FB pixel TP pixel
Netflix oslaví nový rok ambiciózním hitem. Trailer slibuje divokou jízdu apokalypsou © Netflix

Netflix oslaví nový rok ambiciózním hitem. Trailer slibuje divokou jízdu apokalypsou

Režisér Noah Baumbach už má se svou novinkou Bílý šum za sebou festivalové kolečko, což znamená, že je film připravený vlétnout do distribuce Netflixu. Nový trailer odhaluje velkolepé měřítko produkce, která stála okolo 100 milionů dolarů, a prozrazuje datum premiéry.

23. 11. 2022 15:30 | Filmové novinky

Režisér Noah Baumbach má za sebou velmi povedenou spolupráci s Netflixem díky snímku Manželská historie a zatím se zdá, že úspěch bude slavit i se svou satirickou novinkou Bílý šum. Ta vychází z postmoderní knihy Dona DeLilla, která si skrze příběh profesora „hitlerovských studií“ a jeho rodiny, jež prchá před smrtícím toxickým mrakem, dělá legraci mimo jiné z konzumerismu či rodinných vztahů. Baumbachův poslední film zaznamenal šest nominací na Oscara a podobné ambice měl bezpochyby i jeho nadcházející projekt. Recenze z festivalů však dorazily vesměs rozporuplné. Ačkoli si skoro nikdo nemyslí, že by Baumbach natočil vyloženě špatný film, řada recenzentů se shoduje, že se nepovedlo kultovní a vrstevnatou předlohu přetavit do ničeho víc než poměrně povrchního bijáku, který mnohdy satiricky kouše příliš lehce. Navíc prý nejde o zrovna velkou zábavu s kdovíjak úchvatným tempem.

To ovšem nechybí vskutku povedenému traileru, který Bílý šum prodává jako hodně dravou a zábavnou komediální jízdu. Už 30. prosince se každopádně diváci po celém světě dozví, jaká je realita. A je fajn, že nás budou filmem provázet povětšinou nezklamávající Adam Driver a Greta Gerwig, přičemž hlavně Driver za svůj výkon sbírá jen a jen chválu a patří prý k tomu nejlepšímu, co film táhne kupředu.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Avatar 2 je extrémně drahý. Režisér prozradil, jak obří musí být tržby, aby se zaplatil
Avatar 2 je extrémně drahý. Režisér prozradil, jak obří musí být tržby, aby se zaplatil
23.11.2022 15:00:00 | Filmové novinky

Už z pohledu na vizuálně vycizelované trailery očekávaného sci-fi Avatar: The Way of Water je jasné, že tento druhý díl musel být extrémně nákladným projektem. V nedávném rozhovoru, ze kterého pravděpodobně Disneyho účetním vstávají vlasy hrůzou, to potvrdil i režisér James Cameron.

Nejnapínavější film roku dorazí na Vánoce. Kritici novinku Netflixu neskutečně chválí
Nejnapínavější film roku dorazí na Vánoce. Kritici novinku Netflixu neskutečně chválí
22.11.2022 19:30:00 | Filmové novinky

Protože nový snímek režiséra Riana Johnsona, Na nože: Glass Onion, míří v omezené distribuci do některých světových kin, měli kritici možnost film vidět a adekvátně ho zhodnotit. Zdá se však, že důvěra Netflixu ve výsledek se vyplatila a čeká nás jeden ze zážitků roku.

Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte
Čekání je u konce, Avatar se vrací na Disney Plus. Všechny verze si ale nepustíte
22.11.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Po krátkém znovuuvedení prvního dílu Avatara v kinech se legendární sci-fi vrací na své právoplatné místo do katalogu Disney+. Předplatitelé si jej tak mohou dle libosti přehrát před premiérou druhého dílu, který nás čeká již 15. prosince.

Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
Avatar 2 konečně ukázal válečnou řež. Nový trailer ale odhaluje největší slabinu
22.11.2022 10:25:00 | Filmové novinky

James Cameron dnes ráno představil nejnovější trailer na blížící se sci-fi Avatar: The Way of Water a konečně tak vidíme triky ve finální podobě. Kromě řady dosud neviděných podvodních scén jsme se dočkali i monumentálních střípků z bitevní vřavy. Zároveň je ale jasné, že film mnoho lidí zklame.