FB pixel TP pixel
Jedna z nejlepších komedií roku 2022 dorazila nečekaně brzy online © Fox Searchlight Pictures

Jedna z nejlepších komedií roku 2022 dorazila nečekaně brzy online

Pokud potřebujte k novému roku trochu pozvednout náladu a již jste viděli výtečný Trojúhelník smutku, máme pro vás další tip. Nečekaně se totiž objevila online další ze skvělých komedií posledních měsíců. Tuhle ale řada lidí přehlédla.

4. 1. 2023 18:35 | Filmové novinky

Menu vypráví příběh mladého páru, který vyráží na pobřežní ostrov kdesi v Pacifiku, kde se má účastnit luxusní večeře. Zde následně zjišťuje, že mezi dalšími strávníky jsou různé celebrity či úspěšní obchodníci. Nikdo ale netuší, že plán šéfkuchaře je mnohem vychytralejší, než se může z pohledu na jídelní lístek zdát. V hlavních rolích značně černé komedie se objevují Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy či Nicholas Hoult, přičemž každý z nich podává zábavný výkon, který dokonale pasuje k satirickému podtónu filmu, který do jisté míry připomíná Trojúhelník smutku Rubena Östlunda.

S tím sdílí i tematicky se poněkud opakující závěr, to ale neznamená, že byste se nebavili. Naopak, film si ve svých 108 minutách zachovává tenzi i humor a spěje k možná trochu okaté, přesto však vysoce uspokojivé pointě bez větších problémů. Film, který je s 89 procenty pozitivních recenzí na Rotten Tomatoes považován za jeden z nejlepších filmů uplynulého roku, byl v českých kin dostupný od poloviny listopadu a nyní po 45 dnech od premiéry dorazil i na streamovací službu Disney Plus. Což je poměrně překvapivé, neboť hollywoodská studia v poslední době spíše prodlužují nasazení online. Ukazuje se tak spíše to, že komerčně byl film pro Disneyho a pod něj spadající filiálku Fox Searchlight komerčním zklamáním. Ostatně u nás snímek vidělo v kinech kolem 30 tisíc diváků, což je méně než poloviční číslo oproti břitkému komediálnímu homerunu zmíněného Trojúhelníku smutku.

Zdroj: Rotten Tomatoes

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nový seriál je noční můrou pracujících. Z mrazivého traileru vám nebude dobře
Nový seriál je noční můrou pracujících. Z mrazivého traileru vám nebude dobře
04.01.2023 16:50:00 | Filmové novinky

Milovník charismatických padouchů Christoph Waltz se představuje v roli sociopatického šéfa, který svým zaměstnancům nedá nic zadarmo. A možná jde občas i docela dost za pomyslnou čáru korporátních pravidel.

Nová detektivka Netflixu přepisuje rekordy. Zaklínač je zralý na zrušení
Nová detektivka Netflixu přepisuje rekordy. Zaklínač je zralý na zrušení
04.01.2023 13:40:00 | Filmové novinky

O vánočním čase debutoval na Netflixu jeden z nejočekávanějších filmů roku 2022 – druhý díl detektivní série Na nože s podtitulem Glass Onion. A vydaná čísla sledovanosti potvrzují, že si diváci výstředního vyšetřovatele Benoita Blanca v podání Daniela Craiga zamilovali.

Kdy bude Avatar 2 konečně online? Událost roku trumfne Marvel i další hity
Kdy bude Avatar 2 konečně online? Událost roku trumfne Marvel i další hity
03.01.2023 16:00:00 | Filmové novinky

Avatar: The Way of Water aktuálně řádí několik týdnů v kinech a zatím se nezdá, že by se z nich chystal odejít. James Cameron opět trefil homerun a strategie studia Disney zřejmě dozná výrazných distribučních změn.

Netflix zrušil jeden z největších nových sci-fi seriálů. Uzavření příběhu se nedočkáme
Netflix zrušil jeden z největších nových sci-fi seriálů. Uzavření příběhu se nedočkáme
03.01.2023 15:12:00 | Filmové novinky

Netflix i na počátku nového roku pokračuje v nemilosrdném rušení nerentabilních projektů. Poslední obětí této praktiky je vysokorozpočtové sci-fi od tvůrců seriálového hitu Dark.