FB pixel TP pixel
Nejočekávanější Star Wars letoška nezklamaly. Kritici Ahsoku chválí, Disney ji uvede dříve © Lucasfilm

Nejočekávanější Star Wars letoška nezklamaly. Kritici Ahsoku chválí, Disney ji uvede dříve

Disney překvapil, když oznámil, že seriál Ahsoka nakonec nebude mír premiéru až 23. srpna, ale o den dříve. Následující epizody pak budeme rovněž vídat každé úterý. Seriál odstartuje dvěma epizodami a kritici mluví o velkém daru pro fanoušky.

Filmové novinky

Disney sice počátkem letošního jara uvedl třetí řadu hitu Mandalorian, který zakončil řadu linek představených první řadou i animovaným seriálem Klonové války, stále ale zůstává hlavně levobočkem vesmírné ságy, který posloužil jako pomyslná křižovatka pro další projekty. Tím nejočekávanějším je beze sporu seriál Ahsoka, který byl rozehrán již v druhé řadě Mandaloriana a posléze i v seriálu Boba Fett: Zákon podsvětí, kde se objevila postava Ahsoky Tano v podání Rosario Dawson. Ta v novém seriálu od učedníka samotného George Lucase Davea Filoniho navazuje na své příběhy ze seriálů Star Wars: Klonové války a Star Wars Povstalci, přičemž i tentokrát bude bojovat proti geniálnímu Velkoadmirálu Thrawnovi, který má moc na to vrátit padlé Impérium zpátky do hry. Zároveň mu pomáhají i padlí rytíři Jedi a dokonce i nový inkvizitor. Naštěstí ani Ahsoka nebude v boji sama, spolu s ní se totiž vrací i milované postavy jako droid Chopper, generálka Nové republiky Hera Syndulla, mandalorianka Sabine Wren a možná i ztracený Ezra Bridger, který naposledy s Thrawnem zúčtoval v epickém finále Povstalců.

A právě na silné napojení na předchozí seriály s Ahsokou se snáší zatím jediná kritika nového seriálu. Jak totiž upozorňují prvotní ohlasy na úvodní dvě epizody, s novinkou budou mít potíže ti diváci, kteří nemají nakoukáno a s Ahsokou se detailněji teprve sbližují. Po sedmi řadách Klonových válek a čtyřech řadách Povstalců jim zcela jistě unikne řada pomrknutí, dějových zmínek a samozřejmě i nuance ve vztazích mezi postavami. Mimo jiné mezi Ahsoku a Sabine Wren, z nichž se stává mistryně a učednice. Skvělou zprávou nicméně je, že je toto skutečně jediná výtka. Jinak se první diváci z řad recenzentů shodují, že se Ahsoka řadí mezi to nejzajímavější v rámci Star Wars a že se jedná o velký dar skalním fanouškům, kteří se ve světě předaleké galaxie vyznají. Rosario Dawson je prý dle očekávání perfektní, ještě lepší má ale být Natasha Liu Bordizzo jako Sabine. První epizody pak mají perfektní atmosféru, působí jako skutečné Star Wars a jsou nabité parádní akcí i překvapeními. Hlavně ale vzbuzují pocit velkého příslibu do dalších dílů.

Disney navíc překvapil oznámením, že nakonec seriál neuvede až 23. srpna, ale již o den dříve, tedy v úterý 22. srpna. Premiéru budou mít úvodní dvě epizody o kombinované délce kolem 90 minut, v dalších týdnech budeme vždy v úterý sledovat jednu novou epizodu. Seriál celkem nabídne 8 částí.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Za obří propadák Flash už neplaťte. Za pár dní bude dostupný na HBO
Za obří propadák Flash už neplaťte. Za pár dní bude dostupný na HBO
20.08.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Pokud jste zvažovali, že byste si komiksovou novinku The Flash zapůjčili například na iTunes nebo na ni dokonce ještě někam vyrazili do kina, ušetřete si peníze a počkejte si na premiéru na HBO Max. Šarlatový rychlík s dvěma Batmany totiž doběhne na streamovací službu ještě před startem školního roku.

Milované akční fantasy bude pokračovat. Nezastavilo ho ani zrušení Netflixu
Milované akční fantasy bude pokračovat. Nezastavilo ho ani zrušení Netflixu
18.08.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Oblíbili jste si akční fantasy seriál Válečná jeptiška? Tak to pro vás máme dobrou zprávu. Akční fantasy skutečně neřekla své poslední slovo a vrátí se ve velkém stylu. Zrušený seriál sice na Netflixu pokračovat nebude, ale místo toho se můžeme těšit hned na tři filmy.

První fotky ze seriálové Godzilly odhalují monstrum, drahou výpravu i hvězdné obsazení
První fotky ze seriálové Godzilly odhalují monstrum, drahou výpravu i hvězdné obsazení
18.08.2023 8:00:00 | Filmové novinky

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v tvorbě velkolepých sci-fi seriálů. Po Nadaci a Silu představila první fotky z chystané seriálové verze Godzilly, kterou známe z kin. A jak je vidět, na ničem se nešetřilo.

Nejkultovnější komiks dekády míří na Netflix v novém seriálu. Trailer je darem fanouškům
Nejkultovnější komiks dekády míří na Netflix v novém seriálu. Trailer je darem fanouškům
17.08.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Když v roce 2010 vstupoval do kin snímek Scott Pilgrim proti zbytku světa, byl z toho jeden z největších propadáků roku. Během let se ale z filmu stala nesmírně populární kultovka, která nyní dostane ještě věrnější podobu než před 13 roky. Netflix uvede nový seriál již v listopadu.