FB pixel TP pixel
20 nejlepších filmů podle počítačových her © TMDB

20 nejlepších filmů podle počítačových her

Mezi novinkami tohoto týdne najdeme i filmovou adaptaci slavné počítačové hry Assassins Creed. Dlouho očekávaný film měl zlomit prokletí podobných adaptací a stát se prvním opravdu povedeným filmem podle videohry, ale bohužel se tak nestalo a zařadil se tak mezi další průměrné kousky, kterých Hollywood vyprodukoval za posledních dvacet let dost. Které to byly?

28. 4. 2017 0:00 | Filmové novinky
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Oscar 2017 - Nejvíc bral La La Land
Oscar 2017 - Nejvíc bral La La Land
27.02.2017 | Filmové novinky

Nejvíce sošek z právě rozdaných Cen Akademie si dle očekávaní odnesl muzikál La La Land, i když mu ale unikla nejcennější cena - pro nejlepší filmy. Tu si po nemalých zmatcích nakonec odneslo spolu s dalšími dvěma soškami drama Moonlight, dostalo se i na Místo u moře či Ploty. Technické kategorie pro sebe zabraly Hackaw Ridge, Příchozí či Fantastická zvířata.

Další nová česká půjčovna Filmpopular
Další nová česká půjčovna Filmpopular
09.02.2017 | Filmové novinky

Československá filmová společnost, stojící za televizními kanály CS film, Kino svět nebo CS mini či rádia Praha nebo Dechovka spustila včera také svojí internetovou půjčovnu.

Nejhorší filmy roku? Zoolander 2 a Batman v Superman
Nejhorší filmy roku? Zoolander 2 a Batman v Superman
23.01.2017 | Filmové novinky

Stejně jako každý rok před Oscary, i letos tu máme nominace na nechvalně známé ceny pro nejhorší filmy. Nejvíce šancí urvat Zlatou maliny má druhý díl Zoolandera nebo Batman v Superman, dostalo se hojně ale i na druhý Den nezávislosti, Bohové Egypta nebo Děda je lotr.

Nominace na Ceny české filmové kritiky
Nominace na Ceny české filmové kritiky
02.01.2017 | Filmové novinky

Podobně jako v zahraničí je protiváhou Oscarů udílení Zlatých Glóbů, tak i v Česku vyhlašují kritici a filmoví novináři své nejlepší filmy dříve než nastoupí porota Českého lva. Máme pro vás nominace na hlavních devět cen, kterým vévodí film Já, Olga Hepnarová. Vítězové budou vyhlášeni 28.1.2017.