FB pixel
Zdroj:
The Alienist (Netflix) Zdroj: TMDB

The Alienist (Netflix)

Co si budeme povídat, kriminálky z doby, kdy se ještě neexistovaly počítače, analýzy a další moderní vyšetřovací metody a detektivové se museli jen spoléhat jen na svůj um a důvtip, tak takové kriminálky mají pořád něco do sebe. Sherlockovskou viktoriánskou Anglii tentokrát ale vyměníme za New York konce 19. století, kdy se spojí karikaturista z novin a psychiatr (z angličtiny přeložený Alienist), aby odhalili brutální chlapecké vraždy z ulice. Psychologie postav není sice tak propracovaná jako třeba v Temném případu, ani dynamika není tak strhující jako třeba v Zodiacovi, ale potěší luxusní výprava a spousta historických detailů.

Online na Netflix od 19. 4. 2018 , nové díly od 22. 10. 2020

Altered Carbon (Netflix) Zdroj: TMDB

Altered Carbon (Netflix)

V budoucnosti bude možné přenášet svoji mysl z těla do těla. Lidé tak budou moci žít prakticky věčně. Ale stejně jako každá technická novinka, i tady je velká šance pro zneužití. Hlavní hrdina pátrá ve futuristickém San Franciscu nejen po vrahovi muže, kterému tato chyba znemožnila žít v jiném těle, ale také po podezřele podobném tragickém okamžiku z vlastní minulosti. Altered Carbon je povinností pro fanoušky knižní předlohy (česky jako Půjčovna masaa intelektuálních sci-fi typu Blade Runner, komplikovaný a pomalý scénář s množstvím záhad bude ale pro popkornové sci-fi nadšence obtížně ukoukatelný.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 2. 2. 2018 , nové díly od 27. 2. 2020

Barry (HBO) Zdroj: TMDB

Barry (HBO)

Elitní zabiják je poslán do Hollywoodu, aby zde našel a vykonal svou poslední zakázku. Ale náhoda tomu chtěla, aby byl nucen na chvilku zaskočit na hereckou zkoušku. Co původně vypadalo jako dočasné maskování, se brzy stane pro duši unaveného zabijáka novým životním impulsem. Ano, bude z něj herec! Černá (a místy velmi brutální) komedie s fantastickým Billem Haderem patří mezi to nejlepší, co letošní seriálová tvorba nabídla a závislost na Barrym pro vás bude stoupat s každým dalším dílem.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 19. 5. 2021 , nové díly od 31. 3. 2019

Bodyguard (Netflix) Zdroj: TMDB

Bodyguard (Netflix)

Bývalý elitní voják zabrání na vlastní pěst atentátu teroristů ve vlaku. Za odměnu je povýšen do role osobního strážce britské ministryně, které ti samí teroristé vyhrožují smrtí. Mezi oběma brzy vznikne víc než jen pracovní pouto, celá záležitost se navíc brutálně zkomplikuje. Bodyguard je bez diskuze nejnapínavější seriál nejen tohoto roku, ale možná i pár posledních let. Pro fandy Ve jménu vlasti či 24 hodin povinnost, pro ostatní nervydrásající výlet, který i během pouhých šest dílů dokáže šokovat svými zvraty. V hlavní roli skvělý Richard “jsem Stark, kterého zabili na krvavé svatbě” Madden.

Online na Netflix (titulky) od 24. 10. 2018 , nové díly od 25. 10. 2018

Boj o moc (HBO) Zdroj: TMDB

Boj o moc (HBO)

Stárnoucí mediální magnát přemýšlí, komu ze svých nezdárných potomků svěří dohled na svým impériem. Všichni po roli mocného šéfa touží, ale sami tuší, že na něj nemají a že budou muset v ostrém boji jít do brutálních rodinných sporů. Ne, nelekejte se, tohle není Kmotr, spíše taková odlehčenějších varianta na Domek z karet, která více než na šokujících zvratech či násilí staví svou přednost na pečlivém scénáři a vynikajícím tempu. Kompletní herecký ansámbl by si zasloužil cenu za skupinovou roli roku.

