FB pixel

Hannah-John Kamen

Hannah John-Kamen

Jako první musíme zmínit herečku, která po úspěších na seriálovém poli (Killjoys či The Tunnel) konečně prorazila i ve filmech. Letos se objevila ve třech blockbusterech a zanechala velice dobrý dojem. Nejprve ztvárnila Sofii v adaptaci videohry Tomb Raider, následně zaujala jako pobočnice zlotřilého padoucha Sorrenta ve Spielbergově Ready Player One: Hra začíná a největší i nejvýznamnější part sehrála v komiksovce Ant-Man a Wasp, ve které v roli hlavní antagonistky Ghost představila nový prototyp marvelovských záporáků. Hannah zatím nemá naplnánované žádné nové projekty, rozhodně však svou filmovou kariéru zahájila více než slušně.

Letitia Wright

Letitia Wright

I když se podle Britské akademie zařadila mezi nejslibnější nováčky už v roce 2016, pořádný kariérní průlom se jí povedl až letos. Role Shuri, wakandské princezny v Marvel Cinematic Universe filmech jako Black Panther a Avengers: Infinity War, jí přinesla popularitu a Letitia už nyní patří mezi marvelovské stálice, přičemž svou roli si zopakuje i v chystaném Avengers: Endgame. Vedle Marvelu se letos objevila i v thrilleru Cizinec ve vlaku a sci-fi Ready Player One: Hra začíná. Guayanskou rodačku pak brzy uvidíme i v chystané sci-fi Hold Back the Stars.

Winston Duke

Winston Duke

Patrně nejznámější současný rodák z malé ostrovní země Trinidad a Tobago se v minulých letech ukázal v seriálech Lovci zločinců a Taková moderní rodinka, pořádnou rolí pro něj byl až M'Baku, král Jabarianů ve filmu Black Panther. Tato role mu otevřela dveře do světa velkých filmů a kromě jejího reprízování v týmovkách Infinity War a Endgame jej brzy uvidíme v Peeleově hororu Us, kde se znovu sejde s panteří kolegyní Lupitou Nyong'o.

Jorge Lendeborg Jr.

Jorge Lendeborg Jr.

Po menších rolích ve Spider-Man: Homecoming a Medvědu Brigsbym se mladý a nadějný herec z Dominikánské republiky letos skvěle zapsal filmem Já, Simon, který vypráví o problémech mladého gaye, v němž ztvárnil jednoho z nejbližších přátel hlavního hrdiny. Nyní v kinech září jako společník hrdinky Charlie v novém transformeřím spektáklu Bumblebee.

Zazie Beetz

Zazie Beetz

I když ve třech sezónách bavila diváky jako Van v úspěšném a oceňovaném seriálu Atlanta, velké filmové role se jí vyhýbaly. Loni se sice mihla v thrilleru Geostorm: Globální nebezpečí, ten však nepatřil mezi kdovíjaké hity. Rok 2018 jí však přihrál roli mutantky Domino ve filmu Deadpool 2, která ze Zazie udělala hvězdu takřka přes noc. V září se následně ukázala v komediální fantasy kriminálce Slice a následně přeběhla od Marvelu k DC, přičemž v prvním snímku labelu DC Black Joker ztvární svobodnou matku Sophie Dumond, jež bude pro zrod gothamského prince zločinu velice důležitá.

Rohan Chand

Rohan Chand

I když se už v několika snímcích objevil (Jumanji: Vítejte v džungli!, Jack a Jill), pořádnou hlavní roli získal až letos. A to ne ledajakou. Zahrál si totiž jednu z nejpopulárnějších literárních postav vůbec, Kiplingova Mauglího. V Serkisově adaptaci Knihy džunglí podal velice přesvědčivý výkon a zaujal nakonec mnohem více, než kolega Neel Sethi ve Favrerauově snímku z roku 2016. Doufejme, že se Chand na plátně bude objevovat poněkud časteji, než zmíněný Sethi, který od svého výletu do džungle v žádném filmu nehrál.

Yahya Abdul-Mateen II

Yahya Abdul-Mateen II

Svou kariéru pořádně rozjel až loni a ukázal se ve filmech Pobřežní hlídka a Největší showman. Následně neuspěl při castingu filmu Solo: Star Wars Story a v boji o roli Landa Calrissiana se musil sklonit před Donaldem Gloverem. I když nezískal místo v jedné frančíze, James Wan jej obsadil do svého komiksového debutu Aquaman, ve kterém Yahya ztvárnil padoucha Black Mantu. Brzy jej pak uvidíme v seriálové verzi komiksové legendy Watchmen a doplní Winstona Dukea v hororu Us.

Erin Kellyman

Erin Kellyman

Role ve Star Wars buď kariéru herce nakopnou, jako tomu bylo v případě Harrisona Forda, druhou možností je však následný úpadek, o kterém ví své Hayden Christensen. Jaký osud potká mladou nadějnou herečku Erin Kellyman zatím nevíme, svou rolí Enfys Nest ve vesmírné kovbojce Solo: Star Wars Story si však řekla o pozornost, proto nebylo divu, když se posléze objevila i v nové seriálové adaptaci Bídníků, kde ztvárnila Éponine Thénardier. Schválně, kam se v budoucnu ještě dostane.

Henry Golding

Henry Golding

Jednou z letošních nejúspěšnějších komedií byl snímek Crazy Rich Asians, ve které zazářil malajský herec Henry Golding, který donedávna působil jako moderátor různých pořadů a o herecké kariéře nechtěl ani slyšet. Jeho působivý debut v úspěšné komedii, ve které ztvárnil Nicka Younga, jej vynesl na vrchol popularity a povedla se mu rovněž dramatická Nebezpečná laskavost, kde zazářil po boku Blake Lively a Anny Kendrick. Nyní pod režijním vedením Paula Feiga natáčí snímek Last Christmas, ve kterém jej doplní Emilia Clarke a Emma Thompson.

Yalitza Aparicio

Yalitza Aparicio

Cuaronův osobní snímek Roma, který vypráví o mladé služebné ve středostavovské mexické rodině, zaujal kritiky po celém světě a zabojuje si i o Zlaté glóby. Z jeho obsazení, které se skládalo víceméně z novíčků, vybíráme Yalitzu Aparicio, představitelku hlavní role Cleo. Zda se ale indiánská herečka bude řemeslu věnovat i nadále zatím není známo.

10 největších hereckých objevů v roce 2018  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  329 přečtení  |  5 líbí se  |  1 komentář

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.

Komentáře k článku 10 největších hereckých objevů v roce 2018

Další články jako 10 největších hereckých objevů v roce 2018

Tipy na film  |  před 5 dny  |  3

Dostala vás Favoritka? Známe 10 historických filmů, které budete milovat

Favoritka okouzluje nejen diváky, ale zabodovala i na britských filmových cenách, kde proměnila rovných 7 nominací a ovládla tak udílení. Ale režisér Lanthimos není první, kdo se rozhodl s historií naložit po svém. Podívejte se na 10 filmů, které mají k Favoritce blíž, než se na první pohled zdá. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  44

10 nových seriálů, ke kterým Netflix konečně přidává české titulky

Netflix se v posledních týdnech konečně probudil ze zimního spánku a začal ve slušném tempu dávat titulky i ke svým původním seriálům. Konečně si tak můžete vychutnat i pecky k největším trhákům posledních měsíců. A zdá se, že nás čekají ještě lepší časy. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  62

10 dalších seriálů od tvůrců aktuální pecky Most!

Televizní seriál Most! si v posledních týdnech podmanil diváky a znovu prokázal, že nejlepší komediální seriály u nás vždy nachystá sehraná dvojice Petr Kolečko a Jan Prušinovský. Pojďme si připomenout jejich dřívější spolupráci a podívejme se i, co oba dva muži dokázali sami za sebe. číst více

Tipy na film  |  před 10 dny  |  14

7 nových dokumentů na Netflixu, které musíte vidět

Ačkoli Netflix v poslední době slízává smetanu především za svou hranou tvorbu, i v dokumentech si streamovací gigant vede nadmíru dobře. Vy si díky tomu můžete užít vrstevnaté portréty masových vrahů, komicky nepovedených hudebních festivalů či krušné chvíle celebrit a náboženských kultů. číst více

Tipy na film  |  před 13 dny  |  7

10 nejbizarnějších reality show na Netflixu

Netflix nejsou jen původní filmy, profláknuté seriály a katalogovky. Pokud večer občas projíždíte netflixovskou nabídku, je šance, že už jste narazili na nejednu reality show nebo pořad, o jehož existenci jste doteď netušili, a který vypadá zajímavě. Nebo divně. Nebo tak nějak obojí dohromady. A my jsme přesně takových našli rovnou desítku. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist