FB pixel TP pixel
Apple TV+ zrušila premiéru nového filmu kvůli sexuálnímu obtěžování © TMDB

Apple TV+ zrušila premiéru nového filmu kvůli sexuálnímu obtěžování

Streamovací služba od Applu zrušila premiéru ambiciózního dramatu o afroamerických bankéřích kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování jednoho z potomků hlavní postavy.

Filmové novinky

Obvinění ze sexuálního obtěžování

Za vším stojí informace o možném sexuálním zneužívání ze strany Bernarda Garretta Jr., syna skutečného muže, který filmaře inspiroval k natočení jeho filmového příběhu v hlavních rolích se Samuel L. Jacksonem a Anthony Mackiem. Podle Garrettovy příbuzné, Grace Garrettové, film příběh Garretta staršího nereprezentuje přesně a Garrettův syn podle ní cíleně lže, když její část rodiny a další příbuzné z filmu cíleně vynechal. Garretová navíc vytáhla ještě větší důvod, proč jí účast Garrettova syna u filmu vadí, neboť měl ji a její sestru sexuálně obtěžovat, když byly ještě malé. Garrettová chce, aby Hollywood změnil svůj přístup k životopisům a odmítá, aby její část rodiny byla z filmu vynechávána, neboť se domnívá, že se jedná o cílenou manipulaci ze strany jejího příbuzného.

Další z problémů Apple TV+

Apple se vyjádřil v tom smyslu, že ohledně filmu zaujímá obezřetný postoj. Pokud se však celá záležitost ještě více nafoukne, dá se očekávat, že by film mohl zamířit i do trezoru a nebyl by na streamovací službě zveřejněn. Jedná se o další velký problém Apple TV+, která čelila problémům s obsahem svých titulů již před spuštěním první várky televizních seriálů. Tehdy mělo vedení společnosti vadit otevřené násilí u seriálu See, zobrazování krucifixů u chystaného projektu Servant, anebo pichlavější podání seriálu The Morning Show, jenž vypráví o tématicky o hnutí MeToo a právě o zneužívání žen. Situace okolo filmu The Banker je však dosud největší problémem, neboť se jedná o titul, který Apple nevyvíjel, ale pouze zakoupil k distribuci a nemá tudíž jeho vývoj pod kontrolou.

 446 zobrazení   3 se líbí
Postavy z Disney+ seriálů od Marvelu zamíří i do MCU filmů
Postavy z Disney+ seriálů od Marvelu zamíří i do MCU filmů
21.11.2019 | Filmové novinky

Fikční svět superhrdinů Marvel Cinematic Universe se zase o něco rozroste. Jak potvrdil šéf Marvelu Kevin Feige, i postavy, které budou debutovat na Disney+ jako Moon Knight, Ms. Marvel a She-Hulk, se po účinkování ve vlastních seriálech dostanou i do filmu.

Dokoukáno. Hackeři již nabízejí k prodeji tisíce odcizených Disney+ účtů
Dokoukáno. Hackeři již nabízejí k prodeji tisíce odcizených Disney+ účtů
20.11.2019 12:00:00 | Filmové novinky

Ti nejméně šťastní uživatelé o své účty přišli jen pár hodin poté, co Disney oficiálně spustil svou streamingovou službu. Většina odcizených účtů je nyní na prodej na Dark Webu, kde je hackeři na fórech a e-shopech hromadně nabízejí za pár dolarů.

Seriálový Pán Prstenů jde ve stopách Zaklínače. Amazon schválil 2. řadu
Seriálový Pán Prstenů jde ve stopách Zaklínače. Amazon schválil 2. řadu
19.11.2019 14:00:00 | Filmové novinky

Amazon svému seriálu ze světa Pána Prstenů věří podobně jako Netflix Zaklínači. Proto mu ještě před premiérou 1. řady posvětil i vznik řady druhé. Nutno ovšem podotknout, že v tomto případě jde o zelenou, kterou seriál nečekaně dostal ještě před prvním natáčecím dnem.

HBO chystá kouzelné Vánoce. V prosinci přinese ságu Harryho Pottera
HBO chystá kouzelné Vánoce. V prosinci přinese ságu Harryho Pottera
18.11.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Máte chuť na potterovský maraton a nechce se vám platit za zapůjčení či koupi individuálních filmů na Apple TV či jiných službách? Vhod vám přijde nabídka HBO GO, která od 1. prosince přinese komplet filmů o Harry Potterovi.