FB pixel TP pixel
Nenápadné akční sci-fi ohýbá v traileru realitu. První recenze slibují zábavnou jízdu © Ketchup Entertainment

Nenápadné akční sci-fi ohýbá v traileru realitu. První recenze slibují zábavnou jízdu

Režisér Robert Rodriguez si po akčním sci-fi Alita: Bojový anděl nejprve odskočil na Netflix s dětskou jízdou Můžeme být hrdinové a nyní nabídne konečně zase něco pro dospělé publikum. Jeho zdánlivě nenápadné sci-fi o moci hypnózy je podle prvních recenzí solidní akční podívanou.

17. 4. 2023 16:30 | Filmové novinky

Režisér Robert Rodriguez patří mezi tvůrce, kteří rozhodně dokáží překvapit a nikdy přesně nevíte, co natočí příště. Rodriguez je schopný v jednom roce natočit akční nářez, zatímco o pár měsíců později stojí za kamerou dětinského bijáku pro nejmenší. A pak natočí velkolepou trikovou sci-fi s Jamesem Cameronem, vrhne se do Star Wars a hned už zase točí s dětmi pro Netflix. Je to zkrátka chameleon, jenž si točí tak trochu pro vlastní radost a podle toho, na co má zrovna chuť. Nehledě na to, jestli se výsledek divákům líbí, či nikoliv. Nyní se po seriálu Boba Fett: Zákon podsvětí a snímku Můžeme být hrdinové postavil za kameru nenápadné a očividně i velice levné sci-fi Hypnotik, ve které Ben Affleck nahání charismatického Williama Fichtnera, který ovládá hypnózu natolik dobře, že vás může nechat zastřelit či vás vrhne do silnice v plném provozu. Zajímavý koncept se sice podle traileru nepřeklopil do žádné novodobé klasiky, zdá se však, že dokonale splní svůj účel.

Už z traileru Hypnotik vypadá na slibnou thrillerovou jízdu, která bude hýřit nápady s hypnotickými schopnostmi a bude těžit i z tajemství okolo Affleckovy zmizelé filmové dcery. Film, který má jít 11. května i do českých kin, Rodriguez uvedl v rozpracované verzi na filmovém festivalu SXSW v americkému Austinu a reakce byly vesměs spokojené. Sice se shodují na tom, že film potřebuje ještě zapracoval na střihu a také, že nejde o nic stoprocentně logicky neprůstřelného, pokud ale hledáte stylovou a atmosférickou akční žánrovku s dobrým nápadem, charismatickými hrdiny, rychlým tempem a zábavnou akcí, prý se máte rozhodně na co těšit. Tak se nechme překvapit. Obdobných filmů, které bychom viděli v kinech, ale moc není, takže sem s tím.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Legendární Pobřežní hlídka se vrací. O Hasselhoffa a Pamelu je mezi diváky stále zájem
Legendární Pobřežní hlídka se vrací. O Hasselhoffa a Pamelu je mezi diváky stále zájem
17.04.2023 16:00:00 | Filmové novinky

Magazín Deadline přinesl informaci, že se začíná pracovat na nové verzi legendárního seriálu Pobřežní hlídka. Globální megahit s Davidem Hasselhoffem dostal v roce 2017 filmový remake, ten se však mezi diváky neuchytil.

Nejzábavnější horor roku je konečně online. Nenechte si ho ujít
Nejzábavnější horor roku je konečně online. Nenechte si ho ujít
17.04.2023 15:15:00 | Filmové novinky

Umělá inteligence je jedním z nejžhavějších témat současnosti, do kterého přikládá žhavé polínko i nový hororový hit M3gan. Ten sice nesrší krvavostí, rozhodně ale patří mezi nejzábavnější a nejlépe hodnocené horory posledních měsíců. A nyní si film můžete užít i doma.

Poslední film Clinta Eastwooda je konečně oznámen. Legenda se chce loučit maximální kvalitou
Poslední film Clinta Eastwooda je konečně oznámen. Legenda se chce loučit maximální kvalitou
16.04.2023 14:50:00 | Filmové novinky

Clint Eastwood by se na natáčení filmů mohl sice už dávno vykašlat, on ale i ve svých 92 letech hodlá ještě naposledy usednout za kameru a dopřát nám jeden velký filmový zážitek. Fanoušci westernů ale mají tentokrát smůlu.

Český Survivor jde do finále. Intriky, zrady a aliance konečně startují naplno
Český Survivor jde do finále. Intriky, zrady a aliance konečně startují naplno
16.04.2023 14:20:00 | Filmové novinky

Česká verze legendární reality-show Survivor se překlápí do své finální fáze a začíná jít do tuhého. Po sloučení táborů Hrdinů a Rebelů už totiž všichni bojují jen za sebe. To ale neznamená, že se neutváří rozličná spojenectví a někdo nedostane kudlu do zad.