FB pixel TP pixel
Jak se zbavit parazitů na Netflixu? Nová funkce vyhodí bejvalku i spolubydlícího © Netflix

Jak se zbavit parazitů na Netflixu? Nová funkce vyhodí bejvalku i spolubydlícího

Netflix ve své aplikaci právě představil zbrusu novou funkci. Ta uživateli nabízí detailní přehled o zařízeních, která jsou k jeho účtu připojena, a navíc mu umožní je i vzdáleně odpojit.

21. 11. 2022 15:00 | Streaming novinky

Po delší době přichází Netflix s novou funkcí, která by měla jeho zákazníkům usnadnit a zpříjemnit používání jeho aplikace. Tato funkce se jmenuje Spravovat přístup a zařízení (Manage Access and Devices) a umožní vám zobrazit všechna zařízení přidružená k vašemu účtu. Uživatel se k ní dostane z menu Účet, kde si po rozkliknutí může prohlédnout detailní informace o zařízeních, která jsou k jeho netflixovskému kontu připojena. Tato funkce zobrazí, který profil byl naposledy k danému zařízení připojený, odkud přibližně se tento účet připojil, jeho IP adresu i datum posledního sledování. Navíc se od těchto zařízení můžete i vzdáleně odhlásit.

Netflix na svých stránkách tuto novou funkci prezentuje jako způsob, jak se odhlásit ze zařízení, ke kterému jste se mohli připojit na dovolené či na pracovní cestě (typicky televize v hotelu), anebo by se mohla hodit, pokud potřebujete někoho vyhodit ze svého účtu, například bývalého přítele či spolubydlícího. Mnozí předpovídají, že mnohem většího využití se funkce dočká, až Netflix začne účtovat uživatelům poplatky za sdílení hesel s přáteli a rodinou, kteří žijí mimo jejich domácnost. Spuštění zpeněžení sdílení účtů je plánováno na počátek příštího roku.

Zdroj: The Verge

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Disney Plus skokově roste a dotírá na Netflix. V růstu předplatitelů pomáhají i Češi
Disney Plus skokově roste a dotírá na Netflix. V růstu předplatitelů pomáhají i Češi
09.11.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Poslední z velkých hráčů oznámil svoje kvartální výsledky. Na první pohled vypadá číslo 162 miliónů předplatitelů pro Disney+ impozantně, je to o 10 miliónů více než se čekalo. Ale ruku v ruce s tím jdou i obavy z propadu zisku a neradostného výhledu do budoucna.

Netflix s reklamou zaskočil uživatele. Řada velkých filmů a seriálů najednou chybí
Netflix s reklamou zaskočil uživatele. Řada velkých filmů a seriálů najednou chybí
08.11.2022 15:20:00 | Streaming novinky

Netflix ve vybraných zemích spustil svou levnější variantu předplatného, která výměnou za nižší pravidelné platby zahrnuje reklamy. Uživatelé se však musí smířit s absencí řady titulů a také nekonzistentním zjevováním samotných reklamních spotů.

Proč Netflix zavádí levné předplatné s reklamou? Odhady tržeb jsou ohromující
Proč Netflix zavádí levné předplatné s reklamou? Odhady tržeb jsou ohromující
06.11.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Netflix do letošního roku nevkročil nejšťastnější nohou a zaznamenal pokles svých předplatitelů. Ačkoli ztráty nebyly až tak bolestivé, společnost se rozhodla bránit novým typem předplatného s reklamou. Ten nyní zavádí v USA, Pacifiku a vybraných evropských zemích.

Poslední velká konkurence Netflixu přichází! Konečně víme, kdy se spustí v Česku
Poslední velká konkurence Netflixu přichází! Konečně víme, kdy se spustí v Česku
04.11.2022 17:00:00 | Streaming novinky

Streamovací služba SkyShowtime patří mezi poslední velké streamovací služby, které mají šanci zacloumat postavením Netflixu na trhu. Po zahájení aktivit v Evropě v letošním roce expanze pokračuje během podzimu. Češi se pak mohou těšit již v roce 2023.