Online na HBO (titulky) od 19. 6. 2021 , nové díly od 17. 10. 2021

Castle Rock (HBO) Zdroj: TMDB

Castle Rock (HBO)

A teď něco pro fanoušky Stephena Kinga. Seriál Castle Rock sice nevychází ze žádné konkrétní knihy slavného spisovatele, ale přímo naplněn odkazy na jeho díla či filmové adaptace jeho filmových děl. Ve věznici Shawshank je po smrti aktuálního ředitele objeven podivný muž, o kterém nikdo neví, ani jak se do vězení dostal, a to včetně jeho samotného. Jediné, co řekl, bylo jméno chlapce, který zmizel a poté se záhadně zase zjevil před dvaceti lety. V seriál Castle Rock najdete opravdu pořádnou dávku odkazů, ale pro nefanoušky to bude náročnější podívaná. Záhady se odhalují pomalu, děj příliš neodsýpá a pouze někteří z herců vás nadchnou.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 6. 6. 2021 , nové díly od 2. 8. 2018

Cobra Kai (YouTube) Zdroj: TMDB

Cobra Kai (YouTube)

Taky jste v původním Karate Kidovi stejně jako Barney Stinson v Jak jsem poznal vaši matku, fandili nikoli uťáplému Dannymu, ale drsňáckému Johnnymu? Jestli ano, všeho nechte a dejte si klidně na jeden zápřah deset půlhodinových dílů seriálu Cobra Kai, který na prvního Karate Kida po třiceti letech navazuje. Johnny byl sice kdysi možná sígr, ale teď skoro nemá práci, syna nevídá a pořád jen chlastá, ale tenhle mladý kluk odvedle, co dostává nakládačku od opravdových sígrů, by si zasloužil podpořit. A třeba sám dostane možnost, jak to vrátit i Dannymu. Skvělé napsané a odvyprávěné epizody jsou plné vážných i humorných situací a hlavně drsnou pěstí do obličeje všech zhýčkaných mileniálů.

Online na Netflix (titulky) od 28. 8. 2020 , nové díly od 31. 12. 2021

Čas čarodějnic (HBO) Zdroj: TMDB

Čas čarodějnic (HBO)

Především mladší divačky fantasy seriálů měly letos žně. Zatímco nová inkarnace Sabriny mohla být pro nejmladší možná až příliš brutální a další spin-off Upířích deníků a The Originals s názvem Odkaz, se až tak nepovedl, s knižní adaptací série od Deborah Harkness vládne velká spokojenost. Osmidílný britský seriál nám představí mladou knihovnici a občasnou čarodějku (!) Dianu, která bude s pomocí prastarého upíra odhalovat tajemství magického svitku. Předností seriálu, který by se mohl líbit i dalším cílovým skupinám, je především obsazení a nádherné britské lokace.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 10. 2018 , nové díly od 8. 1. 2021

Dabing Street (Česká televize) Zdroj: TMDB

Dabing Street (Česká televize)

Éra videokazet pomalu doznívá a malé dabingové studio začne řídit po čerstvě zesnulé legendě oboru jeho poněkud roztržitá manželka. Jak už to tak v komediích od Petra Zelenky bývá, čekejte spoustu absurdních situací, ve kterých se ocitnout sice snaživé, ale víceméně neschopné postavičky. Potěší několik dabingových vtípků pro zasvěcené či herecké výkony (především epizodní role Miroslava Krobota), ale přeci jen se nelze ubránit dojmu, že tým Dejvického divadla už natočil lepší věci (viz Čtvrtá hvězda).

