FB pixel
Bylo, nebylo...

Bylo, nebylo...

Když jsme v srpnu 2015 spouštěli Filmtoro, náš první robot napočítal na českých půjčovnách něco přes 6.000 titulů ve 12 půjčovnách. Ještě tu nebyl Netflix ani Amazon Prime, HBO jste si museli objednat jen přes kabelového operátora a o 4K titulech slyšeli jen největší znalci. Dnes je situace výrazně jiná - aktuálně už počítáme více než 18.000 titulů v téměř 30 půjčovnách a nabídka online je bohatší, pestřejší a dostupnější než kdy byla. Cena měsíčního předplatné za HBO nebo Netflix je 200 Kč a za ty dostanete přístup k několika stovkám až několika tisícovkám zajímavých titulů.

Jaká je budoucnost online filmů?

Dělat službu, která toto mapuje, bylo v průběhu času těžší, než jsme si představovali. Vzorů v zahraničí je jak šafránu a každý se s (ne)podporou online půjčoven vyrovnával po svém. Platí také, že peníze, které se točí v online filmovém průmyslu, zatím nedosahují v našich končinách těch, které najdete třeba u řetězců kin a rozhodně to také nejsou peníze, které kdysi přinášely videokazety nebo na přelomu tisíciletí DVDčka. Ale budoucnost to rozhodně je, o čemž svědčí čím dál tím větší podíl online filmů, ostatně sám Netflix celosvětově už má větší obrat než všechna americká kina.

Poděkování partnerům

Filmtoro jsme s cílem podporovat legální stahování velmi brzo dostali do hledáčku prestižních médií, kteří o nás psali (a dodnes píšou) - třeba iHned, Lupa či Český Rozhlas. Jsme také rádi, že jsme mohli najít silné partnery přímo v českých filmových kruzích - ať už jsou to distributoři jako Magic Box, Asociace producentů v audiovizi nebo Fond kinematografie. Bez jejich pomoci by Filmtoro nebylo tam, kde dnes je a patří jím za to velký dík.

...a uživatelům!

...a uživatelům!

A kde tedy dnes Filmtoro vlastně je? Velmi nás těší neustále stoupající návštěvnost, za minulý měsíc web navštívilo podle Google Analytics 220.000 unikátních uživatelů a zájem stoupá každý měsíc. Bylo by krásné, kdybychom se na konci roku dostali přes 300.000, čímž bychom naše plány překonali hned o polovinu :)

Dárek ke 3. narozeninám

Když chcete více uživatelů, tak samozřejmě musíte přinést také něco uživatelům nazpět. A jsme rádi, že s novým, vzdušnějším designem můžeme uživatelům představit hned několik zajímavých novinek. Filmtoro už není dávno jen rozcestníkem v legální nabídce, u každého filmu vám ukážeme jestli náhodou ještě není v kině nebo alespoň ve vysílání v televizi. Pečlivě dáváme dohromady naše kategorie, abyste si mohli vybírat podle žánrů, tématu, roku či země původu. Těchto kategorií máme už více než 800 a každý týden jich několik nových přibude.

Doporučování, doporučování, doporučování

Co tedy za konkrétní novinky najdete? Především vás chceme nalakát, abyste se stali registrovanými uživateli Filmtora. Stačí se jednoduše přihlásit přes Facebook nebo Google a my vám hned začneme dávat doporučení na míru. Na hlavní stránce už nenajdete všechny tipy, ale jen ty, které si myslíme, že vám podle vašeho hodnocení sednou. To samé platí v kategoriích, kde můžete jednoduše filmy hodnotit podle palců a nebo si ho uložit na později do záložky Moje filmy. A konečně v detailu filmu můžete vidět, jestli se vám film bude opravdu líbit - nehrajeme jen na všeobecné hodnocení, ale také na to, jaký tip filmů či seriálů jste v minulosti hodnotili.

10 za 10

10 za 10

Rozšíření se v posledních měsících dočkali také naše žebříčky, soudě podle vašeho zájmu o 10 filmů, když se vám líbil Deadpool nebo 30 nejlepších Netflix filmů za rok 2018 vidíme, že vás podobné tipovačky baví a budeme v nich pokračovat ještě častěji. Na našich stránkách na Facebooku, kde jsme nedávno překonali už 8.000 fanoušků, nám můžete napsat, kterou další desítku byste si chtěli přečíst.

Co bude dál?

Do čtvrtého roku s vámi máme ještě spoustu plánů a nápadů, na další vylepšení se můžete těšit během podzimu. A od prvního září nás najdete také nejen na internetu, sledujte pozorně pražská nádraží, vlaky, školy, nemocnice či letiště, kde najdete naše reklamy se speciálními žebříčky, které se ideálně hodí právě k místu, kde trávíte čas třeba se svým telefonem a hledáte způsob, jak se zabavit. První ochutnávky najdete už brzy na našem novém Instagram účtu @filmtorocz.

Filmtoro - Když nevíš, co si pustíš

A na závěr ještě představujeme náš nový slogan, který můžete použít, když budete náš web chtít doporučit svým známým a kamarádům. Jsme průvodce po nabídce filmů a seriálů online a pomůžeme vám s výběrem v záplavě starých i nových kousků. Jsme tu pro vás, když nevíš, co si pustíš.

Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!  |  Blog  |   |  42 líbí se  |  2 komentáře

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Komentáře k článku Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Filmtoro slaví 3. narozeniny v novém!

Blog  |  před 4 měsíci  |  6

Vyhraje Filmtoro Křišťálovou lupu? Rozhodnout můžete vy!

Ano, už je to tak, Filmtoro opět postoupilo do finálního hlasování o nejlepší české weby. O Křišťálovou lupu se ucházíme už potřetí a jak se říká - do třetice všeho dobrého i zlého! Pomůžete nám ji vyhrát? Podívejte se jak. číst více

Blog  |  2020  |  7

Líbí se vám naše videa a podcasty? Staňte se patronem a natočíme další

Už několik měsíců pro vás přinášíme ty nejnovější tipy na filmy a seriály také ve videích a podcastech. Vidíme, že se vám líbí, a proto jich pro vás rádi uděláme víc. Ale potřebujeme také vaši podporu - ideálně prostřednictvím Patreonu. číst více

Blog  |  2020  |  41

Spouštíme kalendář premiér, nové filmy a seriály budete mít hned po ruce

Zatímco u nových filmů v kinech či televizního programu je dnes jednoduché dohledat přehled novinek i na několik měsíců dopředu, u online premiér je mnohem těžší udržet si přehled. Proto jsme připravili jednoduchý kalendář, který vám pomůže se zorientovat v novinkách všech hlavních streamovacích služeb. číst více

Blog  |  2020  |  50

Filmtoro rozšíření ti ukáže, kde je film online i na ČSFD a IMDB

Navštěvuješ rád ČSFD nebo IMDb a chybí ti tam informace, kde je daný film nebo seriál dostupný? Tak právě pro tebe máme novinku - díky Filmtoro pluginu do prohlížeče Chrome si nyní můžeš zobrazit přehled přímo v detailu titulu. číst více

Blog  |  2019  |  7

Přijeď na druhý ročník Filmtoro Festu - pro dospělé Tarantino, pro děti Hodinář

Od 16. do 17. srpna se v letním kině Černá v Pošumaví uskuteční druhý ročník našeho mini filmového festivalu. Dva dny jsme tentokrát rozdělili na dospěláckou a dětskou část, takže kdo s námi bude na Lipně trávit celý víkend, nabídneme mu program pro celou rodinu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist