FB pixel TP pixel
Nejnechutnější horor roku viděli první diváci. Kritiky jeho zvrácenost odrovnala © A24

Nejnechutnější horor roku viděli první diváci. Kritiky jeho zvrácenost odrovnala

Na právě probíhajícím festivalu v Sundance zabodovala hororová sci-fi novinka Infinity Pool od režiséra Brandona Cronenberga. V kinech prý tak divný a nechutný film dlouho nebyl, říkají první diváci.

25. 1. 2023 15:20 | Filmové novinky

Po pandemii se návštěvnost kin stále nedostala ke svým předcovidovým číslům a z úplné katastrofy zachraňují temné sály spektákly jako Avatar: The Way of Water, Top Gun: Maverick či překvapivě taky horory. Strašidelné bijáky jako Černý telefon, M3GAN, Úsměv či Tiché místo: Část II dokázaly v kinech zabodovat a ve velkém nahnat nejen teenagery do kin. K těmto filmům by se nyní rád připojil i sci-fi horor Infinity Pool, který režíroval Brandon Cronenberg a v hlavních rolích si zahráli Alexander Skarsgard, Mia Goth a Cleopatra Coleman. Infinity pool se zaměří na zamilovaný pár Jamese a Evu, jejichž dovolená v odlehlém ostrovním letovisku se promění v peklo. Pod vedením svůdné a tajemné Gabi se totiž dostanou do míst, kde vládne prostředí plné násilí, hédonismu a hrůzy.

Infinity pool jde tento týden do amerických kin a k vidění již byl na festivalu v Sundance, kde si odnesl nadšené reakce. Co konkrétně se na hororové novince divákům líbilo? Kritici se shodují, že nejnovější film Brandona Cronenberga nahlíží precizně a trefně do nejtemnějších zákoutí privilegovaných a poskytuje hercům prostor, který využívají k předvedení svých dosud nejšílenějších výkonů. Infinity pool má být atmosférickým, surrealistickým, násilným a špinavým filmem, který si bere na paškál temnou turistiku a je natočen nechutně svůdným stylem, v němž Brandon Cronenberg nezapře vliv svého otce Davida. Film je podle některých tak extrémní, že jedinou rozumnou reakcí je smích. Česká premiéra snímku dosud nebyla stanovena.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nejhorším filmům roku vládne kontroverzní novinka Netflixu. Dotírá na ni propadák Marvelu
Nejhorším filmům roku vládne kontroverzní novinka Netflixu. Dotírá na ni propadák Marvelu
24.01.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Pověstné Zlaté maliny přišly tradičně se svými nominacemi na nejhorší filmy roku. A jestli jejím organizátorům něco nesedlo, pak je to loňská ožehavá novinka Netflixu o životě Marilyn Monroe. Kritice a výsměchu ale neušly ani největší blockbustery roku.

Tron 3 doopravdy vznikne. Kultovní sci-fi má nového režiséra i hlavní hvězdu
Tron 3 doopravdy vznikne. Kultovní sci-fi má nového režiséra i hlavní hvězdu
24.01.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Čtyřicet jedna let od vzniku vizuálně převratné sci-fi Tron a třináct let od natočení jeho pokračování to vypadá, že se konečně dočkáme třetího dílu. Nový Tron získal jméno, režiséra i hlavní hereckou hvězdu.

Nejlepší filmy roku: Válečná řež Netflixu a ultraakční sci-fi jízda ovládly nominace na Oscara
Nejlepší filmy roku: Válečná řež Netflixu a ultraakční sci-fi jízda ovládly nominace na Oscara
24.01.2023 15:25:00 | Filmové novinky

Americká Akademie filmového umění a věd oznámila nominace na 95. ročník Oscarů a překvapila v mnoha směrech. Řady nominací se dočkaly velkolepé blockbustery a cenu za nejlepší adaptovaný scénář může dokonce získat Top Gun: Maverick. Ve velkém ale zaútočila válečná řež Netflixu a festivalová sci-fi jízda.

Nejvtipnější fantasy roku útočí v novém traileru. Připravte se na bláznivou dračí jízdu
Nejvtipnější fantasy roku útočí v novém traileru. Připravte se na bláznivou dračí jízdu
23.01.2023 19:10:00 | Filmové novinky

Studio Paramount představilo nový trailer na chystanou adaptaci Dungeons & Dragons, které stejně nikdo neřekne jinak než Dračák. A zatím se zdá, že bychom mohli dostat vtipnou fantasy podívanou, která bude mít správný poměr velkoleposti, akce i nadsázky.