Online na iVysílání (čeština) od 9. 1. 2018

Disenchantment (Netflix) Zdroj: TMDB

Disenchantment (Netflix)

Matt Groening je autorem takových klasik jako Simpsonovi nebo Futurama, proto byl jeho nový seriál pro Netflix očekáván s velkými nadějemi. Tuplem, když si vzal na mušku klasické pohádkové příběhy o princeznách, vílách, skřetech a dalších fantasy postavičkách. Hodnocení je spíše opatrné. Na jednu stranu tu je skvělý příběh uprchlé princezny, která raději dá přednost cestování s nadrženým elfem a malým démonem, než aby se provdala za muže, kterého nemiluje. Na druhou stranu jsou mezi černohumornými replikami a brutálními gagy větší pauzy, než by si fanoušci zasloužili.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 17. 8. 2018 , nové díly od 15. 1. 2021

The End of The F***ing World (Netflix) Zdroj: TMDB

The End of The F***ing World (Netflix)

Na první pohled by to mohlo působit jako klasická roadmovie, ve které se dvojice puberťáku odváže z rodičovského řetězu a uteče za svobodou. Ale to by mladá rebelka nesměla být ve skutečnosti zoufalou dívku hledající svého otce, a to by kluk nesměl být skrytým psychopatem, co by nejraději zabíjel. Tento seriál se svým nihilistickým názvem umně balancuje na hranici mezi černou komedií, puberťáckou revoltou, drsnou výpovědi o životě britské mládeže a klasickou romantikou. Je jedno, co si vyberete, ale klidné vás to rozhodně nenechá.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 5. 1. 2018 , nové díly od 8. 11. 2019

Everything Sucks! (Netflix) Zdroj: TMDB

Everything Sucks! (Netflix)

Když je vám 13, nová škola vám nesedne, rodiče vám už dávno nerozumí a líbí se vám spolužačka, je jenom jedna možnost, co udělat. Natočit studentský film a všechny tak ohromit. Everythings Sucks je nejen luxusně nostalgickou vzpomínkou na raná 90. léta, kdy frčely dlouhé roztrhané džíny, Ace of Base a walkmeny, ale také překvapivě zralou sondou do duší čerstvých puberťáků. Mezi herci je to jeden herecký talent vedle druhého a velká škoda, že se Netflix rozhodl v seriálu nepokračovat.

Online na Netflix od 16. 2. 2018

Geniální přítelkyně (HBO) Zdroj: TMDB

Geniální přítelkyně (HBO)

První italský seriál čistě v produkci HBO si zamilují všichni, kdo touží po atmosféře rozpálených a hlučných italských ulic, nejlépe takových, kde se čas už několik let nehýbe. Přesně sem nás totiž přenese děj adaptace první z celkem čtyřdílné série Neapolská sága, ve které sledujeme přátelství a posléze i rivalitu dvojice mladých dívek právě z Neapole. Ale jak sami uvidíte, vyrůstat na ulicích, kde úřaduje mafie a ani doma se nejde pro ránu nejde daleko, není tak idylické. I když se seriál často odehrává na pozadí menších či větších násilních událostí, v centru stojí citlivý a komorní příběh dvou kamarádek, které se postavily většině.

Online na HBO (titulky), iVysílání (dabing) od 19. 11. 2018

Hasičárna Telecí (Stream) Zdroj: TMDB

Hasičárna Telecí (Stream)

Seznam si nechal po velkém třesku utéct hodně talentu do konkurečního Mall.TV a jeho tvorba tak po nabitých letech nabrala letos mírnějšího tempa. Vlastně jediným seriálem, který stojí za to zmínit, je Hasičárna Telecí. Sympatická sonda do života jedné vesnické hasičské brigády, kterou vede Bolek Polívka, v sobě kombinuje buranství ala Hoří, má panenko i sympatické postavy z nedávného Okresního přebor. Kvalita stoupá s každým dílem.

