FB pixel
Bylo, nebylo...

Bylo, nebylo...

Když jsme v srpnu 2015 spouštěli Filmtoro, náš první robot napočítal na českých půjčovnách něco přes 6.000 titulů ve 12 půjčovnách. Ještě tu nebyl Netflix ani Amazon Prime, HBO jste si museli objednat jen přes kabelového operátora a o 4K titulech slyšeli jen největší znalci. Dnes je situace výrazně jiná - aktuálně už počítáme více než 18.000 titulů v téměř 30 půjčovnách a nabídka online je bohatší, pestřejší a dostupnější než kdy byla. Cena měsíčního předplatné za HBO nebo Netflix je 200 Kč a za ty dostanete přístup k několika stovkám až několika tisícovkám zajímavých titulů.

Jaká je budoucnost online filmů?

Dělat službu, která toto mapuje, bylo v průběhu času těžší, než jsme si představovali. Vzorů v zahraničí je jak šafránu a každý se s (ne)podporou online půjčoven vyrovnával po svém. Platí také, že peníze, které se točí v online filmovém průmyslu, zatím nedosahují v našich končinách těch, které najdete třeba u řetězců kin a rozhodně to také nejsou peníze, které kdysi přinášely videokazety nebo na přelomu tisíciletí DVDčka. Ale budoucnost to rozhodně je, o čemž svědčí čím dál tím větší podíl online filmů, ostatně sám Netflix celosvětově už má větší obrat než všechna americká kina.

Poděkování partnerům

Filmtoro jsme s cílem podporovat legální stahování velmi brzo dostali do hledáčku prestižních médií, kteří o nás psali (a dodnes píšou) - třeba iHned, Lupa či Český Rozhlas. Jsme také rádi, že jsme mohli najít silné partnery přímo v českých filmových kruzích - ať už jsou to distributoři jako Magic Box, Asociace producentů v audiovizi nebo Fond kinematografie. Bez jejich pomoci by Filmtoro nebylo tam, kde dnes je a patří jím za to velký dík.

...a uživatelům!

...a uživatelům!

A kde tedy dnes Filmtoro vlastně je? Velmi nás těší neustále stoupající návštěvnost, za minulý měsíc web navštívilo podle Google Analytics 220.000 unikátních uživatelů a zájem stoupá každý měsíc. Bylo by krásné, kdybychom se na konci roku dostali přes 300.000, čímž bychom naše plány překonali hned o polovinu :)

Dárek ke 3. narozeninám

Když chcete více uživatelů, tak samozřejmě musíte přinést také něco uživatelům nazpět. A jsme rádi, že s novým, vzdušnějším designem můžeme uživatelům představit hned několik zajímavých novinek. Filmtoro už není dávno jen rozcestníkem v legální nabídce, u každého filmu vám ukážeme jestli náhodou ještě není v kině nebo alespoň ve vysílání v televizi. Pečlivě dáváme dohromady naše kategorie, abyste si mohli vybírat podle žánrů, tématu, roku či země původu. Těchto kategorií máme už více než 800 a každý týden jich několik nových přibude.

Doporučování, doporučování, doporučování

Co tedy za konkrétní novinky najdete? Především vás chceme nalakát, abyste se stali registrovanými uživateli Filmtora. Stačí se jednoduše přihlásit přes Facebook nebo Google a my vám hned začneme dávat doporučení na míru. Na hlavní stránce už nenajdete všechny tipy, ale jen ty, které si myslíme, že vám podle vašeho hodnocení sednou. To samé platí v kategoriích, kde můžete jednoduše filmy hodnotit podle palců a nebo si ho uložit na později do záložky Moje filmy. A konečně v detailu filmu můžete vidět, jestli se vám film bude opravdu líbit - nehrajeme jen na všeobecné hodnocení, ale také na to, jaký tip filmů či seriálů jste v minulosti hodnotili.

10 za 10

10 za 10

Rozšíření se v posledních měsících dočkali také naše žebříčky, soudě podle vašeho zájmu o 10 filmů, když se vám líbil Deadpool nebo 30 nejlepších Netflix filmů za rok 2018 vidíme, že vás podobné tipovačky baví a budeme v nich pokračovat ještě častěji. Na našich stránkách na Facebooku, kde jsme nedávno překonali už 8.000 fanoušků, nám můžete napsat, kterou další desítku byste si chtěli přečíst.

Co bude dál?

Do čtvrtého roku s vámi máme ještě spoustu plánů a nápadů, na další vylepšení se můžete těšit během podzimu. A od prvního září nás najdete také nejen na internetu, sledujte pozorně pražská nádraží, vlaky, školy, nemocnice či letiště, kde najdete naše reklamy se speciálními žebříčky, které se ideálně hodí právě k místu, kde trávíte čas třeba se svým telefonem a hledáte způsob, jak se zabavit. První ochutnávky najdete už brzy na našem novém Instagram účtu @filmtorocz.

Filmtoro - Když nevíš, co si pustíš

A na závěr ještě představujeme náš nový slogan, který můžete použít, když budete náš web chtít doporučit svým známým a kamarádům. Jsme průvodce po nabídce filmů a seriálů online a pomůžeme vám s výběrem v záplavě starých i nových kousků. Jsme tu pro vás, když nevíš, co si pustíš.

Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!  |  Blog  |   |  356 přečtení  |  42 líbí se  |  2 komentáře

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


ad
ad

Komentáře k článku Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!

Blog  |  2019  |  7

Přijeď na druhý ročník Filmtoro Festu - pro dospělé Tarantino, pro děti Hodinář

Od 16. do 17. srpna se v letním kině Černá v Pošumaví uskuteční druhý ročník našeho mini filmového festivalu. Dva dny jsme tentokrát rozdělili na dospěláckou a dětskou část, takže kdo s námi bude na Lipně trávit celý víkend, nabídneme mu program pro celou rodinu. číst více

Blog  |  2019  |  50

Filmtoro jede na 3 měsíce do evropského akcelerátoru Startupbootcamp Media!

Minulý týden byl sice ve znamení karlovarského festivalu, my jsme ale vyrazili pracovat o pár kilometrů dál. V Amsterdamu jsme bojovali o postup mezi 10 nej začínajících projektů z oblasti médií a videa, které budou moci během podzimu nakopnout svůj potenciál v Evropě. A podařilo se! číst více

Blog  |  2019  |  9

Filmtoro appka je ve finále AppParade a představuje čtyři novinky

Rychlé hodnocení v seznamu, jako jste zvyklí na Instagramu, nebo možnost navolit si své oblíbené půjčovny - Filmtoro appka má nové funkce. A už tohle pondělí bude bojovat na AppParade, kam se probojovala do finálové desítky. Doražte 20. května do pražského Vnitroblocku a pomozte nám vyhrát! číst více

Blog  |  2019

Vyzkoušej první verzi mobilní aplikace Filmtoro pro Android a iOS

Před časem jsme s prvními z vás začali testovat naši mobilní aplikaci. Nyní ji vypouštíme i mezi ostatní. Podívej se, co na tebe v aplikaci čeká a pomozte nám ji dále otestovat a vylepšit. číst více

Blog  |  2018  |  10

Filmtoro se rozšiřuje na Slovensko a nabízí lokalizovanou slovenskou verzi

V listopadu 2018 Filmtoro navštívilo téměř 300.000 lidí, z toho 15 % bylo ze Slovenska. A to nás inspirovali k tomu, aby se Filmtoro rozšířilo i na Slovensko a nabídlo slovenským fanouškům informace o tom, jaké filmy online mohou oni najít doma. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist