FB pixel TP pixel
Filmový hit o Karlu Gottovi míří na Netflix v rekordním čase © Bontonfilm

Filmový hit o Karlu Gottovi míří na Netflix v rekordním čase

Netflix se s tím nepáře a po českých kinohitech Matky či Gump - pes, který naučil lidi žít, přivede další snímek z temných sálů rovnou do svého katalogu v neuvěřitelně krátké době.

23. 12. 2021 12:30 | Filmové novinky

To, že se v posledních dvou letech dynamicky mění distribuční strategie, je poměrně jasná věc. Viditelně se to ale týkalo především zámořských projektů, kdy zaběhnuté pořádky rozvrácené koronavirem využívaly především HBO a Disney, kteří své kinohity paralelně uváděli i na svých streamovacích platformách. Dlouholeté zvyky se však pomalu, ale jistě mění i u nás, což podrobně popisuje Tomáš Vyskočil ve svém článku. V něm mimo jiné píše, že se některé české kinohity dostávají do internetových videoték, a na Netflix zvláště, v dříve nevídaně krátké době.

Romantická komedie Matky, sympatická bláznivá satira Shoky & Morthy: Poslední velká akce či naposledy rodinný snímek Gump - pes, který naučil lidi žít se do katalogu streamovacího giganta dostali již čtyři měsíce po kinopremiéře. A podobný osud zakusí i hojně navštěvovaný dokument Karel. Ten se na Netflix dostane dokonce ještě dříve - po nevídaných dvou měsících od premiéry. Netflix si tak pro své předplatitele připravil pořádný vánoční dáreček. Diváky velmi kladně hodnocený celovečerní dokument Karel nahlíží do soukromí a do duše národního barda Karla Gotta a zaměřuje se v něm především na sklonek jeho života, tedy období 2018-2019. Na Netflixu tak bude tento snímek, na který o prvním víkendu vyrazilo do kin přes sto tisíc diváků, k dispozici již od 24. prosince.


 8 668 zobrazení   1 168 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
První trailer Doctora Strange 2 je tady a přináší vesmír plný šílenství
První trailer Doctora Strange 2 je tady a přináší vesmír plný šílenství
22. 12. 2021 18:45:00 | Filmové novinky

Konec čekání! Pokud jste chtěli vidět oficiální verzi jedné z potitulkových sekvencí nového Spider-Mana, přišel váš čas. Doctor Strange ve druhé sólovce nabídne svou zvrácenou verzi.

Je Matrix 4 nejdivnější film roku? Kritici jsou dokonale zmatení
Je Matrix 4 nejdivnější film roku? Kritici jsou dokonale zmatení
22. 12. 2021 12:00:00 | Filmové novinky

Konečně padlo embargo na recenze nového Matrixu, a tak se filmoví kritici předhání v tom, kdo má na film jaký názor. A upřímně řečeno budeme muset všichni vyrazit do kina, protože větší zmatek v hodnoceních tu dlouho nebyl.

Netflix má nový filmový hit a opět je u toho Sandra Bullock
Netflix má nový filmový hit a opět je u toho Sandra Bullock
22. 12. 2021 11:00:00 | Filmové novinky

Po hororovém hitu V pasti z roku 2018, který trhal na Netflixu rekordy sledovanosti, se Sandře Bullock opět podařilo přilákat k obrazovkám streamovacího giganta úctyhodné davy diváků.

Nářez roku už na jaře? Trailer vikingské řezničiny vám vezme dech
Nářez roku už na jaře? Trailer vikingské řezničiny vám vezme dech
21. 12. 2021 17:00:00 | Filmové novinky

Režisér Robert Eggers před lety příjemně zaskočil svou podvratnou Čarodějnicí a zaujal i psychedelickým Majákem. A jeho novinka vypadá naprosto dokonale.