Avengers: Endgame nedávno pokořil hranici dvou miliard dolarů a brzy se zřejmě stane nejvýdělečnějším filmem všech dob. A peníze bude Marvel potřebovat, neboť do filmu nacpal téměř 500 milionů dolarů, které padly i na platy herců, kteří se objevili na pár vteřin. Tady jsou ty nejlepší z nich.
8. 5. 2019 18:00 | Tipy na film 8. 5. 2019 18:00 | Tipy na filmPo několika flashbacích se v Endgame Tony Stark (Robert Downey Jr.) konečně setkal se svým otcem Howardem v podání Johna Slatteryho. Howard se ukázal v roce 1973 a absolvoval velmi dojemný rozhovor se svým dospělým synem cestujícím časem. Howard Stark se tak s MCU podobně jako syn rozloučil s grácií.
Populární agentky Peggy Carter (Hayley Atwell) jsme se nejdříve dočkali v roce 1973, kdy na ni Steve Rogers (Chris Evans) zamilovaně hleděl skrze okno. Po Thanosově porážce se pak hrdinný Captain America vyzbrojen Mjolnirem a štítem znovu vypravil zpátky v čase a prožil se svou životní láskou plno krásných let, během nichž si také pár konečně zatančil svůj plánovaný tanec, na který se chystal už od roku 1945.
Jednoho z nejlepších pomrknutí na komiksové znalce jsme se dočkali v jedné scéně z roku 2012, kdy Captain America ve výtahu získá Lokiho žezlo díky pozdravu "Hail Hydra". Žezlo mu zde ochotně předá Brock Rumlow alias Crossbones, jehož si v cameu znovu zahrál Frank Grillo.
Během bitvy o New York v roce 2012 navštíví Hulk (Mark Ruffalo) Sanctum Sanctorum, kde hledá Doctora Strange. Místo něj se však setká s mocnou Ancient One v podání Tildy Swinton, jež jej informuje o Strangeově současné pracovní pozici v nemocnici i o časových liniích různých realit. Díky její vstřícnosti pak Bruce nakonec získá i Kámen času, aby mohl následně zachránit svět.
I když pro film nenatočila žádné nové scény a pro její cameo byl použit materiál z filmu Thor: Temný svět, zdá se, že spory Natalie Portman a Marvelu jsou zažehnány, neboť herečka navštívila světovou premiéru posledních Avengers. Ukáže se ještě v nějakém projektu z vesmíru MCU? Nechme se překvapit.
Během závěrečné repliky Howarda Starka v roce 1973 se na scéně poprvé objevila i původní seriálová postava. Edwin Jarvis v podání Jamese D'Arcyho se před Endgame ukázal pouze v seriálu Agent Carter, nyní však konečně pronikl i do filmu. Uvidíme v budoucích filmech nějaké další postavy známé hlavně z marvelovských seriálů?
Velmi povedené cameo si v Endgame střihla i Rene Russo, jež coby Thorova matka Frigga dokonce řekla více vět, než v původních Thorových filmech. Během Thorovy cesty časem se dokonce potkala s budoucí verzí svého syna, jemuž popřála vše nejlepší a dovolila odnést Mjolnir, čímž vznikl jeden z problémů filmu.
Spider-Manova teta, kterou Tony Stark během pauzy svého vztahu s Pepper několikrát balil, nedostala v Endgame moc prostoru a objevila se pouze během závěrečné scény pohřbu Tonyho Starka. V MCU však má pohledná tetička v podání Marisy Tomei budoucnost a rozhodně ji letos uvidíme ve Spider- Man: Daleko od domova.
Po premiéře filmu spousta fanoušků rozebírala identitu puberťáka, jenž smutně přihlížel pohřbu hrdinného Iron Mana. Jedná se o Harleyho Keenera, hrdinu a Starkova kamaráda ze třetího Iron Mana, který za těch pět let trochu zestárl.
Oscarový herec Michael Douglas si už potřetí zahrál jednoho z největších marvelovských hrdinů, Hanka Pyma. Tentokráte se opět ukázal v omlazené podobě v sedmdesátých letech, jeho současného já jsme si pak mohli všimnout na pohřbu Tonyho Starka.
Po debutu ve filmu Ant-Man a Wasp se Michelle Pfeiffer znovu vrátila do role původní Wasp, Janet van Dyne, ale oproti předpokladům se však nakonec ve filmu moc neohřála a pouze v doprovodu své rodiny přihlížela pohřbu Tonyho Starka.
Režisér prvních dvou filmů o Iron Manovi a také představitel Starkova bodyguarda Happy Hogana, Jon Favreau, se ukázal už v pátém marvelovském filmu. V Endgame se ukázal na samém konci, kde Starkově dcerce slíbil cheeseburgery, jež dříve připravoval i jejímu otci. Happyho se v budoucím MCU rozhodně dočkáme a objeví se minimálně v chystaném Spider-Manovi.
Otec celé iniciativy Avengers s tváří legendárního Samuela L. Jacksona se po svém oživení dostavil na pohřeb svého prvního brance Tonyho Starka a symbolicky na jeho poslední rozloučení dorazil jako poslední. Díky tomu se na něj můžeme těšit v dalších projektech, kde opět získá větší roli.
Stejně jako její nadřízený ze zaniklého S.H.I.E.L.D.u se i agentka Maria Hill krátce mihla na pohřbu Tonyho Starka. Po tomto opravdu minimálním cameu se však svůdná bojovnice s tváří Cobie Smulders vrátí do centra dění v chystaném snímku Spider-Man: Daleko od domova, kde s Furym vyhledá pomoc pavoučího superhrdiny.
Nedávno zesnulý duchovní otec Marvel Comics se v Endgame ukázal ve svém posledním cameu. Objevil se v úvodní scéně z roku 1973 jako řidič auta a playboy v jedné osobě. Posledním cameem si rozhodně renomé nezkazil a my na něj budeme navždy vzpomínat. Diky, Stane.
Velmi krátce se v Endgame ukázal i muž, jenž v roce 1973 světu poprvé představil ultrapadoucha Thanose (Josh Brolin). Vidět jsme jej mohli ve scéně, kdy Steve Rogers ve zničeném světě vede skupinovou terapii. Starlin pak byl jeden z návštěvníků tohoto sezení (hledejte pleš a bradku).
I když legendární herec oznámil konec kariéry už loni a životopisnou kriminálku The Old Man and The Gun označil za svůj poslední film, letos se nečekaně objevil v Endgame, kde opět ztvárnil arcipadoucha Alexandera Pierce, kterého Captain America popsal jako Furyho nadřízeného. Pierce se krátce objevil ve scéně z roku 2012, kde jménem agentury S.H.I.E.L.D. toužil zabavit Lokiho žezlo.
V Novém Asgardu jsme se kromě obtloustlého Thora a budoucí královny Valkýry (Tessa Thompson) dočkali i camea populárního Kronana Korga, syna Okorgova. Toho si stejně jako ve filmu Thor: Ragnarok zahrál Taika Waititi a v Endgame se představil jako hektický hráč populární hry Fortnite. Spolu s Korgem zavítal do posledních Avengers i jeho společník Miek.
Krátce se během scény z roku 2012 mihl i asgardský bůh klamu Loki, jehož hodlal Thor přenést zpět na Asgard, jako v původních Avengers. Kvůli shodě několika událostí však Thorův nevlastní bratr unikl, díky čemuž tak máme krásně nahozenou udici na jeho blížící se seriál, jenž by se tak mohl odehrávat v nově utvořené alternativní realitě.
Na skok se na úplném konci během záběru ve Wakandě ukázala i Angela Bassett coby královna matka Ramonda. Ta má v rozvětveném vesmíru MCU rozhodně budoucnost, neboť včera Disney ohlásilo premiéry dalších snímků, mezi kterými nechybí dvojka Black Panthera, ve které se matka hlavního hrdiny rozhodně ukáže.
Když Doctor Strange při závěrečném střetu otevře portál do Wakandy, vyběhne jím na bitevní pole i náčelník kmene Jabarianů M'Baku. Podobně jako v loňské Avengers: Infinity War, i zde spolu s ostatními bojovníky vykřikuje "Yibambe!" a pomáhá spojeným silám Avengers a jejich spojenců ničit Thanosovu armádu. I budoucí Man-Ape se nejspíše ukáže ve druhém dílu Black Panthera, jehož se dočkáme v následujících třech letech.
3 375 zobrazení 75 se líbíMinulý rok jsme byli nadšení z českého televizního filmu Dukla 61, který popisoval tragické neštěstí v hornickém dole. Nyní přichází silnější kalibr - dramatická rekonstrukce nejtragičtější jaderné havárie v historii lidstva. Připravte se na tísnivou, skoro až hororovou atmosféru v pětidílné minisérii, kterou budete moci sledovat pět večerů na HBO GO.
Vítejte v roce 1999. Digitální efekty se pořád ještě rozkoukávají, herecká kariéra Brendana Frasera je na vzestupu a do kin právě 7. května vstupuje filmová Mumie, o které si dnešní Tom Cruise může nechat jenom zdát.
Poslední dny ukazují, že 3. díl Hry o trůny rozdělil fanoušky na ty, kteří si jen chtěli užít bitvu a CGI draky, a na ty, kteří seriál sledují od prvního dílu, možná četli i knihy a vůbec nechápou, proč byla celá bitva prošpikovaná tolika nesmysly. Kolika přesně? Nebyl žádný problém najít jich 51.
Jako každý film od Marvelu, i Avengers: Endgame je prošpikovaný tunou odkazů na komiksy, jiné filmy a plnotučnou historii svých akčních postaviček. Pokusili jsme se film rozebrat na šroubky a dát dohromady všechny jemné detaily, kterých jste si v kině možná nevšimli.