FB pixel
Zdroj:
Kdy se služba spustí? Zdroj: TMDB

Kdy se služba spustí?

Je to půl roku, co jsme o nečekané události na poli streamingu psali, během té doby se zatím podařilo odhalit jen pár dalších detailů. To nejdůležitější - přesné datum spuštění - zatím Disney neoznámil, takže stále pracujeme s verzí “podzim 2019”. Už příští měsíc Disney zřejmě spustí rozšířenou verzi své streamovací služby pro sportovní kanál ESPN, kvůli které si před časem pořídil skoro za dvě miliardy technologickou společnosti BAMtech. Sport měl u Disney hlavounů prioritu, takže se dá čekat, že přípravné práce na filmovou službu rozběhnou poté. Nejvíce se tedy řeší, jaké tituly od Disneyho, Marvelu, Pixaru a dalších značek skupiny tam budou. Smlouva s Netflixem vyprší až příští rok, takže například Black Panthera se ještě na Netflixu zřejmě dočkáme.

Online na iTunes, O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 19. 12. 2018

Kolik bude služba stát? Zdroj: TMDB

Kolik bude služba stát?

Tady je zatím také ticho, ale leccos může napovědět, že právě rozšířená verze ESPN plus se bude v USA prodávat za měsíční sazbu 4,99 dolarů. Disney nebude mít problém podstřelit cenu Netflixu, jehož základní verze stojí v USA 7,99 dolarů, jednak protože potřebuje nalákat nové uživatele a pak si to i díky svému bohatému zázemí může dovolit. Disney produkuje celovečerní animované filmy od roku 1938 a počínaje Sněhurkou prakticky ovládl žánr rodinných filmů.

Online na O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 27. 4. 2021

Bude služba mezinárodní? Zdroj: TMDB

Bude služba mezinárodní?

Ve vybraných rozhovorech s vedením společnosti občas dojde řeč i na to, jak moc bude nová služba světová. Dobrou zprávou je, že k ní občas jde dohledat i odpověď. Podle všeho by služba v roce 2019 měla odstartovat nejdříve v USA a “co nejdříve” se rozšířit do celého světa. Dávalo by to smysl, protože typicky dětské filmy od Disneyho jsou nyní velmi populární i mimo USA a akcionáři se nebudou chtít připravit o tučné zisky třeba z Japonska, které je disneyovkám zaslíbené. Rychlosti zřejmě nebudou bránit technické problémy jako spíš lokalizace, protože Disney nebude chtít své dětské pořady pouštět ven bez místních jazykových verzí, typicky na překladech a dabingu animáků si dává hodně záležet.

Online na Google Play, HBO (titulky) (dabing), iTunes (dabing), Rakuten (dabing) od 26. 4. 2018

Jaký obsah na službě bude? Zdroj: TMDB

Jaký obsah na službě bude?

Čekejte všechny výstavní kousky studia. Tedy typicky všechny animované klasiky od Sněhurky až po Ledové království, všechny filmy studia Pixar od Příběhu hraček až po Coco a další více či méně dětské filmy, které Disney pod různými hlavičkami za svojí existenci vytvořil či odkoupil - tedy všechny nové hrané remaky svých pohádek (Kráska a zvíře) či jiné adaptace jako Piráti z Karibiku. Čekejte také tuny různých videopokračování a seriálů na motivy těchto známých filmů, které dobře znáte i z českého vysílání televize Disney Channel. Disney potvrdil, že tyto tituly budou pouze u něj, tedy nenajdete je později na Netflixu, Amazonu či dalších službách. Budete si je ale moci samozřejmě dál kupovat jednotlivě třeba na iTunes.

Online na Google Play (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 19. 2. 2016

Co filmy a seriály od Marvelu? Zdroj: TMDB

Co filmy a seriály od Marvelu?

