FB pixel TP pixel
Maniakální Kozub bere Netflix útokem. Na dvě české komedie a akční novinku ale nestačí © Bionaut

Maniakální Kozub bere Netflix útokem. Na dvě české komedie a akční novinku ale nestačí

Štěpán Kozub v posledních týdnech slavil na Netflixu úspěch s dramatem Spolu. Nyní se vrací s ještě temnějším příběhem, který se pomalu prodírá žebříčkem nejúspěšnějších titulů streamovací služby. Na české komedie ale zatím nemá.

1. 5. 2023 14:00 | Filmové novinky

Když na Netflix vstoupila komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT, byl to pro Štěpána Kozuba a jeho parťáky ohromný úspěch, obzvlášť bereme-li v potaz, že se situační žánrovka udržela v českém TOP 10 streamovací služby dlouhých 78 dní. Od té doby se Kozub objevuje v serióznějších a značně hutnějších projektech, které navíc svou propagaci staví primárně na jeho osobě. A zdá se, že oblíbený komik svou cílovku opravdu baví, protože si ho dokáže najít, i když ze sebe nedělá klauna. Prokázal to už snímek Spolu, v němž herec ztvárnil autistického muže a který je stále na 7. pozici v rámci netflixovské sledovanosti. Celkově se drží v TOP 10 už 20 dní.

Vážný Kozub stoupá

Kozubův horor Hrana zlomu pak vstoupil na Netflix 28. dubna a od té doby jeho oblíbenost na Netflixu neustále roste. Už 29. dubna se novinka vyhoupla na šestou příčku sledovanosti, o den později už vystoupala na čtvrtou pozici. Tu si aktuálně drží, když jsou před ní dvě české komedie a jeden francouzský akčňák. Nejsledovanějším titulem v rámci České republiky je aktuálně bláznivá komedie Hádkovi Vojtěcha Moravce, na třetí pozici je pak Střídavka, která se v TOP 10 drží již 15. den. Českou nadvládu narušuje pouze nový francouzský akčňák spadající do Netflix Originals AKA.

Hrana zlomu vypráví o páru, který vychovává malou dcerku v luxusní vile, těžko však lze jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor (Kozub) naopak žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější. Osudy těchto dvou dysfunkčních rodin se protínají v temné příběhové mozaice, ve které není jasné, kdo je oběť a kdo pachatel. Film napsal a režíroval Emil Křižka.

Zdroj: FlixPatrol

Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Z HBO v dubnu zmizelo přes 70 filmů. Včetně sci-fi a akčních hitů
Z HBO v dubnu zmizelo přes 70 filmů. Včetně sci-fi a akčních hitů
01.05.2023 13:30:00 | Filmové novinky

HBO má za sebou další masivní čistku titulů ze své nabídky. V průběhu měsíce dubna katalog prořídl o více než 70 starších titulů, které čítají velké velké blockbustery i festivalovou kvalitu.

Ant-Man 3 konečně míří na Disney Plus. Za čekání nabídne speciální verzi
Ant-Man 3 konečně míří na Disney Plus. Za čekání nabídne speciální verzi
30.04.2023 12:30:00 | Filmové novinky

Disney konečně odtajnil datum uvedení posledního Ant-Mana s podtitulem Quantumania na své vlastní streamovací službě. Dá se tedy odhadnout, jaká bude další strategie studia v případě dalších velkých filmů.

Nové postapokalyptické sci-fi Netflixu hýří strhující akcí jako ze Šíleného Maxe
Nové postapokalyptické sci-fi Netflixu hýří strhující akcí jako ze Šíleného Maxe
30.04.2023 12:00:00 | Filmové novinky

Netflix právě vydal ukázku k novému dystopickému seriálu z Jižní Koreje Rytíř v černém. Ve variaci na Šíleného Maxe se můžeme těšit na působivé obrazy zdevastovaného Soulu, automobilové honičky v písečných dunách a nehostinnou pouštní krajinu.

Nejdražší seriál roku je naprostá katastrofa. Recenzenti se smějí laciné akci za 300 milionů
Nejdražší seriál roku je naprostá katastrofa. Recenzenti se smějí laciné akci za 300 milionů
28.04.2023 17:20:00 | Filmové novinky

Zdá se, že režijně-producentské duo Russoových se rozhodlo po komiksových megahitech s Avengery zapsat do dějin kinematografie sérií podprůměrných béčkových hloupostí. Alespoň tak po nejdražším filmu Netflixu hodnotí recenzenti i jejich nový (a taktéž masivně předražený) akční seriál Citadel.