FB pixel TP pixel
Nejočekávanější historický film roku v prvním traileru. DiCaprio řeší sériové vraždy indiánů © Apple TV+

Nejočekávanější historický film roku v prvním traileru. DiCaprio řeší sériové vraždy indiánů

Apple konečně ukázal první upoutávku na nový film Martina Scorseseho, v němž hlavní roli ztvární Leonardo DiCaprio. Ten se přimotá k podivným úmrtím indiánů poté, co na svém území objeví ropu.

18. 5. 2023 17:00 | Filmové novinky

Režisér Martin Scorsese opět spojil síly se svými dvorními herci Leonardem DiCapriem a Robertem De Nirem, a tentokrát nás zavede do Oklahomy 20. let minulého století, kde dojde k několika brutálním vraždám v indiánském kmeni Osedžů. A čirou náhodou poté, co objeví ložiska ropy. Hlavním protagonistou je DiCapriem ztvárnění Ernest Burkhart, synovec místního rančera (De Niro), který má za ženu členku indiánského kmene. Jesse Plemons pak ztvárnil vyšetřovatele FBI, který má případ vražd na starosti. DiCaprio měl původně hrát právě federálního agenta, scénář byl však na jeho žádost pozměněn, aby mohl ztvárnit více morálně ambivalentní roli Ernesta.

Apple společně s první upoutávkou rovněž potvrdil, že Scorseseho nový biják skutečně půjde exkluzivně do kin. V USA se tak stane již 6. října, Češi si počkají do 19. října. Přesto jde o velkou změnu v rámci distribuce filmů vzniklých pro streamovací služby. Ty doposud spoléhaly maximálně na velmi limitované uvedení, nyní však Amazon (například u filmu Air: Zrození legendy) i Apple zkouší své velké filmy dát i do kin, což jim má jednak přinést lepší spolupráce s tvůrci, ale samozřejmě i vřelejší přijetí u kinařů. A ano, také větší šance na návratnost investic a mediální pokrytí. Ostatně zmíněný snímek Air Bena Afflecka v kinech utržil téměř 90 milionů dolarů. Killers of the Flower Moon navíc rozhodně nejsou levným projektem. Podle odhadů se rozpočet filmu vyšplhal až na 200 milionů dolarů.

Zdroj: Variety

 7 zobrazení  
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Hiddlestonův Loki zná nové datum premiéry. Marvel mění strategii uvádění epizod
Hiddlestonův Loki zná nové datum premiéry. Marvel mění strategii uvádění epizod
18.05.2023 16:05:00 | Filmové novinky

Po období nejistoty, kdy se na Disney+ rušila data premiér letošních seriálů MCU, bylo konečně odhaleno přesné datum vydání druhé řady Lokiho i novinky Echo. Dočkáme se jich později, než bylo dříve slíbeno.

Indiana Jones na českém Disney Plus? Ano, ale v osekané podobě proti USA
Indiana Jones na českém Disney Plus? Ano, ale v osekané podobě proti USA
18.05.2023 15:40:00 | Filmové novinky

Studio Disney sice oznámilo, že na své platformě Disney Plus uvede kompletní sérii s Indiana Jonesem včetně dlouho nedostupného seriálu Mladý Indiana Jones, nové detaily od českého zastoupení však přináší špatnou zprávu.

Nejlepší akční film roku? Trailer Mission: Impossible 7 nenechá nikoho na pochybách
Nejlepší akční film roku? Trailer Mission: Impossible 7 nenechá nikoho na pochybách
17.05.2023 16:45:00 | Filmové novinky

Už 13. července se do kin přiřítí dlouho očekávaný a také odkládaný sedmý film ze série Mission: Impossible. Špiónské intriky nikdy nebyly komplikovanější a rozhodování o osudu týmu nemožné mise zase složitější. A ano, Tom Cruise provádí neskutečně šílené kousky.

Fanoušci slaví. Indiana Jones míří na Disney Plus. Poprvé dorazí i nesehnatelný seriál
Fanoušci slaví. Indiana Jones míří na Disney Plus. Poprvé dorazí i nesehnatelný seriál
17.05.2023 12:00:00 | Filmové novinky

Fantastické překvapení si pro fanoušky archeologa s kloboukem a bičem přichystalo studio Disney. To totiž vyjednalo práva na kompletní sérii Indiana Jonese, přičemž poprvé do online prostoru zamíří i příběhy mladého Indyho. Ty byly dosud dostupné pouze na VHS a DVD.