Online na Stream (čeština) od 15. 9. 2018

The Haunting of Hill House (Netflix) Zdroj: TMDB

The Haunting of Hill House (Netflix)

Když byla pětice sourozenců ještě malá, došlo v domě, kde trávili léto, k tragické události. Jako dospělí se nyní musí vypořádat s tím, že minulost s nimi ještě neskončila a musí se do domu, který evidentně je prokletý, dříve nebo později vrátit. The Haunting of Hill House nabízí jeden z nejstrašidelnějších zážitků posledních let, a to i v porovnání s populárními filmy jako Děsivé dědictví. Atmosféra je tak tíživá, strašidelné okamžiky jsou tak působivé, lekačky jsou ještě silnější než dokážete snést a zvraty jsou tak šokující, že nemáte šanci je předvídat a budete chtít seriál dokoukat co nejdříve. Ve výsledku je je třeba říct, že i přes svůj hororový námět je seriál hlavně kvalitní rodinné drama.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 12. 10. 2018

Homecoming (Amazon) Zdroj: TMDB

Homecoming (Amazon)

Julia Roberts se po delší odmlce vrací, a poprvé ve velké roli v seriálu. Jako bývalá zaměstnankyně centra pro válečné veterány je nucena po letech předstoupit před vyšetřovací komisi a povědět o všem, co se kdysi v centru dělo. A nebyly to vždycky jen hrůzy z války, které veterány doprovázely. Homecoming zarezonoval v Americe především tím, jakého citlivého tématu se dotkl, na hrůzy z války i problémy po návratu zatím nikdo nedokázal najít uspokojivé řešení. Pro neznalé podobného tématu může být seriál až šokující, ale není třeba se bát hororového stylu, Homecoming je především kriminálním dramatem s cílem odhalit konkrétné pachatele.

Online na Amazon Prime Video (titulky) (dabing) od 29. 4. 2020 , nové díly od 22. 5. 2020

Chilling Adventures of Sabrina (Netflix) Zdroj: TMDB

Chilling Adventures of Sabrina (Netflix)

Pamatujete na neškodný televizní seriál z 90. let o mladé holce, která se učila čarodějnicí a měla černého kocoura? Tak na něj zase rychle zapomeňte, protože nové zpracování komiksu z dílny Archie Comics rozhodně není bezstarostnou podívanou pro dospívající dívky. Sice vypráví o mladé Sabrině, která se připravuje na svůj zasvěcovací čarodějnický rituál, ale realita okolo ní je opravdu pořádně strašidelná, a když se v ní umírá, cáká přitom hodně krve. Ano, tohle by mohlo být moc i pro fanoušky Harryho Pottera, nicméně takový je komiks a znalci mohou být spokojeni. A kdo nezná, sympatickou Sabrinu by si měl přes prvotní předsudky dopřát aspoň na pár dílů.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 26. 10. 2018 , nové díly od 31. 12. 2020

Jack Ryan (Amazon) Zdroj: TMDB

Jack Ryan (Amazon)

Žádný jiný seriál letos nebyl výpravnější. Amazon nešetřil a knižního hrdinu Jacka Ryana po několika filmových adaptacích nechal i přes malou televizní obrazovku cestovat do mnoha vzdálených a exotických krajin. Ono taky zabránit teroristickému útoku nejde od klávesnice počítače, sám Jack Ryan (sympatický John Krasinski) by o tom mohl vyprávět, ale tohle má skoro parametry velkofilmu. Zápletka je ovšem trochu slabší a nesnese srovnání s nervy drásající peckou letošního roku jménem Bodyguard ani není tak propracovaná jako třeba u The Looming Tower, ale jako důvod si pořídit obrovskou telku a otestovat možnosti 4K rozlišení vaší televize, nemáte lepší seriál.

