FB pixel TP pixel
Služba Disney Plus spouští tarif s reklamou a zdražuje. Uživatelsky novinka nedává smysl © Marvel Studios

Služba Disney Plus spouští tarif s reklamou a zdražuje. Uživatelsky novinka nedává smysl

Streamovací platforma Disney+ v USA konečně spustila očekávaný reklamami podpořený tarif Disney Plus Basic. Jaké jsou první uživatelské zkušenosti?

12. 12. 2022 16:30 | Streaming novinky

Zatímco Netflix svůj reklamní tarif spustil na začátku listopadu, Disney zahájil nabídku svého nového předplatného Disney Plus Basic ve čtvrtek 8. prosince. To je v tuto chvíli dostupné pouze v USA a Disney jej nabízí za 7,99 dolarů. Takto nastavená cena je o dolar dražší než u reklamního tarifu od Netflixu. Se spuštěním reklamního tarifu Disney výrazně zvedl i cenu prémiového předplatného, které dříve stálo právě 7,99 dolarů. Nyní musí za tento tarif zákazníci odevzdat výrazně vyšších 10,99 dolarů. A jaké jsou tedy první uživatelské zkušenosti s reklamním předplatným? Zde se žádné velké překvapení nekoná a vše je ušito dle standardů z ostatních platforem. Reklamní obsah na Disney Plus je označen malým rámečkem "Ad" v levém dolním rohu obrazovky s odpočítáváním, které ukazuje, jak dlouho reklama poběží.

Pokud vás něco v reklamě opravdu zaujalo, můžete být v prohlížeči proklikem přesměrováni na související webovou stránku. Zatímco Netflix bojuje s nekonzistentním zjevováním samotných reklamních spotů, Disney je v tomto ve většině případů předvídatelný. Reklamy spustí pravidelně na začátku pořadu a poté se objeví dvě reklamní přestávky uprostřed. Celkem dostanete 2–3 minuty reklam u každého dílu seriálu a 3 minuty reklam u celovečerního filmu. Pokud si tedy každý všední den pustíte 1 epizodu nějakého seriálu, připraví vás reklamy za měsíc zhruba o 60 minut volného času. Když si tedy vezmete, že rozdíl mezi tarifem s reklamou a tarifem bez reklamy vychází v přepočtu na cca 69 korun, vyplatí se investovat do tarifu s reklamou snad je v případě, že máte hodně špatnou brigádu, nebo jste dítě, které šije trička v Bangladéši.

Jak Disney také slíbil, u obsahu zaměřeného na malé děti se reklamy nespustily nikdy, jedná se tak o jediné uživatele, kteří nebudou ztrácet čas. Nový tarif navíc nedovolí filmy a seriály do zařízení stahovat, sledovat je tak offline není možné. Zatímco se u Netflixu řešilo, že některé filmy či seriály kvůli autorským právům nebylo možné spustit, u Disneyho tyto problémy nenastaly a i uživatelé reklamního tarifu mají přístup ke všem položkám rozsáhlého katalogu. Kdy dorazí tento tarif také k nám, Disney dosud neoznámil. Vzhledem k tomu, že nenabízí žádnou výhodnou úsporu a ekonomicky jde pro uživatele v podstatě o nesmysl, se však dá tvrdit, že čím později, tím lépe.

Zdroj: The Verge

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Novinka Netflixu přepisuje další rekord. Lepší sledovanost měl jen jediný seriál
Novinka Netflixu přepisuje další rekord. Lepší sledovanost měl jen jediný seriál
08.12.2022 16:00:00 | Streaming novinky

Krasojízda temně komediálního seriálového hitu Wednesday stále nekončí. Po prvním úchvatném týdnu přepisujícím žebříčky sledovanosti si seriál Tima Burtona připisuje další rekordní týden.

Startuje nová česká streamovací služba. Nabízí největší archiv českých filmů a milované pohádky
Startuje nová česká streamovací služba. Nabízí největší archiv českých filmů a milované pohádky
06.12.2022 20:00:00 | Streaming novinky

Bez velkých fanfár, ale v překvapivě slušném provedení a s hodně zajímavých archivem přichází na trh těsně před Vánoci nová česká půjčovna. Jmenuje se stylově České kino a za dočasných 99 Kč měsíčně tu najdete necelých 700 českých, slovenských i československých filmů z první republiky, socialismu, devadesátek i nové doby.

Nový seriálový hit Netflixu láme rekordy. Sledovanost překonala i Stranger Things
Nový seriálový hit Netflixu láme rekordy. Sledovanost překonala i Stranger Things
30.11.2022 12:20:00 | Streaming novinky

Mnohými odepisovaný režisér Tim Burton musí s radostí sledovat výkony svého nového seriálu Wednesday. Ten nejenže ve velkém trenduje na sociálních sítích, ale navíc s novým rekordem přepisuje i netflixovské tabulky sledovanosti.

Češi dobývají Netflix napínavou novinkou s Rodenem. Trumfli i novou fantasy
Češi dobývají Netflix napínavou novinkou s Rodenem. Trumfli i novou fantasy
24.11.2022 15:30:00 | Streaming novinky

Jestli nějaké filmy vládnou tuzemskému Netflixu, pak jsou to obecně fantasy, sci-fi či romantické komedie, které vždy přilákají široké publikum. Novinka Roberta Sedláčka Promlčeno však zaútočila na netflixovský TOP 10 z žánru kriminálního thrilleru a prokázala, že nemusíte mít hromadu peněz, abyste zasvítili na přední pozici.