FB pixel TP pixel
72 nejlepších filmů o druhé světové válce © TMDB

72 nejlepších filmů o druhé světové válce

Dnes je to přesně 72 let, kdy skončila druhá světová válka. Jedno z nejhrůznějších období moderní lidské historie je často tématem filmů, kteří se vrací k nejslavnějším bitvám, nejhrůznějším prožitkům či malým příběhům obyčejných lidí. Amerických, českých, ale i ruských a německých filmů je aktuálně online pořádná dávka, vybrali jsme tu šedesátku nejlepších.

8. 5. 2017 0:00 | Filmové novinky
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
15 nejlepších filmů o hokeji
15 nejlepších filmů o hokeji
05.05.2017 | Filmové novinky

Dnes startuje hokejové mistrovství světa a Češi tak budou moci opět na doufejme celé dva týdny oddat své velké sportovní vášni. Pokud máte rádi hokej i filmy, určitě byste rádi svoje dvě záliby spojily. Jaké nejlepší filmy o hokeji vznikly? Moc jich bohužel nebylo, ale přesto se nám podařilo dát dohromady alespoň 15 těch nejdůležitějších.

Nejllepší filmy Marvelu
Nejllepší filmy Marvelu
04.05.2017 | Filmové novinky

Do kin dnes vstupuje druhý díl Strážců Galaxie, další z řady filmů pod značkou Marvel. Který z nich je nejlepší? Jaký je rozdíl mezi Marvel a Marvel Cinematic Universe? V jakém pořadí si ji máte pustit? Kdy uvidíme další díly? Nabízíme odpovědi na nejčastější otázky.

Filmy o čarodějnicích
Filmy o čarodějnicích
30.04.2017 | Filmové novinky

Dnes se u nás slaví pálení čarodějnic. Pokud nemáte náladu se vydat ven a bavit se u zapáleného ohně, můžete si užít čarodějnice jinak a pustit si tématický film. Filmů o čarodějnic vznikla pěkná řada a je jen na vás, zda zvolíte čistokrevný horor, pohádkovou fantasy nebo komedii.

20 nejlepších filmů podle počítačových her
20 nejlepších filmů podle počítačových her
28.04.2017 | Filmové novinky

Mezi novinkami tohoto týdne najdeme i filmovou adaptaci slavné počítačové hry Assassins Creed. Dlouho očekávaný film měl zlomit prokletí podobných adaptací a stát se prvním opravdu povedeným filmem podle videohry, ale bohužel se tak nestalo a zařadil se tak mezi další průměrné kousky, kterých Hollywood vyprodukoval za posledních dvacet let dost. Které to byly?