Online na Amazon Prime Video (titulky) (dabing) od 24. 1. 2020

The Kominsky Method (Netflix) Zdroj: TMDB

The Kominsky Method (Netflix)

Bývalá hollywoodská hvězda (Michael Douglas) už má to nejlepší za sebou a dělá hereckého kouče. Mladými milenkami a pravidelnými dávkami Jacka Danielse by chtěl své mládí ještě pár let udržet, ale prostata, herecká konkurence i trable největšího přítele (Alan Arkin) mu ukazují, že legrace už dlouho nevydrží. Hořkosladká two-men show je určena všem, kdo se dokáží zasmát všem stařeckým vtipům, vědí o Hollywoodu trochu víc než jen co se dočtou v bulváru a málem už zapomněli, že Michael Douglas žije. Ale nebojte se, bude se končit s úsměvem.

Online na Netflix (titulky) od 16. 11. 2018 , nové díly od 28. 5. 2021

The Looming Tower (Amazon) Zdroj: TMDB

The Looming Tower (Amazon)

Filmů a seriálu o 11. září a jeho důsledcích už bylo natočeno dost. Ale co vlastně tragickému teroristickému činu předcházelo? Sledujeme příběh mapující narůstající teroristickou vlnu od počátku 90. let přes útoky na ambasády USA až po samotné 11. září. Ve středu stojí americké agentury FBI a CIA, jejichž soupeření, nebo spíše nekomunikace a byrokracie, způsobilo, že teroristé nedokázali být identifikováni včas. Nebojte se dokumentárního příběhu, 10 dílů je strhujících od první do poslední minuty. A navíc tu jsou skvělí herci - Tahar Rahim nebo Jeff Daniels.

Online na Amazon Prime Video (titulky) od 3. 5. 2018

Maniac (Netflix) Zdroj: TMDB

Maniac (Netflix)

WTF je asi jediné citoslovce, která budete schopni během sledování Maniaca ze sebe dostat. Protože něco tak šíleného se v seriálech obvykle neobjevuje, a to včetně Twin Peaks nebo Království. Jonah Hill a Emma Stone si zahráli pacienty psychiatrického experimentu, ve kterém futurustická instituace pro léčení používá virtuální manipulaci s minulými vzpomínkami i aktuálními touhami. Cary Joji Fukunaga (první Temný případ, horor To) nás přenese do snových světů, před kterými se měli obdivně sklonit i šílenci typu Michel Gondry nebo Guillermo Del Toro a dočkáte se v něm Pána prstenů ještě dávno před tím, než znovu oživí Amazon.

Online na Netflix (titulky) od 21. 9. 2018

 Na mušce (HBO) Zdroj: TMDB

Na mušce (HBO)

Jak by to vypadalo, kdybychom sledovali klasický souboj policie vs zabiják nikoli jen pohledem jedné strany, ale naprosto vyrovnaným a nestranným pohledem do obou táborů? Co ale seriálové drama Na mušce kromě propracovaných postav potěší je především zásoba nečekaných zvratů, černého humoru a dialogů ostrých jako břitva. Jestli vás už klasická honička na policajty a lumpy nudí, hlavně když jsou oba dva muži, zkuste Na mušce, který je hereckým koncertem dvou hereček - Sandry Oh Jodie Comer.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 18. 4. 2018 , nové díly od 12. 4. 2020

Narcos: Mexiko (Netflix) Zdroj: TMDB

Narcos: Mexiko (Netflix)

Teoreticky vzato, není Narcos úplně nový seriálový brand, ale vzhledem k tomu, že příběh Pabla Escobara a jeho následovníků v kolumbijském drogovém kartelu se už objektivně vyčerpal, bylo nutné přijít s dalším příběhem inspirovaným skutečnými drogovými gangy. Z jižní Ameriky se proto přesouváme do Mexika, konkrétně do oblasti, kde řádil v 80. letech nechvalně známý gang z Guadalajary. Čerstvý vítr seriálu prospěl, potěší nejen perfektní obsazení (Diego Luna a Michael Peňa), ale také dravější tempo a přítomnost všech dalších fines, na který si fanoušci Narcos zvykli - napjaté vztahy, plno krve a silné příběhy. Jestli jste sledovali o něco starší mexický seriál El Chapo, budete poznávat vybrané postavy a příběhy.

Online na Netflix (titulky), Prima Videopůjčovna (dabing) od 16. 11. 2018 , nové díly od 5. 11. 2021

Ostré předměty (HBO) Zdroj: TMDB

Ostré předměty (HBO)

Máte rádi seriály, kde se nic moc neděje, ale pod povrchem někde bublá nějaká ošklivá událost z minulosti hlavních postav a teprve na samotném konci se dozvíte šokující odhalení? Tak přesně takové jsou Ostré předměty, minisérie na motivy stejnojmenné knihy Gillian Flynn. Ale další pečlivě vystavěnou Zmizelou nečekejte, dlouhé desítky minut budete sledovat jen pomalé odhalování dávného tajemství, zatímco postavy se bezcílně opíjejí a povídají si s ostatními. Pro učitou skupinu diváku to může být známka kvality, ale zatímco relativně podobné Sedmilhářky sázely hlavně na tempo a další silné ženské drama, Příběh služebnice, je postavené na šokujících scénách, Ostrým předmětům zbývá jen skvělé herečky - Patricia Clarkson a Amy Adams.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 10. 2018 , nové díly od 8. 7. 2018

Patrick Melrose (HBO) Zdroj: TMDB

Patrick Melrose (HBO)

Benedict Cumberbatch jako zhýralý feťák, co si hojí otcovské trauma? Ano, už je to tak. Pětidílná britská série ukazuje jeho Patricka Melrose, jak se ještě zapíchnutou jehlou v paži a napůl v rauši dozvídá o úmrtí svého otce. V průběhu několika let sledujeme nejen jeho boji se závislostí a jak ovlivňuje život lidí okolo něj, ale především postupně odkrýváme trauma z jeho dětství pod dohledem násilného otce (Hugo Weaving) a apatické matky (Jennifer Jason Leigh). Podobně jako Ostré předměty je Patrick Melrose především pro milovníky depresivních dramat o nevyřčených problémech z minulosti.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), Horizon GO od 1. 2. 2021 , nové díly od 14. 5. 2018

Rédl (Česká televize) Zdroj: TMDB

Rédl (Česká televize)

Česká televize se stává expertem na kvalitní kousky natočené na motivy skutečných událostí. Letos bodovala hlavně dvojicí televizních filmů Metanol a Dukla 61, seriál Rédl má na rozdíl od této dvojice sice reálný poklad a vybrané souvislosti, ale samotný příběh je fiktivní. Je konec roku 1992 a vojenský prokurátor Rédl, vyšetřující soudní případ bývalého šéfa StB Lorence (zde jako Ference), objevuje náhodou podivné souvislosti v případě stahování sovětských vojsk z právě rozdělujícího se Československa. V hlavní roli se zaskvěl Ondřej Sokol, režisér Jan Hřebejk umně evokuje pětadvacet let starou atmosféru, ale co vás udrží na sedačce všechny čtyři díly, je vynikající scénář, pod kterým je podepsán slovenský autor Miro Šifra. Kdo viděl Rudého kapitána, může se těšit na další napínavý thriller.

Není nikde online

The Terror (AMC) Zdroj: TMDB

The Terror (AMC)

Když si otevřete Wikipedii, dozvíte se, že dvojice lodí Terror a Erebus chtěla v roce 1845 objevit severozápadní cestu z Atlantiku do Tichého oceánu. A že se jim to nepodařilo, protože posádku vyčerpal mráz, kurděje a další nepříjemnosti dlouhé polární plavby. Jenže tohle není výprava do historie. Seriál vychází ze stejnojmenné knížky Dana Simmonse, která do celé výpravy ještě namontovala trochu toho nadpřirozena, takže místo nudného dějepisu tu máte takovou seriálovou variaci na Vetřelce. Terror skvěle buduje napětí a dokáže šokovat nejen polárním monstrem, ale také šílenstvím hlavních postav. Luxus.

Online na Amazon Prime Video (titulky) od 9. 8. 2021 , nové díly od 5. 2. 2019

Útěk z vězení v Dannemoře Zdroj: TMDB

Útěk z vězení v Dannemoře

Nejlepší a často i nejšílenější příběhy píše sám život a tohle je jednoznačný důkaz. V roce 2015 utekla z vězení ve státě New York dvojice mužů a to prokopaným tunelem, za který by se nemusel stydět ani Andy Dufresne ve Vykoupení z věznice Shawshank. Jak se později ukázalo, zvládli to nejen s pomocí nářadí, ale také jedné z dozorkyň, se kterou oba dva měli poměr. Jedno z nejrozsáhlejších pátrání novodobé americké historie si vzal filmově na starost překvapivě Ben Stiller (Walter Mitty), ústřední svéráznou trojici (Benicio Del Toro, Paul Dano, Patricia Arquette) i jejich pronásledovatele režíruje ovšem s lehkostí a zároveň patřičně dobře vybudovaným napětím.

Není nikde online

Vzteklina (Česká televize) Zdroj: TMDB

Vzteklina (Česká televize)

Podobně jako před dvěma lety Pustina, i Vzteklina v sobě spojuje záhadný případ a podivné vztahy v zapadlé vesnici. Na počátku Vztekliny uvidíme dvě mrtvá těla, jednoho přeživšího a podle všeho jasný motiv napadení vzteklým zvířetem. Přivolaný specialista (Kryštof Hádek) objevují stejně jako mnoho dalších, že nejen sovy, ale i otrávené lišky nejsou tím, čím se zdají být a v šestidílném minisérii sledujeme jeho občas nešikovné, ale odhodlané pátrání. Vzteklina také zaujme profesionálním skoro až filmovým zpracováním a potvrzuje, že v žánru kriminálek se aktuálně ty nejlepší věci řeší nikoli ve velkých filmech, ale na televizní obrazovce.

Online na iVysílání (čeština) od 10. 1. 2018

Who is America? (HBO) Zdroj: TMDB

Who is America? (HBO)

Když britský komik Sacha Baron Cohen svými důmyslnými převleky za fiktivní hlupáky jako Ali G, Borat nebo Bruno úspěšně napálil desítky skutečných slavných postav současnosti, bylo jen otázkou času, než se jeho humor okouká. Cohen si vybral dlouhou pauzu, aby se letos opět vrátil se snahou odhalit před kamerou hloupé čí šílené reakce slavných osobností. V seriálu Who is America hned ve čtyřech postavách překvapivě dál úspěšně potápí americké politiky i běžné americké občany a ukazuje tak světu, co jsou schopni občas lidé za vybraných okolností vymyslet. V aktuální době plné fake news, Donalda Trumpa a babišových pohádek o penězích už sice jednotlivé výroky nemají takovou sílu, ale to neznamená, že by se u nich nedalo zlomyslně smát.

Není nikde online

30 nejlepších nových seriálů za rok 2018  |  Tipy na film  |   |  25 líbí se  |  2 komentáře

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako 30 nejlepších nových seriálů za rok 2018

Tipy na film  |  před 2 dny  |  30

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny  |  2

Rychlé hlášení: 6 skvělých filmů zítra zmizí z Netflixu

Neuběhlo ani pár dní a z Netflixu se chystá odejít dalších několik výtečných filmů. A téhle šestice bude opravdu škoda. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  28

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Ještě než se za měsíc dočká premiéry druhá řada Zaklínače, zkouší své štěstí Amazon s fantasy ságou Kolo času. Netflix i HBO ale kontrují rovněž velkými tituly. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny  |  476

30 nejnovějších filmů na Netflixu s českým dabingem

Netflix nadále rozšiřuje svou nabídku filmových titulů v naší mateřštině. A to nejen u svých původních snímků, ale i u licencí od hollywoodských studií. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist