FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes Zdroj: TMDB

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

V 70. letech byla představa masového vraha poměrně jasná. Od pohledu výstřední, umaštěný zevlák s podivným tikem, k němuž by se soudný člověk nepřiblížil ani na deset metrů. Jaké překvapení bylo pro tehdejší společnost, když policie zatkla a obvinila z několikanásobné vraždy charismatického štramáka Teda Bundyho. Bundy byl asi poslední člověk na světě, jehož byste tipovali na znásilňování mrtvol obětí a umlacování nebohých ženštin páčidlem. Jeho charisma bylo natolik silné, že ani v průběhu soudních líčení řada žen nevěřila, že odporné skutky opravdu spáchal. Neuvěřitelný příběh jednoho z nejvýraznějších masových vrahů americké historie obšírně zpracoval dokumentarista Joe Berlinger, jenž napříč čtyřmi epizodami dokumentuje Bundyho činy, osobnost, rodinné zázemí a v neposlední řadě i jeho úprky z vězení a cestu k elektrickému křeslu. Jedná se o nesmírně opojnou a zevrubnou dokumentární práci, jíž byste si měli střelit do bulv nejen pokud se těšíte na celovečerní hranou verzi se Zacem Efronem, Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, jíž nedávno chválili kritici na festivalu Sundance a Netflix ji aktuálně koupil za macatých 9 miliónů dolarů. Berlinger, který režíroval jak Bundyho dokument, tak hranou verzi, zkrátka rešerši neodfláknul.

Online na Netflix (titulky) od 24. 1. 2019

Fyre: The Greatest Party That Never Happened Zdroj: TMDB

Fyre: The Greatest Party That Never Happened

Pokud jste před dvěma lety nebyli na okružní cestě po Marsu, museli jste zaregistroval kauzu okolo hudebního festivalu Fyre, který skrze sílu instagramových influencerů donutil tisíce lidí ke koupi předražených vstupenek do bahamského ráje, aby zde následně zjistili, že je žádný luxus plný úžasného jídla, skvělých kapel a lascivně se kroutících modelek nečeká. Chris Smith, režisér výtečného předloňského dokumentu o vztahu Jima Carreyho a Andy Kauffmana, Jim and Andy: The Great Beyond, rekapituluje události předcházející jednomu z největších podvodů nedávné historie, přičemž díky unikátním záběrům ze zákulisí nahlíží pod pokličku jak samotných organizátorů, kteří kombinovali neschopnost se sklony k podvodům, tak moci sociálních sítí, které dokázaly pomocí osvědčených taktik prodat vyfabulovaný a v zásadě nerealizovatelných produkt takovému davu lidí, že nad tím zůstává rozum stát. Budete se smát historkám o nutnosti orálního sexu pro zisk vody Evian, bude vám líto všech podvedených pracovníků, hlavně se ale budete dobře bavit na účet všech naivních mileniálů, kteří při objevení polorozpadlého stanoviště místo festivalu roku málem dostali infarkt. A kdyby vám to nestačilo, streamovací služba Hulu nabízí i alternativní dokument Fyre Fraud, jenž netflixovský film velmi dobře doplňuje.

Online na Netflix (titulky) od 19. 1. 2019

Sunderland 'Til I Die Zdroj: TMDB

Sunderland 'Til I Die

Pro malé dělnické město Sunderland je fotbal v podstatě náboženstvím. Nezáleží na tom, jestli je vám pět, dvacet nebo padesát let, jakmile se hraje zápas, vyrážíte se sousedy do místního svatostánku, koupíte si buřta a pivo a fandíte, dokud vám stačí hlasivky. Bohužel pro místní fanoušky, Sunderland před pár lety vypadl ze slavné Premiere League, což znamenalo brutální řez v kádru, financích i zaměstnancích. Stávající management se však přesto snaží dát dokupy nejlepší tým, jenž by Sunderlandu vykopal cestu zpět mezi britskou fotbalovou elitu. Jak se však záhy ukazuje, sen o návratu mezi Chelsea, Manchester United a Liverpool bude mnohem těžší, než se na papíře zdálo, a tak se připravte na místy krutě depresivní podívanou, v níž hollywoodské sny o velkém fotbalovém comebacku tvrdě naráží na fotbalovou realitu malého sebevědomí, hráčské nezkušenosti a týmového zoufalství. Kam se hrabe krize pražské Sparty.

Online na Netflix (titulky) od 14. 12. 2018

Rotten Zdroj: TMDB

Rotten

Taky každý rok nadáváte, když zemědělci brečí, že je moc sucho, moc mokro, anebo pro změnu moc zima? Možná vás tohle zbytečné zvyšování tlaku přejde po zhlédnutí další povedené dokumentární série Rotten, jež se zaměřuje na komplikovanost zemědělského a potravinářského průmyslu. Od vymírání včel a podvodů s ředěným medem přes sabotáže u drůbežářské konkurence až po pátrání po důvodech brutálního nárůstu alergií, prozatím šestidílná série zobrazuje tvrdou realitu provozování podobného byznysu, v němž se konkurenční boj často přerodí do regulérních mafiánských praktik, přičemž ohrožuje to nejcennější, co máme – naše vlastní zdraví. A to i u surovin natolik zásadních jako je mléko, med či česnek.