Nejdiskutovanější téma jsou samozřejmě komiksovky z Marvel Cinematic Universe, které průběžně bourají jeden rekord návštěvnosti za druhým. Disney prostřednictvím koupeného studia Marvel vlastní komplet práva od prvního Iron Mana až po aktuální kinohit Black Panther či všechny další blížící se filmy jako Avengers: Infinity War. Tyhle filmy jsou (budou) zatím i na Netflixu, ale nejpozději příští rok Disney exkluzivní smlouvu ukončí a pak už budou jen u něj. U seriálů jako Daredevil, Jessica Jones nebo The Defenders je situace složitější, ale zdá se, že tady Netflix a Disney dospěli k dohodě a televizní komiksovky budou dál u Netflixu. Dává to smysl pro obě strany, Netflix chce udržet svoje výstavní kousky a Disney chce zase svojí službu mít mnohem více dětskou a rozdrcené lebky z Daredevila do toho moc nepasují.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 6. 1. 2016 , nové díly od 19. 10. 2018

Jak to bude se Star Wars? Zdroj: TMDB

Jak to bude se Star Wars?

Disney odkoupil Lucasfilm už před šesti lety a od roku 2015 nás pravidelně zásobuje novými díly Star Wars, po ukončení nové trilogie za dva roky plánuje hned další tři díly a zatím neuzavřené množství spinoffů (letos se dočkáme Hana Sola, mluví se o Obi-Wanovi). Původní šestice filmů - a především hned ten první - mají však určité vazby na původního distributora, kterým je studio 20th Century Fox. Jeho nečekanou koupí, kterou oznámil Disney loni koncem roku, se zdá být tento problém vyřešen, ale Disney musí počkat ještě na dlouhé a bolestivé schvalování antimonopolními úřady, které se potáhne ještě nejméně rok. Do té doby nemůže s nově nabitým archivem nic dělat, navíc se do obchodu ještě začal montovat telekomunikační obr Comcast (vlastní konkurenční studio Paramount) a jeho nabídka prý “není nezajímavá”.

Online na Google Play (titulky), iTunes, O2TV (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 21. 10. 2018

Jak to bude s X-Meny? Zdroj: TMDB

Jak to bude s X-Meny?

Největší haló po akvizici 20th Century Fox budila u fanoušků Marvelu nyní konečně otevřená možnost spojení Avengers a X-Men, ale než se dokončí schvalování, žádné spojování vesmírů zatím nebude. A když k němu dojde, je otázka jak právě minulí X-Meni, stejně jako většina dalšího obsahu od studia Fox, do nové služby Disneyho zapadne. Jsou to totiž většinou už mnohem drsnější filmy (viz Deadpool, Logan, ale i Predátor či Vetřelec) a ty se moc do koncepce “rodinné půjčovny” nehodí. Dá se tedy čekat, že tyto tituly se budou objevovat i neexkluzivně mimo Disneyho službu.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 1. 10. 2016

Co bude s Hulu? Zdroj: TMDB

Co bude s Hulu?

Až uschnou razítka na schválení spojení studií Disney a Fox, přijde na řadu velká porada okolo online půjčovny Hulu. Ta je totiž společným a víceméně rovnoceným podnikem hned čtyř velkých hollywoodských studií (Disney, Fox, Warner a Universal), a po spojení dvou z nich bude Disney držet nadpoloviční většinu. Zatím neprosakují zprávy, co se kutí, zda bude chtít Disney odkoupit i zbytek a udělat z ní “svojí půjčovnu pro dospělé”, ale rozhodně plánuje hodně svého (původního i nově nabytého) obsahu nechat přímo tam. Jmenujme třeba seriály jako Ztraceni, Chirurgové a nebo také 24 hodin či Dr. House. Hulu zatím existuje pouze v USA (+ Japonsku) a poslední dobou sbírá všechny “seriálové odpadlíky” z Netflixu, čím se jeho pozice nenápadně posiluje.

Není nikde online

Budou na nové službě původní tituly? Zdroj: TMDB

Budou na nové službě původní tituly?

Jednou z mála věcí, kterou šéfové Disneyho od začátku potvrdili, je že nová služba bude mít “hodně původního obsahu”. Některé svoje plánované menší filmy jako komedii Magic Camp, další díl stále populárních Mupeťáků, The Mighty Ducks či High School Musical ba dokonce nový film s Annou Kendrick nazvanou Noelle, prý mají zamířit exkluzivně přímo do nové služby a nikoliv do kin. Mluví se o nové verzi Lady a Tramp, Meče v kameni či remake komedie Tři muži a nemluvně, všechno to jsou tituly, které by mohl Disney nasadit raději přímo online než do kin, kam si schovává jen ty největší pecky. Z původních seriálů se zatím nejhlasitěji mluví o animovém seriálu na motivy pixarovky Příšerky s.r.o., a pak je to samozřejmě dlouho uvažovaná a propíraná hraná seriálová verze ze světa Star Wars. Podrobnosti a finální povrzení ale zatím nepadlo.

Online na Rakuten (dabing) od 14. 3. 2021

Co bude s Netflixem? Zdroj: TMDB

Co bude s Netflixem?

S tím, jak oznámil Disney stažení svých titulů z Netflixu, se začalo mluvit o tom, jak moc to ublíží současnému světovému lídrovi. Pro Netflix to samozřejmě je rána, exkluzivní dohoda s Disneym mu umožnila už pár měsíců po premiéře mít nové marvelovky nebo Star Wars, nicméně s tím, jak dlouhodobě mění poměr své nabídky z přejatých do původních pořadů (viz hity jako Stranger Things), je to rána, na kterou se vlastně připravoval. Horší to bude pro samotné diváky, kteří nyní mohli mít na Netflixu koncentrovanou nabídku “toho nejlepšího” a nyní budou muset mít další extra službu, pokud se budou chtít dostat levně k novému obsahu.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 15. 7. 2016 , nové díly od 4. 7. 2019

Má se Netflix bát nové Disney online půjčovny?  |  Streaming novinky  |   |  10 líbí se

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako Má se Netflix bát nové Disney online půjčovny?

Streaming novinky  |  před 4 hodinami

Hra o trůny: Zrušené pokračování stálo pořádný balík. HBO se pak poučilo

Prvním seriálem, který se opět ponoří do světa Hry o trůny bude seriál Rok draka. Proč ale dali na podzim 2019 v HBO ruce pryč od rozdělaného projektu s hvězdnou Naomi Watts, do kterého vložili nemalý finanční i lidský kapitál? číst více

Streaming novinky  |  včera 9:00  |  210

Netflix je jednička na trhu. Statistika ukazuje, proč konkurence nemá šanci

Netflix je zatím jasnou jedničkou streamovacích služeb a zatím se nezdá, že by se na tom mělo něco měnit. Důvody ukazuje i nová statistika za posledních 6 let. číst více

Streaming novinky  |  před 5 dny  |  232

10 nejsledovanějších filmů na Netflixu všech dob

Je to tam! Akční chuťovka Red Notice se stala nejsledovanějším filmem v historii Netflixu. Jak to zamíchalo se zbytkem historického žebříčku? číst více

Streaming novinky  |  před 8 dny  |  94

Netflix přepíše dějiny nejsledovanějších filmů akčním megahitem

Už se to zdá jako jistota. Po 3 letech zřejmě opravdu dojde k tomu, že thriller V pasti přestane být historicky nejsledovanějším filmem Netflixu za prvních 28 dní. číst více

Streaming novinky  |  před 10 dny  |  26

HBO získala práva na filmy Foxů. Disney s ní bude sdílet i nového Predátora

Společnost Disney koupí studia Fox získala krom knihovny filmů a seriálů i závazky, které musí dodržet. Podle dohody uzavřené s Warnery se tak musí během příštího roku podělit o několik filmů, které tak budou k vidění na několika platformách zároveň. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist