FB pixel TP pixel
Mandalorian překonal Stranger Things a je nejžádanějším seriálem na světě © TMDB

Mandalorian překonal Stranger Things a je nejžádanějším seriálem na světě

Jen tři týdny po spuštění streamingové služby Disney Plus se její nejočekávanější seriál The Mandalorian stal nejen nejsledovanějším seriálem v USA, ale také nejžádanějším napříč celým světem. Seriál je podle Parrot Analytics nejvyhledávanější napříč všemi platformami a překonal veškerou konkurenci.

11. 12. 2019 0:00 | Filmové novinky

Společnost Parrot Analytics u seriálů měří tzv. "demand expressions", což je standardizovaná jednotka pro měření zájmu o konkrétní televizní program a vyjadřuje zájem, sledovanost a další aspekty aktivity okolo seriálu. A o Mandaloriana byl podle této analýzy minulý týden 31,9krát větší globální zájem než o Hru o trůny, Korunu či Stranger Things. Mandalorian zároveň v USA po 21 nepřetržitých týdnech sesadil z trůnu nejvíce streamovaného seriálu Stranger Things a sám se na něj posadil. První hraný seriál ze světa Star Wars se tak dle Parrot Analytics rázem dostal do souboje o největší seriálový debut letošního roku vedle Černobylu z dílny HBO, The Boys od Amazonu, seriálu See od Apple a netflixovské The Umbrella Academy.

Stejně jako se fenoménem celosvětově stává samotný seriál, stoupá souběžně s ním i zájem a obliba Baby Yody, postavy "dítěte", které se hlavní hrdina Pedro Pascal rozhodl chránit. Kromě nespočtu skvělých memeček (některé najdete i na našem Facebooku) se internetem šíří hromada různých teorií o jeho původu. A poptávka po merchandisingu právě s tímhle klubíčkem roztomilosti je v aktuální předvánoční době doslova gigantická. Tvůrce seriálu Jon Favreau během premiéry seriálu potvrdil, že aktuálně probíhá tvorba druhé řady. Mandalorian boduje i u kritiků, když si po prvních 5 dílech vysloužil hodnocení 93 % a ještě o procento víc má od diváků.

 2 021 zobrazení   132 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Netflix boduje v nominacích na Zlaté glóby Irčanem i Manželskou historií
Netflix boduje v nominacích na Zlaté glóby Irčanem i Manželskou historií
09.12.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Nebýt Netflixu, neměli bychom na co koukat a kritici dávat do nominací. Alespoň takový je výstup z nominací na Zlaté glóby, kde velmi silně rezonuje Netflix hned s několika tituly. Zaujaly filmy Irčan, Manželská historie i Dva papežové. A ani v seriálech se Netflix neztratil.

Zaklínač měl být původně jen filmem. Jak by se lišil od seriálu?
Zaklínač měl být původně jen filmem. Jak by se lišil od seriálu?
29.11.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Do premiéry netflixovského Zaklínače zbývá necelý měsíc, a tak pomalu startuje PR kolečko okolo očekávaného projektu, jenž má být pro streamovací službu její vlastní Hrou o trůny.

Nejen Zaklínač: Netflix představil na tituly bohatou prosincovou nabídku
Nejen Zaklínač: Netflix představil na tituly bohatou prosincovou nabídku
25.11.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Streamovací služby se v prosinci hodlají rvát o divácké bulvy opravdu vehementně. Zatímco HBO vsadilo na celou ságu Harryho Pottera, Avengery, anebo závěrečné díly Jeho temných esencí či Watchmen, Netflix vyrukuje s novým akčním flákem Michaela Baye, anebo očekávaným Zaklínačem.

Apple TV+ zrušila premiéru nového filmu kvůli sexuálnímu obtěžování
Apple TV+ zrušila premiéru nového filmu kvůli sexuálnímu obtěžování
22.11.2019 14:00:00 | Filmové novinky

Streamovací služba od Applu zrušila premiéru ambiciózního dramatu o afroamerických bankéřích kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování jednoho z potomků hlavní postavy.