítěte není žádná legrace a už vůbec ne, pokud je brutální jako v případě mladého Charlieho, který se snaží tak zoufale nadechnout, až přijde vinou krajnicového sloupu o hlavu. Auvajs.

Odhalení dámy s ohnutým krkem v Haunting of Hill House

Brilantnost netlixovského hororu Haunting of Hill House spočívá v jeho kombinaci děsu a tragédie. Dokonalou ukázkou je pak scéna, kdy si Nell uvědomí, kdo je ve skutečnosti děsivá dáma s ohnutým krkem. Co následuje není pro slabé žaludky.

Hudební scény, které nás dojaly i rozezpívaly

První společný duet Shallow ve Zrodila se hvězda

Hudební hit Bradleyho Coopera má hned několik drtivých emocionálních momentů. Žádný se však nevyrovná chvíli, kdy se během písně Shallow váhající Lady Gaga konečně rozejde na pódium a během společného duetu ukáže všem, že má zlato v hrdle. Těžko uvěřit, že na zlomovou scénu měli tvůrci jen několik málo minut během koncertu Krise Kristoffersona.

Live Aid z Bohemian Rhapsody

Jako by nestačilo, že Bohemian Rhapsody doluje emoce z fanoušků Queenů napříč dvěma hodinami. Když v závěru dojde na doslovnou předělávku vystoupení na Live Aid, mají na krajíčku už doslova všichni. Kombinace dobových detailů, pulzujícího výkonu Rami Maleka a klouzavé kamery je prostě úchvatná.

Celé obsazení Mamma Mia 2 zpívá Super Trouper

Mamma Mia! Here We Go Again sice nedostane žádné filmové ceny, ale fanoušky tahle letní směsice romantiky a písniček od ABBA dokázala nabít extrémně pozitivní energií. Dokonalou kompilací dobré nálady je pak závěrečná píseň Super Trouper, kterou si jako jedinou užilo celé herecké obsazení, jež se zjevně bavilo víc než dobře.

Jenny Lind poprvé zpívá Never Enough v Největším Showmanovi

Vysněný projekt Hugh Jackmana o tom, že jsme si všichni rovni, má spoustu působivých hudebních čísel. Paradoxně nejpůsobivější je však to, v němž Jenny Lind v podání Rebeccy Ferguson zpívá Never Enough před vyprodaným sálem, který v tu chvíli prožívá zhruba miliardu emocí a my s ním. A ano, víme, že Showman měl premiéru už v roce 2017, ale na úplném konci a většina z nás ho viděla až letos.

Nejvtipnější scény, které nás rozesmály

Těžkotonážní soutěž krásy v Jsem božská

Komediantka Amy Schumer se za svou nadváhu rozhodně nestydí a její nová komedie Jsem božská je obřím pamfletem o tom, že bychom se neměli stydět za to, jací jsme, protože ani ostatní nemají zrovna instagramové životy. Pomineme-li dokonalost jakékoli scény s éterickou Michelle Williams, jasným vrcholem filmu je naprosto neuvěřitelná soutěž krásy, v níž Amy svými tanečními kreacemi a faldíky strhne celý sál na svou stranu.

Závěrečné titulky druhého Deadpoola

Žádný vtip druhého Deadpoola nedokáže trumfnout titulkovou smršť, v níž se Wade Wilson vydá za pomoci Cableova udělátka do minulosti a nekompromisně vyřeší všechny velké hříchy historie. Jako „Deadpoola“ z první Wolverinovy sólovky, nadšení Ryana Reynoldse ze scénáře Green Lanterna a (v rozšířené verzi) existenci Adolfa Hitlera.

Nejšílenější scény, které nechápeme

„Tito se usmažil“ v Noého Climaxu

Climax francouzského ďábla Gaspara Noého je pekelně tripovitou noční můrou, která je děsivá a místy i absurdně komická. Jako když zoufalá matka mlátí do zavřených dveří, za nimiž se její syn nechá zabít skříňkou s elektrickými rozvody, zatímco to zfetovaná postava jdoucí okolo okomentuje halekáním „Tito se usmažil“. Dobře, máme zvrácený smysl pro humor.

Nicolas Cage blázní v Mandy: Kult pomsty

Halucinogenní artové béčko Panose Cosmatose nemusí sednout každému, Nicolas Cage v něm ovšem opět překonává hranice svého filmového šílenství. A scéna, kdy propadá naprostému šílenství v bílých spoďárech a s flaškou chlastu v ruce, je jednoduše fascinují, ať už film milujete, anebo nenávidíte.

Scény, které se stanou klasikou

Úvodní jednozáběrovka z Outlaw King

Jak diváka snadno přesunout do nevlídného středověku plného bojů na meče, skládání slibů poslušnost a útoků katapultem? David Mackenzie vsadil na několikaminutovou sekvenci na jeden záběr, v níž představí všechny postavy, jejich konflikty a zakončí to slušivou explozí. Sanici zvedáme z podlahy ještě dnes.

Smrt Petera Parkera v Avengers: Infinity War

V závěru Infinity War odpraví Thanosova levačka valnou část milovaných superhrdinů. Snad žádná smrt ale nebolí tolik, jako když se Peter Parker loučí s Tony Starkem a doslova škemrá o život. Ještě že v Marvelu nikdo neumírá doopravdy a Spider-Man si to ve Far from Home rozdá na férovku s Mysteriem Jakea Gyllenhaala.

20 nejlepších filmových momentů roku 2018  |  Tipy na film  |   |  10 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 20 nejlepších filmových momentů roku 2018

Tipy na film  |  dnes 10:00  |  4

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina května je tady a zdá se, že nás po pár dnech veder čeká pořádně deštivý víkend. Netflix jako by to vytušil a přichystal si pořádnou seriálovo-filmovou nabídku. A konkurence také nespí! číst více

Tipy na film  |  včera 9:00  |  10

10 skvělých filmů na HBO, které jste určitě přehlédli a je to chyba

V záplavě velkofilmů se snadno ztratí film, ve kterém není každých 5 minut exploze a ani v něm nehraje žádná megahvězda s milionovým platem. Výjimkou není ani HBO, která nabízí řadu povedených a často skvělých snímků, které byste rozhodně neměli minout, přestože nejsou viditelné v hlavním menu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  78

To je nálož! Netflix do konce týdne přidá 10 parádních filmů a seriálů

My víme, že jsou venku tropická vedra a očividně to ví i Netflix. Ten totiž tahá z rukávu filmy a seriály, které nás nutí neopustit byt! číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  57

10 seriálových hitů na Netflixu: Které z nich budou pokračovat?

Netflix v posledních týdnech konečně vypustil do světa některé ze svých letošních předpokládaných hitů, které se okamžitě dostaly do nejsledovanější desítky. Přesto to na novou řadu stačit nemusí. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  35

11 největších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Druhý květnový víkend přináší pořádnou kupu nových filmů a seriálů ke sledování. Největší novinkou je bezpochyby komiksovka Jupiter's Legacy z dílny Marka Millara. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist