FB pixel TP pixel
Katalog Disney+ bude malý. V porovnání s Netflixem nabídne jen 13 % obsahu © TMDB

Katalog Disney+ bude malý. V porovnání s Netflixem nabídne jen 13 % obsahu

V USA a na několika málo dalších místech odstartuje v listopadu streamovací služba Disney+. Pár lidí napadlo podívat se důkladněji na jeho otevírací obsahovou nabídku čistě z kvantitativního hlediska a porovnat ho s tím od Netflixu.

22. 10. 2019 0:00 | Streaming novinky

Na území USA má Netflix v tuto chvíli k dispozici 5 780 titulů, které zahrnují seriály, hrané filmy, dokumenty nebo početná stand-up vystoupení. Při spuštění Disney+ se z různých zdrojů, nebo jak jsme sami upozorňovali například zde, počítá dohromady se 734 tituly. Když pak tyto dva katalogy postavíte proti sobě, dojdete k výsledku, který ukazuje, že Disneyho knihovna v době spuštění služby bude mít pouze 12,69 % obsahu knihovny Netflixu. Připravenost a náskok Netflixu z hlediska objemu obsahu může dokumentovat i počet původních titulů, tedy snímků, které společnost nakoupila či přímo vyrobila a stává se jejím výhradním distributorem. Těch má Netflix v tuto chvíli k dispozici 1339, zatímco Disney+ má naplánováno vydat během nejbližších několika let 53 nových filmů a seriálů výhradně pro tuto streamovací platformu. Samozřejmě, většina obsahu například z kanálu National Geographic nebo Disney Channel bude technicky k dispozici i na Disney+, ale formálně se již nebude jednat o originální titul stanice.

Katalog Disney+ bude malý. V porovnání s Netflixem nabídne jen 13 % obsahu © TMDB

Netflix má pak v příštích letech vydat téměř 500 titulů, mezi něž se dokonce nepočítají nové řady již uvedených seriálů jako třeba Stranger Things nebo Ozark. Takže pokud by se jednalo pouze o šíři knihovny, Netflix by se nástupu Disneyho na pole online televizí nemusel vůbec bát. V rámci boje o diváka, je to však jen jeden aspekt. Síla značky, kvalita titulů nebo cena jsou další proměnné, které mohou mít nakonec mnohem větší vliv. Další otázkou je, jestli je Disney+ a Netflix skladbou svých diváků opravdu v konkurenčním boji. Nakonec ještě jednou opakuji, že všechna dostupná čísla v tomto článku se vztahují na území USA. K nám se Disney+ chystá až příští rok a i celá knihovna Netflixu je u nás o pár set titulů chudší.


 337 zobrazení   3 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
HBO GO překvapuje navýšením ceny předplatného. Zkrátilo i zkušební lhůtu
HBO GO překvapuje navýšením ceny předplatného. Zkrátilo i zkušební lhůtu
21. 10. 2019 13:30:00 | Streaming novinky

Uplynul zhruba rok od momentu, kdy HBO GO překvapivě snížilo cenu na 129 Kč měsíčně (z původních 199 Kč) a oblíbená streamovací služba cenu znovu navyšuje.

Netflix podruhé v řadě neoslovil tolik nových diváků, kolik očekával
Netflix podruhé v řadě neoslovil tolik nových diváků, kolik očekával
18. 10. 2019 | Streaming novinky

Netflix v letošním 3. čtvrtletí sice nedokázal překonat svůj vlastní odhad počtu platících diváků, ale přesto rostl více, než se všeobecně očekávalo a své akcionáře příjemně překvapil. A dost možná takto rostl i naposledy, protože konkurence od Disney, Apple a dalších už klepe na dveře.

Máte jen 1000 filmů na Netflixu? Náš návod vám vrátí všech 5000!
Máte jen 1000 filmů na Netflixu? Náš návod vám vrátí všech 5000!
11. 10. 2019 8:00:00 | Streaming novinky

Český Netflix je spuštěn a nábor nových předplatitelů začíná. Pokud jste předplatitelem a Netflix se vám automaticky přepnul rozhraní do češtiny, Netflix vám skryl všechny tituly, které nemají českou podporu. To je velký skok dolů a omezení pro uživatele. Jak se z 20 % viditelné nabídky dostat zpátky na 100%?

Netflix je konečně opravdu český. A trvalo to jen 3 roky, 10 měsíců a 5 dní.
Netflix je konečně opravdu český. A trvalo to jen 3 roky, 10 měsíců a 5 dní.
11. 10. 2019 | Streaming novinky

Tak jsme se konečně dočkali. To, co jsme jako první předpovídali před pár týdny a minulý týden odhalili v neoficiálních zprávách, se dnes konečně stalo skutečností. Netflix je konečně stoprocentně český. Pojďme si shrnout, co to vlastně znamená.