FB pixel TP pixel
Nejočekávanější thriller Netflixu vám už v traileru vyrazí dech. Napětí by se dalo krájet © Netflix

Nejočekávanější thriller Netflixu vám už v traileru vyrazí dech. Napětí by se dalo krájet

Ne všechny své velké hity Netflix v uplynulých letech natočil. Právě naopak, většinu nejlepších filmů ze své nabídky pořídil na trzích filmových festivalů. A nejinak tomu bylo v případě snímku Fair Play, za kterých se nebál zaplatit na dřevo 20 milionů dolarů a který je označován ze jeden z nejlepších thrillerů letošního roku.

Filmové novinky

Práce v korporátu je někdy o krk. Obzvlášť když si v ní najdete životní lásku, která nezaváhá, aby vám vyšplhala po zádech na vyšší pozici. Své o tom ví i hrdinové nového filmu Fair Play, který na Netflix zamíří už 13. října. Právě těm se taková kombinace pracovně-milostného vztahu krutě vymstí. V hlavních rolích uvidíme Aldena Ehrenreicha (Solo: Star Wars Story) a hvězdu Bridgertonových Phoebe Dynevor, jejich nekompromisního šéfa pak ztvární Eddie Marsan. Nenechte se ale zmást poněkud matným názvem a pro někoho možná i nenápadným obsazením. Snímek má totiž skutečně úžasné renomé z festivalu Sundance.

Nemusíte se ale bát žádné coming-of-age vztahovky, které se ze Sundance linou každý rok. Film byl ostatně zařazen i do nabídky žánrově odvážnějšího (a vybíravějšího) festivalu v Torontu, kde ho diváci uvidí v kinech v průběhu září. Během Sundance se však okolo Fair Play strhla pořádná mela, protože pozitivní recenze vychválily debutový projekt scenáristky a režisérky Chloe Domont do nebes, což rozpoutalo boj mezi distributory o možnost film uvést do kin či na streamovací platformy. Z boje nakonec vyšel úspěšně právě streamovací obr Netflix, který měl za film zaplatit 20 milionů dolarů. Tedy jednu z největších částek letošního festivalu. Podle traileru ale zaslouženě, protože už v něm by se dalo napětí krájet hodně ostrým nožem. A dosavadních 90 procent spokojených reakcí na Rotten Tomatoes rovněž vzbuzuje velké naděje, když recenzenti chválí nejen herce, ale především inteligentní a napínavý příběh o korporátním a vztahovém bodání nožů do zad, který se dá prý skličující atmosférou a pevnou režijní rukou přirovnat k peckám jako Základní instinkt nebo Vlk z Wall Street.

Zdroj: Variety/ Rotten Tomatoes

Gran Turismo u kritiků boduje v závodění i hercích. Recenze film cupují jinde
Gran Turismo u kritiků boduje v závodění i hercích. Recenze film cupují jinde
09.08.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Od 10. srpna bude v kinech k vidění akční závodnická jízda Gran Turismo. Tato adaptace slavné herní série se pokusí napodobit úspěch letošních herních adaptací The Last of Us a Super Mario Bros. Jak se film líbil kritikům?

Nejhorší český film roku dorazil na Netflix. Má šanci porazit hit s Langmajerem
Nejhorší český film roku dorazil na Netflix. Má šanci porazit hit s Langmajerem
08.08.2023 18:30:00 | Filmové novinky

Na špici sledovanosti české verze Netflixu se sice stále drží romantická komedie Ostrov s Jiřím Langmajerem, nyní by jí ale mohla zatopit influencerská novinka Cool Girl!, která sice dře kvalitativní dno, už v kinech však měla více než slušnou sledovanost.

Oppenheimer demoluje nové filmy. Do pražského IMAXu nikoho nepustí
Oppenheimer demoluje nové filmy. Do pražského IMAXu nikoho nepustí
08.08.2023 16:10:00 | Filmové novinky

Christopher Nolan se snímkem Oppenheimer trefil jackpot a diváci se hrnou především do kin IMAX, kde je film dostupná nejen v digitální, ale i analogové podobě 70mm projekce. Zájem publika je natolik masivní, že IMAX potvrdil, že filmu dál věnuje naprostou exkluzivitu.

Malá mořská víla míří konečně na Disney+. Nabídne speciální obsah
Malá mořská víla míří konečně na Disney+. Nabídne speciální obsah
08.08.2023 15:30:00 | Filmové novinky

Výpravné muzikálové fantasy Malá mořská víla režiséra Roba Marshalla s okouzlující Halle Bailey v hlavní roli bude již za brzy dostupné na Disney+. Společnost s myšákem v logu právě oznámila datum uvedení.