FB pixel TP pixel
Tragédie jménem Flash: Propadák roku porazil v tržbách jen jediný film od Marvelu © Warner Bros.

Tragédie jménem Flash: Propadák roku porazil v tržbách jen jediný film od Marvelu

Cesta rychlonohého Flashe v kinech je víceméně ukončena. Jeho tragické finanční výsledky podtrhuje fakt, že dokázal v tržbách porazit pouze jediný film od Marvelu.

Filmové novinky

Od minulého týdne je komiksový velkofilm Flash k dostání online a zakoupit či půjčit si jej lze na PVOD platformách jako iTunes či Google Play. Jeho cesta světovými kiny se tak dá považovat za uzavřenou a my se můžeme podívat na to, jak velkou finanční katastrofou se snímek s potížistou Ezrou Millerem nakonec stal. Flash, jehož rozpočet se odhaduje na 200 milionů dolarů, dokázal v kinech globálně utržit 268 milionů dolarů. Pokud do výdajové stránky započteme ještě mnoho desítek milionů dolarů vynaložených za reklamu (mluví se i o hodnotě na úrovni samotného rozpočtu), je jasné, že studio Warner Bros. je u snímku režiséra Andyho Muschiettiho v těžkém mínusu a jde tak bez diskuze o jeden z největších propadáků letošního roku. Nastalou pohromu zmírňuje jen fakt, že studio Disney s Indianou Jonesem a nástrojem osudu či Strašidelným domem letos trpí ještě více.

Abychom si tržební fail Flashe uvědomili jasněji, můžeme provést srovnání snímku s finančními výsledky celovečeráků od konkurenčního Marvelu. Z 32 snímků MCU, jdoucích od roku 2008 do kin počínaje Iron Manem, existuje pouze jediný, který Flash dokázal tržebně porazit - Neuvěřitelný Hulk z roku 2008 s Edwardem Nortonem v hlavní roli. Ten vydělal v kinech 264 milionů dolarů a je nejméně výdělečným snímkem MCU. Druhým nejbližším je Captain America: První Avenger s 370 miliony dolarů, který je tak od Flashe už tržbami hodně vzdálen. V potaz také musíme vzít, že Hulk si odbyl premiéru už před 15 lety (inflace) a rozpočet měl o 50 milionů dolarů nižší než Flash. Po podprůměrném Black Adamovi, tragickém druhém Shazamovi a nyní zklamavším Flashovi je jasné, že nastavená cesta DC vesmíru prostě nefunguje a jeho restart v podání Jamese Gunna a Petera Safrana je tak více než nutný.

Zdroj: Slashfilm

Trikaři mají Marvelu plné zuby. Konečně se otrokářskému molochu postavili
Trikaři mají Marvelu plné zuby. Konečně se otrokářskému molochu postavili
10.08.2023 18:20:00 | Filmové novinky

Už rok se v hollywoodských kuloárech mluví o přetížení trikařských studií, která řeší nekonečný zástup trikově náročných blockbusterů a permanentně nestíhají svou práci odbavit v nejvyšší kvalitě. A přetlak nových seriálů od Marvel ničemu nepomohl. Nyní mají trikaři svého zneužívání plné zuby.

Rychle a zběsile 10 je konečně online. Víme, kde si ho přehrát v nejlepší kvalitě
Rychle a zběsile 10 je konečně online. Víme, kde si ho přehrát v nejlepší kvalitě
09.08.2023 17:50:00 | Filmové novinky

Dominic Toretto a jeho banda si v kinech vyjezdili 700 milionů dolarů a nyní konečně hodlají bavit i ty, kteří se do setmělých sálů nevydali. Postaví se jim šílený Jason Momoa, který rozjede obrovskou destrukci.

Nejočekávanější thriller Netflixu vám už v traileru vyrazí dech. Napětí by se dalo krájet
Nejočekávanější thriller Netflixu vám už v traileru vyrazí dech. Napětí by se dalo krájet
09.08.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Ne všechny své velké hity Netflix v uplynulých letech natočil. Právě naopak, většinu nejlepších filmů ze své nabídky pořídil na trzích filmových festivalů. A nejinak tomu bylo v případě snímku Fair Play, za kterých se nebál zaplatit na dřevo 20 milionů dolarů a který je označován ze jeden z nejlepších thrillerů letošního roku.

Gran Turismo u kritiků boduje v závodění i hercích. Recenze film cupují jinde
Gran Turismo u kritiků boduje v závodění i hercích. Recenze film cupují jinde
09.08.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Od 10. srpna bude v kinech k vidění akční závodnická jízda Gran Turismo. Tato adaptace slavné herní série se pokusí napodobit úspěch letošních herních adaptací The Last of Us a Super Mario Bros. Jak se film líbil kritikům?