Online na Netflix (titulky) od 6. 1. 2018

The American Meme Zdroj: TMDB

The American Meme

Internetové celebrity hýbou světem a zatím se zdá, že se na tom v dohledné době nic nezmění. Mezi nejúspěšnější podnikatele v této oblasti patří bez diskuze Paris Hilton, která si skrze sociální sítě vybudovala masivní impérium, před nímž nelze než smeknout. Stejně jako ona, i řada dalších populárních instagramerů a influencerů dokázala svou internetovou popularitu zpeněžit, přičemž peníze jsou jedna z věcí, jež jim pomáhají překonat pocit samoty v tváří tvář milionům virtuálních fanoušků a haterů. The American Meme nápaditě odhaluje soukromí zdánlivě věčně usměvavých a superúspěšných lidí, kteří však dle vlastních slov často maskují smutek za hory luxusu a místo polonahých fotek na instagramu by raději leželi doma v teplákách. Holt jaký si to, uděláš, takový to máš, Emily Ratajkowski.

Online na Netflix (titulky) od 7. 12. 2018

They'll Love Me When I'm Dead Zdroj: TMDB

They'll Love Me When I'm Dead

Orson Welles natočil nejlepší film všech dob (Občan Kane, mrk mrk). Jeho honba za perfekcionismem a nekonečný příval nápadů ho však v hollywoodským studiovým systémem svázaných končinách brzy přivedly k šílenství a nutnosti exilu, z něhož se Welles již nikdy nevrátil. Dokument They'll Love Me When I'm Dead sice papírově vznikl spíše jako doplněk pro očekávaný „poslední“ Wellesův film The Other Side of the Wind. Kromě vzniku problematického projektu, jenž museli filmaři pod záštitou Netflixu pracně slepovat z nalezených materiálů, však výživný dokument Morgana Nevilla poodhaluje, kým Welles ve skutečnosti byl, jak moc trpěl svým zneuznáním v komparaci mimo jiné s Johnem Hustonem a kterak byl pro svůj návrat sám sebe v závěru života ponižoval před arogantními finančníky. Pokud hledáte pohádku o americkém snu v Hollywoodu, jděte o dům dál. Wellesovo dokumentární loučení nabízí čistokrevnou depresi zabalenou v pohlcujícím filmařském pomníku. Díky za něj.

Online na Netflix (titulky) od 2. 11. 2018

Wild Wild Country Zdroj: TMDB

Wild Wild Country

Americká legislativa je v řadě ohledů děravá jako po zásahu plné dávky samopalu a v 80. letech na tom nebyla o moc lépe. Děr v zákonech se tehdy povedlo využití indickému sektářskému vůdci Oshovi, jenž byl schopný uprostřed Oregonu vybudovat skrze radikální komunitu stoupenců stát ve státě. To se samozřejmě nelíbilo místním křesťanským usedlíkům, což postupně vedlo k řadě konfliktů, ve kterých nechyběly ani podezření z otravy města, anebo vybavení poloautomatickými zbraněmi. Aktuálně se o bizarních událostech chystá celovečerní film, v němž si hlavní roli střihne indická megastar Priyanka Chopra. Vy si však můžete celou historii dvou náboženských kultů užit již nyní skrze další z povedených netflixovských dokumentů, jenž celý střet napěchoval do necelých 7 hodin.

Online na Netflix od 16. 3. 2018

7 nových dokumentů na Netflixu, které musíte vidět  |  Tipy na film  |   |  14 líbí se  |  3 komentáře

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 7 nových dokumentů na Netflixu, které musíte vidět

Tipy na film  |  před 2 dny

10 drsných a smrtelných nehod, které dokazují, že při natáčení jde o život

Filmařina je krásná a dobrodružná profese, někdy ale může přinášet i smrtelná nebezpečí. Podívali jsme se na zoubek těm nejšílenějším a nejsmrtelnějším nehodám, které se na filmovém place za poslední roky staly. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

12 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další pořádně nabušený víkend. Dočkají se fanoušci komiksů i jihokorejské kinematografie. A nechybí ani přípravka na jeden z nejočekávanějších seriálů Netflixu letošního podzimu. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

Nejsledovanější seriály v Česku: Hra na oliheň válcuje všechno a všude

Netflix má za sebou nesmírně úspěšné poslední týdny, během nichž se mu podařilo vytvořit jeden olbřímí megahit. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist